Euroace - dziwne zachowanie Pinpoint

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Euroace - dziwne zachowanie Pinpoint

Postautor: Rumcajs » czw lip 05, 2012 10:09 pm

Witam,
zacząłem przygodę z kanarkiem i niepokoi mnie praca Pinpoint.

1. Metale nieżelazne
Wg instrukcji można namierzyć znalezisko metodą "crosshair". Gdy przemieszczam cewkę prawo-lewo zachowuje się tak jak wskazuje instrukcja. Można dokładnie określić miejscje najmocniejszego sygnału.
Gdy przemieszczam sondę przód-tył natężenie sygnału nie zmienia się, jest stale maksymalne. Uniemożliwia to dokładne zlokalizowanie znaleziska.

2. Metale żelazne
Tu jest zupełny misz-masz.
Gdy ruszam sondą prawo-lewo, zdarza się, że najmocniejszy sygnał jest wtedy gdy zewnętrzna krawędź cewki jest nad metalem. Czasem jest to symetryczne tzn. prawa i lewa krawędź cewki daje ten sam dźwięk i ilość kwadracików. Czasem max jest tylko dla lewej krawędzi cewki, rzadziej tylko dla prawej.

W praktyce przy nieżelaznych mogę obrócić się o 90 st. nad znaleziskiem i udaje mi się wtedy namierzać dokładnie. Przy żelazie zawsze muszę rozkopać duży dół, żeby cokolwiek znaleźć.

Uszkodzenie?

Pozdrawiam
Rumcajs
Rumcajs
 
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 28, 2012 6:00 am

Re: Euroace - dziwne zachowanie Pinpoint

Postautor: ProScan » czw lip 05, 2012 10:34 pm

Gdy przemieszczam sondę przód-tył natężenie sygnału nie zmienia się, jest stale maksymalne. Uniemożliwia to dokładne zlokalizowanie znaleziska.


Nic nadzwyczajnego. To jest cecha sondy DD. Należy po prostu wykonać większy posuw sondą, ewentualnie nieco ją unieść.

Metale żelazne
Tu jest zupełny misz-masz.
Gdy ruszam sondą prawo-lewo, zdarza się, że najmocniejszy sygnał jest wtedy gdy zewnętrzna krawędź cewki jest nad metalem.


To także normalne, zawłaszcza gdy przedmiot jest podłużny, albo leży bardzo blisko sondy.

Jeśli przy machaniu sygnał powstaje w innym miejscu niż gdy namierzamy, to mamy dodatkową informację, że prawdopodobnie znaleźliśmy śmiecia.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Euroace - dziwne zachowanie Pinpoint

Postautor: Rumcajs » pt lip 06, 2012 5:44 am

Dziękuję za szybką i fachową odpowiedź!

Cieszę, się że znajduje Pan czas na powadzenie tego forum, to bardzo pomocne narzędzie.

Pozdrawiam serdecznie

Rumcajs
Rumcajs
 
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 28, 2012 6:00 am

Re: Euroace - dziwne zachowanie Pinpoint

Postautor: KrisssK » pt lip 06, 2012 7:38 am

Rumcajs pisze:W praktyce przy nieżelaznych mogę obrócić się o 90 st. nad znaleziskiem i udaje mi się wtedy namierzać dokładnie.

Dodam, że na tym właśnie polega metoda namierzania "na krzyż". W zasadzie nie trzeba używać przy tym PP.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron