Proprawa stabilności XLT - jak?

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Proprawa stabilności XLT - jak?

Postautor: tomasir » pn maja 07, 2012 9:04 am

Witam


Po testach z XLT i standardowymi cewkami 950 i magnumem (Roberta) - wyszło, że magnum jest znacznie stabilniejszy i przy tym gwarantuje lepszę osiągi (monetach, kamieniach magnetycznych, itp).

Sam chcę dokładniej tą cewkę potestować stąd pytanie. Skoro cewka jest dużo stabilniejsza - na jakich funkcjach w ustawieniach się skupić.

Z instrukcji wyszło mi że:
- AC Sensivity
- DC Sensivity
- Preamp Gain
- Transmit frequency(?) - tu od razu dopytam - czy dobrze zrozumiałem, że najlepiej po prostu np. zakopać malutką monetkę (inny mały przedmiot) i zasypać. Następnie kłaść tak samo cewkę na ziemi i pinpointować sprawdzając wielkość słupków przy różnych nastawach częstotliwości. Im większe (znaczy płycej przedmiot) tym lepiej?

Ale co jeszcze wziąć pod uwagę?


ps. Nie bardzo wiedziałem jaki dać tytuł ( :oops: )

pozdrawiam
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Proprawa stabilności XLT - jak?

Postautor: ProScan » pn maja 07, 2012 10:05 am

AC i DC zależnie od trybu pracy (oba mają znaczenie tylko w trybie Mix mode).

Transmit Freq może poprawić stabilność, ale może się to odbić bardzo na osiągach, zwłaszcza jeśli będzie to nastawa różnica się więcej niż 1 od standardowej częstotliwości. Należy wówczas uzupełniać podwyższaniem preamp gain. Ta operacja może się opłacać jeśli sonda nie jest optymalnie nastrojona, ale nie pokładałbym dużych nadziei. Chyba że niestabilność jest wynikiem zewnętrznych zakłóceń (w tym wykrywaczem kolegi pracującym na tej samej częstotliwości).

Jeśli "Sonda Roberta" (oczywiście wszyscy czytający doskonale wiedzą co to za sonda!) jest stabilniejsza, to znaczy, że jest lepiej zestrojona. A że ma większy zasięg, to pewnie wynika z tego, że ma większa średnicę Nieprawdaż?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Proprawa stabilności XLT - jak?

Postautor: tomasir » pn maja 07, 2012 1:08 pm

Wybacz skrót myślowy. Sonda Roberta - to oczywiście ten Magnum Force 15" (od Jimmy'ego Sierry), z którym dzięki jego uprzejmości - mam okazję pobiegać.

Nie znam się na budowie sond - ale skoro ten Magnum zapewnia lepsze osiągi na mniejsze również na mniejsze przedmioty (np. monety)- to chyba nietypowa cecha większej cewki.

Czy poza wspomnianymi przeze mnie 4 funkcjami - na jeszcze inne ustawienia XLT warto zwrócić uwagę mając stabilniejszą cewkę?
Ostatnio zmieniony pn maja 07, 2012 1:23 pm przez tomasir, łącznie zmieniany 1 raz
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Proprawa stabilności XLT - jak?

Postautor: ProScan » pn maja 07, 2012 1:23 pm

ten Magnum


Ten kto nie wiedział, już wie :lol:

Stabilność w jakim trybie? Rozumiem, że ruchowym (?)

Myślę że znaczącego wpływu w innych nastawach nie należy się dopatrywać.
Oczywiście mam na myśli sytuację, gdy wykrywacz jest niestabilny "sam z siebie", a nie podczas pracy, bo wówczas dochodzą czynniki związane z gruntem, ruchem itp.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Proprawa stabilności XLT - jak?

Postautor: tomasir » pn maja 07, 2012 1:25 pm

w trakcie jak pisałeś - poprawiłęm na Magnum Force 15" (produkcji Jimmy'ego Sierry).

Czyli jeśli wszystko poprawnie zestroję do gruntu - to tylko tymi funkcjami się trzeba bawić. W sumie fajnie - mniej funkcji - mniejsza szansa psucia :D
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości