TM 808 problemy z obsługą

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

TM 808 problemy z obsługą

Postautor: warwick » śr lip 20, 2011 5:35 pm

Witajcie,
kilka tygodni temu kupiłem TM'a i zacząłem próby oswojenia się ze sprzętem... niestety napotkałem kilka problemów, jak to zwykle na początku bywa... ale do rzeczy:

- pierwszy problem to wzbudzanie się wykrywacza podczas chodzenia, przy podnoszeniu prawej nogi do góry ( jestem prawo ręczny) sygnał się wzmaga - zaznaczam że nie mam na sobie nic metalowego, nawet ciuchy dobierałem tak żeby suwaki były plastykowe

- małe przedmioty - wykopałem kawałek gwoździa ( ok 3-4cm długości, cieniutki, solidnie zardzewiały) z głębokości 45cm, sygnał był słaby ale kopnąłem.... pod spodem nic więcej nie było :(

- ginący sygnał wiodący - ja wiem, że jest przycisk reset ale po wciśnięciu sygnał robi się bardzo głośny a minimalne skręcenie sygnału powoduje jego całkowity zanik... jak już uda mi się go ustawić na minimalnym słyszalnym poziomie to po chwili ( przejściu kilkunastu metrów) potrafi mi zniknąć do zera i zabawa zaczyna się od nowa


Sprzęt jest fabrycznie nowy więc nie podejrzewam usterki tylko złe nastawy - detektor używam i stroję wg. instrukcji ( tak mi się przynajmniej wydaje) starając się aby gałki pozostały w zakresie NORMAL...
Mam wrażenie, że to coś z gruntem tylko co .....?

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TM 808 problemy z obsługą

Postautor: thor88 » śr lip 20, 2011 6:48 pm

Witam!podejrzewam ze TM wzbudza sie z tego powodu ze nie jest dobrze dostarojony do gruntu mi bardzo pomogl na poczatek ten temat
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... hlight=808

Pozdr
thor88
 
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 11, 2011 8:02 pm
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: TM 808 problemy z obsługą

Postautor: ProScan » czw lip 21, 2011 8:34 pm

Juz kiedys pisalem, ze wszyskie uzywane TM/TF powinny trafic od razu do serwisu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM 808 problemy z obsługą

Postautor: warwick » czw lip 21, 2011 9:09 pm

ale mój jest nowy :shock: -na naklejce która jest na klapce od zamykania baterii jest rok produkcji 2011 - tak samo na kartonie rok prod 2011... numery seryjne na kartonie i wykrywaczu są zgodne
Jestem na 90% pewien, że to ja jako pierwszy otworzyłem karton po wyjechaniu tego sprzętu z fabryki

... a najbardziej mnie dziwi to wzbudzanie " na nogę" ... :(

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TM 808 problemy z obsługą

Postautor: ProScan » czw lip 21, 2011 9:38 pm

W takim razie prosze podac wiecej szegolow co do nastaw (tryb AUTO czy non AUTO?).

A na odpowiedz zaczekac do konca urlopu. Jest tez sporo do poczytania tu i owdzie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM 808 problemy z obsługą

Postautor: warwick » czw lip 21, 2011 10:07 pm

dziękuje za zainteresowanie :)

Wszystkie nastawy staram się mieścić w przedziale NORMAL tj. grunt jak wyjdzie ( ale staram się w NORMAL) , signal balance na maxa ( na maxa w zakresie NORMAL :)), threshold na minimum zakresu NORMAL

tryb oczywiście non AUTO

czytam, czytam ... i faktycznie jest sporo :)


Miałem już kilka wykrywaczy ale nigdy żadnego typowego statyka wiec muszę przywyknąć... kiedyś próbowałem okiełznać tryb AUTO TUNE w CZ3D, ale mimo iż jest ponoć głębszy to odpuściłem i teraz się mści

w niedziele kolejne podejście i kolejne doświadczenia :)

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości