Niestabilne wskazania identyfikacji XLT.

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Niestabilne wskazania identyfikacji XLT.

Postautor: irek76 » sob wrz 15, 2012 8:05 pm

Z XLT zaliczyłem dopiero kilka wyjść,więc doświadczenie praktycznie zerowe.
Dziś wpisałem program,aby zwiększyć zasięg i jest całkiem głęboko,na łące którą dokładnie zdeptałem z solarisem,wyszło jeszcze 6 monetek,4guziki,plomba i trochę innego kolorku.
Problem w tym że wskazania id są niedokładne,w czasie przemiatania nad celem wskazania wahają się np od +10 do +40 i raz wykopałem monetkę,a innym razem na podobnych wskazaniach kawałek folii alu,a nawet żużlu.
Po wykopaniu celu gdy sprawdzam w powietrzu to wskazania są już w porządku i stabilne.
Czy któryś z parametrów który ustawiamy,jest odpowiedzialny za poprawność wskazań,bo pewnie coś przekombinowałem a chciałbym dopracować ten program i na nim chodzić.
irek76
 
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 10, 2012 9:37 pm

Re: Niestabilne wskazania identyfikacji XLT.

Postautor: ProScan » sob wrz 15, 2012 8:32 pm

Wiarygodność identyfikacji można poprawić zmniejszając czułość VDI SENS.
Odbij się to kosztem identyfikacji w ogóle. Bardziej doświadczeni operatorzy, wiedzą, że jeśli chce się kopać tylko to co jest ładnie identyfikowane, ograniczamy się do przedmiotów leżących płytko.

Absolutnie konieczne jest dobre dostrojenie do gruntu (najlepiej korygowane ręcznie).

To że identyfikacja nie jest precyzyjna dla przedmiotów w gruncie jest rzeczą oczywistą. To tak jakbyśmy my ludzie mieli rozpoznawać przedmioty leżące w mętnej wodzie. Im głębiej tym gorzej.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości