White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami

Postautor: Fiedor » pn lip 01, 2013 11:18 am

Kolejne pytanie odnośnie Whites'a: chcę poszukiwać dużych przedmiotów pod drobnymi śmieciami w trybach statycznych. Niestety, TR/DISC jest dla mnie jeszcze kompletnie niezrozumiały i niepraktyczny. Skupiam się więc na trybach GEB/NORM i GEB/SAT. Wczoraj próbowałem na typowym statyku wynajdować mocniejsze sygnały na tyłach zaśmieconego podwórka. Robiłem tak, że kładłem na ziemi małą saperkę, tryb geb/norm, zbliżenie cewki do saperki tak by ją wykrywała, zbliżenie dodatkowo o 1/3 tej wysokości i zresetowanie wykrywacza spustem aby obciął w pewnym stopniu sygnał. I tak "dostrojonym" Whitesem rozpocząłem poszukiwania. W efekcie znalazłem niewielką puszkę na ponad 40cm.

Czy takie postępowanie jest prawidłowe? Czy są jakieś inne sposoby na odrzucenie niewielkich przedmiotów w typowym statyku? Myślałem też o tym, żeby wziąć przedmiot trochę większy od gwoździa, "wyzerować" spustem wykrywacz na taki sygnał i zacząć poszukiwania z przedtem dostrojonym do gruntu wykrywaczem.

Zauważyłem też, że strojenie do gruntu z wysoko prowadzoną cewką jest właściwie niepotrzebne.
Fiedor
 
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 18, 2013 11:18 pm

Re: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami

Postautor: ProScan » pn lip 01, 2013 11:38 am

To jest metoda redukująca czułość detektora. Podobny efekt można uzyskać zmniejszając SIGNAL BALANCE, tyle tylko że znieczulenie poprzez Threshod uniemożliwia dalsze naciskanie na spust (bo czułość znów się zmieni) i kontrolę nad sygnałem wiodącym.

Jedyną chyba sensowna metodą jest unoszenie sondy wysoko i szerokie przemiatanie. A potem to wystarczy tylko rok-dwa praktyki i będzie bajecznie prosto!

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami

Postautor: Fiedor » pn lip 01, 2013 4:52 pm

W takim razie jak najlepsza czułość, wysokie uniesienie sondy i do roboty? Kwestia jest też taka, jak wysoko prowadzić sondę...spróbuję zrobić test - położę gwóźdź na ziemi i słuchać w jakiej odległości wykrywacz go nie widzi.
Fiedor
 
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 18, 2013 11:18 pm

Re: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami

Postautor: ProScan » pn lip 01, 2013 4:56 pm

spróbuję zrobić test


I to jest najbardziej właściwe podejście do tematu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami

Postautor: remi79 » pn lip 01, 2013 5:51 pm

witam .
a czy nie lepiej nauczyć się trybu TR/DISC?
nauczenie się go da dużo satysfakcji. nie jest to idealne rozwiązanie ale komfort pracy zdecydowanie lepszy ( dotyczy drobnych smieci żelaznych)
:lol:
remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami

Postautor: Fiedor » pn lip 01, 2013 8:16 pm

Próbowałem kiedyś trybu TR/DISC: zerowanie wysoko nad ziemią, zbliżenie do gruntu, znów zerowanie i poszukiwanie na takiej wysokości. Gdy nie trzyma się tego samego poziomu, wykrywacz daje fałszywy sygnał. Po kilku zmianach poziomu prowadzenia cewki znów wykrywacz trzeba "dostrajać" w pierwotny sposób - nie wiem czy wykrywacz jest uszkodzony, czy taki jego urok.
Fiedor
 
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 18, 2013 11:18 pm

Re: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami

Postautor: remi79 » pn lip 01, 2013 9:14 pm

to taki urok.
ten tryb zostal dokladnie opisany na tym forum przez Proscana bodajże,proszę poszukać :D
remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości