White's V3i Ground Probe

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Re: White's V3i Ground Probe

Postautor: ProScan » pn mar 02, 2015 6:36 pm

Nie. To nie jest wiedza elementarna. W każdym razie nie dla przeciętnego użytkownika.

Dla przeciętnego użytkownika w modelu V3 była nastawa "sugerowana wartość RX", której nie ma w V3i.

W jakimkolwiek innym wykrywaczu te parametry są nieudostępniane i ludzie jakoś z tym żyją.

Te odczyty pokazują sile sygnału z toru odbiorczego. Jeśli sonda nie jest nastrojona dobrze, to przy niskich wzmocnieniach Rx sygnał jest wysoki i dalsze zwiększanie grozi przesterowaniem, a przy przesterowaniu wykrywacz staje się bezużyteczny.

Gdyby White' dobrze opisał te parametry to byłaby to przydatna informacja dla 10%, a teraz to tylko ewentualnie serwisowi (żeby ocenić jakość strojenia sondy) i chyba nikomu innemu.

Informacja o fazie jest już kompletnie niezdatna do niczego - nikomu, poza pomiarami (względnymi!) gruntu.

Jeśli Pana wiedza z zakresu techniki jest na poziomie humanisty, to żadne tłumaczenia nic nie pomogą.

Rada ogólna - ustawiać RX oraz czułości tak, aby wykrywacz był tuz poniżej granicy stabilności.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's V3i Ground Probe

Postautor: Zapytanie_email » pn mar 02, 2015 8:11 pm

Panie Piotrze z całym szacunkiem, ale nabywam podejrzeń graniczących z pewnością, że Pan po prostu nie zna praktycznie tego wykrywacza. Widzę, że nic Pan nie pojął z tego, co napisałem. Użytkownik na spectrze z dwuletnim doświadczeniem wie, że można chodzić z ustawionym Rx gain 15 i również 7.Nie ma problemu i tylko kiepskie wyniki będą świadczyć- no właśnie, o czym. Skoro nie ma odniesienia. Ja mam pole testowe i to wiem, ale w innym terenie gdzie jest inny grunt można chodzić na dowolnie ustawionym wykrywaczu a przećwiczyłem już różne czasem nawet bezsensowne ustawienia i można a wykrywacz jest stabilny. Tylko, że nic się nie znajduje, bo nie ma, do czego wyskalować. Na polu testowym to wychodzi od razu. Jeżeli szukamy monet 5cm pod ziemią to możemy w ogóle go nie regulować i tak znajdziemy, lecz jeżeli ktoś podchodzi bardziej ambitnie do sprawy to musi mieć odniesienie do dostrojenia wykrywacza. Cyfrowe a nie słuchowe bo te zakresy są nieograniczone a to źle.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: White's V3i Ground Probe

Postautor: ProScan » pn mar 02, 2015 8:19 pm

Rozmawiamy zupełnie innymi językami (ja technicznym, a Pan ogólnikami) i się nie dogadamy. Szkoda naszego wzajemnego czasu.

Propozycja najlepsza dla Pana - niech Pan sprzeda ten wykrywacz i kupi coś mniej zawiłego.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's V3i Ground Probe

Postautor: Kristof » wt kwie 07, 2015 3:12 pm

Ten filmik mi kiedyś rozjaśnił kilka spraw, może komuś pomoże :) -> https://www.youtube.com/watch?v=MykHQ7wob0s
Kristof
 
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 09, 2014 2:22 pm

Re: White's V3i Ground Probe

Postautor: ProScan » wt kwie 07, 2015 10:01 pm

Dzięki. Filmik sympatyczny - facet robi coś, co jest bardzo cenne - ćwiczy, sprawdza. Z tymi filtrami to bardzo na ślepo i chyba niezbyt mądrze (bo np. nie zmienia prędkości przemiatania), ale ogólnie pozytywnie to oceniam.

Co do Ground Probe to wykonuje pomiaru relatywnego - czyli nie to o co chodzi pytającemu (aczkolwiek moim zdaniem najbardziej czytelny pomiar dla osoby, która nie orientuje sie w budowie wykrywaczy). Po prostu dokonuje "pomiaru" własności gruntu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's V3i Ground Probe

Postautor: wtech » pn mar 21, 2016 1:54 pm

Witam. Jestem użytkownikiem Spectry od niedawna. Testuję ja i zauważyłem że problem z tzw. wzbudzaniem się - czy to od ustawienia RX, czułości czy silnych zakłóceń EMI ustaje po zastosowaniu "zerowania" niedoskonałości sondy w menu "ground probe". Po czym stroję sprzęt do gruntu w manualu. Co ciekawe wtedy odczyt "Strength" jest na naprawdę niskim poziomie i wykrywacz jest stabilny. ( przed zerowaniem odczyt "strength" ok 35 przy rx 14 czułośc 95 po wyzerowaniu i dostrojeniu do gruntu 3 :S )Przypuszczam że takie zerowanie w innych sprzętach odbywa się automatycznie.
wtech
 
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 26, 2015 1:02 pm

Poprzednia

Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron