Whites 6000 di pro SL - dostrojenie a cewka

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Whites 6000 di pro SL - dostrojenie a cewka

Postautor: test_m4a1 » ndz cze 03, 2012 3:38 pm

Witam

Mam o to takie pytanie. Niecały miesiąc temu kupiłem używanego Whites'a od gościa który go praktycznie nie używał, leżał jakiś czas.

Podczas składania syn trącił niezamocowany podłokietnik który spadł na cewke. Zauważyłem ze cewka po tej akcji lekko "chodzi", mam na mysli że na 5cm fragmencie rantu cewki nie jest szczelna, lekko się wciska do środka.

Zabrałem się do dostrajania detektora w ogródku i za nic nie mogę go dostroić. Postępowałem wg instrukcji krok po kroku. Próbowałem w trybie GEB/NORM dostroić go do uzytkowania i za każdym razem "po" wykrywacz podczas przemiatania piszczy, nie jest ot sygnał ciągły ale przerywany, jakby co 5cm byl sygnał.

Zakopałem łuske mauser ok 25cm pod ziemią i w trypie TR/DISC nie widzi nic (zakładając że dobrze przygotowalem detektor), w GEB/DISC również. w GEB/NORM co prawda widzi ale wskazówka stoi w miejscu.

Wcześniej 6 lat miałem smętka, łuske widział.

Nie wiem czy ma to jakiś związek ale gdy włacze detektor, podniose cewke na biodro, wcisne spust i puszcze to sgynał cały czas zwieksza się. Ustaiwam tuner na ledwo slyszalny poziom i sygnał cały czas rośnie.

Czy może to być wina cewki czy po prostu robie jakiś bład poczas dostrajania?

Z góry dziękuje za pomoc! :)
test_m4a1
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz cze 03, 2012 1:58 pm

Re: Whites 6000 di pro SL - dostrojenie a cewka

Postautor: ProScan » ndz cze 03, 2012 3:49 pm

Mam o to takie pytanie. Niecały miesiąc temu kupiłem używanego Whites'a od gościa który go praktycznie nie używał, leżał jakiś czas.


Jakie to ma znaczenie? Ten wykrywacz ma min 10 lat i raczej nie leżał sobie przez cały ten czas.

mam na mysli że na 5cm fragmencie rantu cewki nie jest szczelna, lekko się wciska do środka.


To że da się wciska, nie dowodzi nieszczelności. Dziwne to jednak, bo sondy starego typu są wypełnione pianką trudno cokolwiek "wcisnąć".
na tą sonde musiałby upaść nie aluminiowy podłokietnik, a młotek, żeby ją uszkodzić.

Próbowałem w trybie GEB/NORM dostroić go do uzytkowania i za każdym razem "po" wykrywacz podczas przemiatania piszczy, nie jest ot sygnał ciągły ale przerywany, jakby co 5cm byl sygnał.


Tym sposobem nie sprawdza się dostrojenia.

w trypie TR/DISC nie widzi nic (zakładając że dobrze przygotowalem detektor), w GEB/DISC również. w GEB/NORM co prawda widzi ale wskazówka stoi w miejscu


Bez podania nastaw, ta informacja nie ma jakiekolwiek wartości. A wskazówka może się nie wychylić, jeśli nie będzie ruchu sondą.

Nie wiem czy ma to jakiś związek ale gdy włacze detektor, podniose cewke na biodro, wcisne spust i puszcze to sgynał cały czas zwieksza się. Ustaiwam tuner na ledwo slyszalny poziom i sygnał cały czas rośnie.


Nie powinien przy rozsądnie nastawionej czułości.

Czy może to być wina cewki czy po prostu robie jakiś bład poczas dostrajania?


A kto to może wiedzieć jaki kolega robi błąd, skoro nie wiewy jak kolega przeprowadza to strojenie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości