Track Inhibit

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Track Inhibit

Postautor: dino73 » pt gru 21, 2012 8:18 pm

Witam ostatnio chodzę na podkręconym relicu ale mnie zastanawia dlaczego w tym programie jest wyłączona funkcja Track inhibit .Instrukcja zaleca w przypadku typowych poszukiwań w łączenie tej funkcji która jak wiemy zapobiega się dostrajaniu do korozji.
Proszę o bardziej szczegółowe wyjaśnienie mi tej kwestii.
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Track Inhibit

Postautor: ProScan » pt gru 21, 2012 9:26 pm

Dlaczego jest, albo dlaczego nie ma, to jest pytanie do producenta.

Już wcześniej był z tym problem, czy wątpliwość: viewtopic.php?f=2&t=885&p=4137&hilit=inhibit#p4137

Tutaj mogę tylko kilak zdań na temat tego, do czego ta funkcja służy. Faktycznie - zapobiega dostrajania się do skorodowanego metalu, a ścisłej do tego co z niego zostało (czyli koncentracji rdzy, mającej własności magnetyczne, ale nieprzewodzące). Jak jest to zrealizowane w szczegółach do końca nie wiem. Mam przypuszczenie, że przy włączonej opcji, detektor nie che się dostrajać do niczego, co wykazuje jakąś silną anomalię magnetyczna i słaby sygnał w kanale elektrycznym. A tak się może dziać w wielu miejscach - także przy szukaniu drobiazgów kolorowych w silnie zmineralizowanym, niejednorodnym gruncie. Efekt byłby taki, że wykrywacz przestają w ogóle się dostrajać. Generalnie opcje zatem należy dostosować do rodzaju gruntu.

Przy okazji warto zwrócić uwagę, że program RELIC nie jest do szukania żelastwa, a do amerykańskich "reliktów", czyli guzików, kul muszkietowych, klamer itp.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron