Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: ProScan » wt cze 30, 2015 7:49 pm

Element termiczny nagrzewa się od prądu nadajnika. Od słońca na pewno też się nagrzeje. Im zimniej na zewnątrz, tym wpływ tego elementu może być wyraźniejszy.

Co do pytania Dino, to nie zrozumiałem. Proszę zrobić z tego pytania nowy wątek - tylko proszę wyjaśnić dokładniej o co chodzi.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: toska » wt cze 30, 2015 8:12 pm

Odnośnie jeszcze gruntu i strojenia do niego to zauważyć można że czym jest on gorszy do detekcji czyli np. typ czarnoziemu to wskazania cyfrowej identyfikacji będą zauważalnie niższe czyli polmos w łatwej ziemi da nam sygnał np.75 to w ziemi trudnej będzie to np.70 czyli zakres id. przesuną się niżej.
toska
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 11:32 am

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » pn lip 06, 2015 11:30 am

Witam dzisiaj pojechałem przetestować matrixa na cewce 950 w lesie, przy zbliżaniu cewki do ziemi też mam burczenie i napis -95 hot rocks tak jak na cewce DD,potem test na czystej łące normalna gleba znalazłem na pinponcie czysty kawałek ziemi ,ustawiłem dyskryminacje na pierwszy trójkąt czułość też i przy zbliżaniu to samo burczenie i hot rocks,pobawiłem się przełącznikiem gruntu,dałem na plaże jak i w środkowym położeniu i cały czas jest ten sam objaw.Zadzwoniłem do kolego z moich terenów co ma Mxt tracker i on mówi że wskazanie na hot rocks ma bardzo sporadycznie a przy strojeniu nie ma takiego czegoś.Takie są moje obserwacje i myśle czy ten układ dobrze działa.Miałem eagla jak i Xlt i nie było takich objawów.Nurtuje mnie to że nie mogę wykonać operacji opisanej w instrukcji aby pozbyć się sygnałów od kamieni,pisze tam żeby w takim wypadku dostroić się nad minerałem na auto track a potem zatrzasnąć nastawy na lock i kamienie powinny już być niesłyszane,niewykrywane ale tak się nie dzieje.Tutaj zamieszczam filmik z dzisiejszych testów nadmienię że ten kamyk przyciąga magnes https://www.youtube.com/watch?v=ilx1OFz8P94
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: toska » czw lip 09, 2015 12:03 am

Bez obrazy ale patrząc na to co kolega robi na tym filmie sugerując gdzie jest problem to normalnie cytując klasyka,, ręki opadali,,
A więc co jest źle w teście
Tło - ziemia____stoi
Cewka-wykrywacz____stoi
Kamyk-problem____porusza się
Test dobry to
Tło-ziemia____stoi
Cewka-wykrywacz____porusza się
Kamyk-problem___stoi
CZYLI PROBLEM LEŻY NA TLE I WZGLĘDEM SIEBIE POZOSTAJĄ NIERUCHOMO A PORUSZA SIĘ (dostraja) CEWKA.
toska
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 11:32 am

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » czw lip 09, 2015 9:42 am

Zacytuje tylko instrukcje chyba test przeprowadziłem według niej dobrze.
"Jesli próbujesz sprawdzić działanie wykrywacza poprzez machanie metalem w powietrzu prze wykrywaczem WAŻNE jest by przełączni AUT TRACK był ustawiony w pozycji Lock.Jest to konieczne ponieważ gdy M6 jest ustawiony w pozycji Auto track lub Beach sonda musi przy przemiataniu widzieć grunt,w przeciwnym wypadku wykrywacz może po potraktować obiekt jako zmianę gruntu i bedzie próbował się do niej dostroić. W ten sposób można jednak wypróbować działanie układu dostrajania do gruntu-machając lub zbliżają i oddalając od sondy kawałkiem jakiegoś minerału."Tak że kolego Tosca uważam że test dobrze przeprowadziłem odnośnie ostatnich kilku zdań z instrukcji ,chyba że mam wadliwą instrukcje :D
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: toska » czw lip 09, 2015 10:04 am

Wykrywacz MOŻE potraktowac to jako zmianę ale nie musi
Kolego ale cały myk polega na tym żeby wykrywacz hot_roki widział jako tlo a więc procedura strojenia powinna być wykonana w obecności wyżej wymienonego jak i gruntu.
A jeszcz powiedz kolego na jakiej wysokości dyskryminacji przestaje je słychać
Przychodzi mi jeazcze na myśl ta przeróbka odnośnie regulacji głośności może tam ktoś coś namieszał
toska
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 11:32 am

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » czw lip 09, 2015 12:44 pm

Właśnie to jest dziwne,bo Hot rock jest na -95 a ja mimo że mam dyskryminacje na 1 to mi przebijają ,są takie charknięcia-krótki sygnał,ten potencjometr właśnie dzisiaj wymontuje i połączę jak było oryginalnie.A więc po moich testach jeszcze zauważyłem takie rzeczy,wykrywacz wykrywa gdy się macha przed cewką dłonią na obydwu cewkach czułość w połowie,zawołałem żonę bo myślałem że może jakiś naelektryzowany jestem,jej dłoń też daje sygnał,cewka 950 wzbudza się przy dotykaniu przewodu przy wtyczce a eclipsa DD na połowie czułości daje sygnały gdy się nią przemiata nawet w powietrzu ale dziwnie bo tylko w prawo.Wniosek jest jeden musi cały zestaw chyba odwiedzić doktora Proscana :)
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » pt lip 10, 2015 2:29 pm

Dzisiaj zrobiłem test na kolegi Mxt pro i cewce 10 DD jego wykrywacz też reaguje na dłoń w trochę mniejszym stopniu,na te kamyki jego też daje sygnał.W cewce 950 przylutowałem wtyczkę skróciłem kawałek przewodu przed wtyczką bo był podejrzanie wymęczony, na wejściu do wtyczki i teraz dotykania kabla i wtyczki praktycznie nie powoduje wzbudzeń,za to moja cewka DD eclipse na jego Mxt też się wzbudza przy lekkim nawet przemiataniu w powietrzu.Tak więc sumując wykrywacz jest sprawny,taki jego urok trzeba się będzie osłuchać jest piekielnie czuły :) Jak się większość życia chodziło na niskich częstotliwościach to ciężko się na początku będzie chyba przestawić .Czekam Proscanie na info kiedy będzie można podesłać te ceweczke DD do przeglądu. :)No i archiwalny test Mxt w Odkrywcy przeczytałem tez pewne rzeczy mi się rozjaśniły,zasięg na 1gr air zgadza się 28cm uzyskałem :D
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Poprzednia

Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości