Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)

Postautor: SaperDębica » pt lip 12, 2013 8:29 pm

Po nacisnieciu klawiszy Menu/Tab + ON/OFF wyskakuje - Utillity Menu,w ktorym to widzimy
-Master Reset
-Calibration

Przechodzimy do Master Reset:
-All Programs
-Common
-Library
-All other
-Require Password (co znaczy "wymagaj hasła"? jakiego hasla? fabrycznego klucza?)


Proscanie co mozna smialo resetowac a co nie? Slyszalem ze resetowanie kalibracji jest "nienajlepszym pomyslem"
SaperDębica
 
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 22, 2012 10:14 pm

Re: Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)

Postautor: ProScan » pt lip 12, 2013 11:48 pm

A czy to jest informacja ujawniona w instrukcji obsługi dla użytkownika?

No właśnie...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)

Postautor: SaperDębica » sob lip 13, 2013 11:33 am

Poprzedni wlasciciel usunol "zbedne " programy i namieszal w pozostalych programach zapisujac je do biblioteki, dlatego lepiej zrobic reset niz bawic sie w kopiowanie i reczne wprowadzanie nastaw od poczatku
SaperDębica
 
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 22, 2012 10:14 pm

Re: Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)

Postautor: mikello » czw wrz 19, 2013 1:30 pm

Z tego co kojarze to w v3 opcja resetowania kalibracji nie byla zabezpieczona haslem. W v3i nie da sie nic zepsuc, bo dostepny bez hasla reset dotyczy tylko ustawien i bibliotek. Przetestowalem po dosyc mocnym namieszaniu w ustawieniach.
mikello
 
Posty: 15
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 12:29 am

Re: Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)

Postautor: lechowiec » czw wrz 19, 2013 5:35 pm

U siebie też wracałem do ustawień fabrycznych tym sposobem. Jak to zrobić wyczytałem gdzieś na zachodnich forach. Miałem wielki bałagan w programach. Poprzedni właściciel dorobił swoje zestawy. Nie wiedziałem co było fabryczne a koniecznie chciałem wiedzieć co i jak poustawiali spece którzy najlepiej wiedzą co i jaki ma wpływ na pracę tego wykrywacza.

Pamiętam że nie wolno ruszać opcji calibrate. Procedura kalibracli nie jest nigdzie opisana ale prawdopodobnie można w ten sposób rozstroić sprzęt. Utrata fabrycznej kalibracji prawdopodobnie zaowocuje błędną identyfikacją czyli wykrywacz może identyfikować gwoździe jako monety lub inaczej skala identyfikacji ulegnie przesunięciu.

Prawdopodobnie będzie się to wiązało z wysyłką wykrywacza do Szkocji. Pamiętam że w fabryce Garretta kalibracja odbywała się bodajże nad specjalną próbką ferrytu i czegoś chyba jeszcze. Ale nikt tego nie testował w warunkach domowych i sam też nie ryzykowałem by sprawdzać jak to jest w V3i.

Spectra na tyle opcji, że potrzeba wiele czasu by powrócić ustawień fabrycznych. Z kolei ustawienia fabryczne to podstawa dla początkujących z tym wykrywaczem. Szybki powrót całości do stanu fabrycznego jest przydatną opcją.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości