Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » pn cze 29, 2015 3:59 pm

Witam Proscanie,dzisiaj przeprowadziłem pierwsze testy Matrixa i co mnie zastanawia to strojenie do gruntu.Instrukcje przeczytałem,stroje go do gruntu i przy pompowaniu gdy zbliżam cewkę do ziemi mam napis hot rocks i buczący dźwięk,było tak w lesie jak i u mnie na ogrodzie,w lesie podłoże bazaltowe,na ogrodzie ziemia fakt że żelastwem zasyfiona.Czy coś robię nie tak,czy wykrywacz nie powinien dostroić się do tych niby kamieni co widzi i po kilku pompowaniach przestać reagować na nie?
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: ProScan » pn cze 29, 2015 5:57 pm

Proszę zrobić test na normalnym podłożu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » pn cze 29, 2015 6:03 pm

Trzeba będzie gdzieś dalej podjechać sprawdzić na normalnym gruncie,tylko że u mnie same kamieniste tereny jak dobrze myślę w takim terenie nawet chyba nie ma sensu ustawiać auto track a chodzić na lock Off?
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: ProScan » pn cze 29, 2015 6:31 pm

Raczej przeciwnie - jak grunt niejednorodny, to niech się dostraja na bieżąco.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » pn cze 29, 2015 7:05 pm

Czy dobrze zrozumiałem,jak nie mogę dostroić przez pompowanie,bo mam przy zbliżaniu do ziemi w każdym miejscu wskazanie -95 hot rocks to przełączam na automatyczne dostrajanie i po prostu przystępuje do normalnego przeszukiwania.
Teraz to już mam mętlik :roll: w instrukcji pisze że jeśli problemem są kamienie magnetyczne to trzeba pompować bezpośrednio nad kamieniem magnetycznym a następnie przełączyć się do pozycji loc,Spowoduje to że nie będzie już sygnałów od tego typu kamieni,zrobiłem tak i dalej jest napis i niski sygnał.Nawet taki test przeprowadziłem z kawałkiem cegły który tez dawał wskazanie -95 i nic dalej ją wskazuje.Mam nadzieje że jasno się wyraziłem :D
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: toska » wt cze 30, 2015 12:00 pm

Witam nie mam polskiej instrukcji do tego białaska ale użytkuję go już 3 lata a więc zaczynamy od
1- włączamy sprzęt
Słyszymy dźwięk uruchomienia a na wyświetlaczu pojawia sie nazwa wykrywki wer. Oprogramowania i stan baterii
Pokrętło włącznika staje się teraz regulatorem czułości, ustawiamy między prest a 100 procent.
2-strojenie
Należy w pierwszej kolejności ustawić pokrętlo dyskryminacji i należy pamiętać że zmieniając jego położenie w czasie poszukiwań zawsze powinno się ponownie stroić do gruntu ja osobiście chodzę z dyskryminacją na 0 i cynglem do przodu.
Teraz przełącznik trybu przełączamy w pozycję auto track cyngielek ściągamy do siebie i sprawdzamy na al metal gdzie jest w miarę czysty grunt bez śmieci jesli takowy znajdziemy to puszczamy cyngiel i zaczynamy pompować aż sygnał się W MIARĘ ustabilizuje jeśli stwierdzamy że jest ok to przełącznik dajemy na grunt lock.
Jeśli będzie problem z tym aby sygnały przy strojeniu nie znikły to redukujemy minimalnie sens.
A najprosciej załaczamy sprzet ustawiamy dyskryme przelocznik gruntu na track i śmigamy:-)
toska
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 11:32 am

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » wt cze 30, 2015 5:49 pm

Dzięki Kolego za wskazówki.Specjalnie dzisiaj się wybrałem kilkadziesiąt km na piaszczyste lasy,no i kurcze jest to samo przy zbliżaniu do samej ziemi -95 i mruknięcie,jedyne co nie daje takiego efektu to zjechanie z czułości na 2 kreski przed 80 ale przy pompowaniu w tedy kompletnie nie ma jakiejś zmiany dźwięku jest cisza,czy tak ma być?może problemem lub nie?jest cewka eclipse DD? właśnie ją testuje zapomniałem zabrać 950 aby na niej sprawdzić.Pytam się dlatego że jeśli miałem wykrywacze które stroiło się ręcznie to przy pompowaniu była zmiana dźwięku ,tutaj jest albo hot rocks albo żadnej reakcji dźwiękowej.Pytam się dlatego bo wykrywacz używany a ja chce mieć pewność że układ dostrajania działa prawidłowo.
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: toska » wt cze 30, 2015 6:26 pm

Jeśli na nastawie prest jest cicho to jest ok bo powyżej tej wartości mamy do czynienia z podniesieniem nie tylko siły sygnału w uzwojeniu nadawczym ale ze zwiększeniem ogólnej czułości detektora co daje :smt020 w słuchawkach i problem z kompensacją gruntu.Przy zwiększeniu sens dużo powyżej prest pojawia się też problem z właściwą identyfikacją wykrywanych przedmiotów a wzrost zasięgu naprawdę nie rekompensuje komfortu pracy.
Co chodzi o zasięgi to porównuje go do 6000 di pro sl i na kolorowy drobiazg jest bardzo podobny .To naprawdę proste i skuteczne narzędzie do poszukiwań.
toska
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 11:32 am

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » wt cze 30, 2015 6:36 pm

Wiem kolego Toska bo ja bardzo lubię Whitesy to jest mój piąty albo szósty po przygodach z Bułgarskim Golden Maskiem zapragnąłem znowu Whitesa za jego prawie idealną identyfikacje,miałem dość stalowych śmieci i wzbudzeń ](*,) Akurat nigdy nie miałem Matrixa a że się trafił nie drogo to kupiłem.
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: toska » wt cze 30, 2015 6:45 pm

Jedyny problem w tym sprzęcie z jakim może się spotkać użyszkodnik to sondy typu krzyżak które potrafią się rozstrajać mnie na szczęście ten problem ominą :S sens ustawiam na początku zakreskowanego pola ale u mnie pola to laski piaski i karaski :D
toska
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 11:32 am

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » wt cze 30, 2015 6:52 pm

Mam krzyżaka ale na razie go nie testowałem.Czyli kolego Toska tak może być ze strojeniem jak ustawie czułość na trójkącik czyli to chyba będzie 90 to przy pompowaniu mam Hot rocks(cewka eclipse DD)i burknięcie jak zmniejszę czułość trochę poniżej to mam cisze żadnej reakcji dźwiękowej ani wskazań(teren leśny piaszczysty) czy tak może zostać czy on się już dostroił?
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: toska » wt cze 30, 2015 7:12 pm

Najlepsze ustawienie to będzie na granicy stabilności czyli ciut poniżej tego popierdywania.Na początek zalecam chodzenie na automacie do strojenia do gruntu ze swoich obserwacji wnioskuje że inżynierowie whites-a się w tym względzie postarali i ta funkcja daje rade :prosit .
Sprzęt ten to taki uproszczony MXT z przeznaczenie na drobny kolor.
toska
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 11:32 am

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: ProScan » wt cze 30, 2015 7:14 pm

Dzięki Toska za włączenie się do odpowiedzi. Ja nie mam praktyki w stosowaniu M6, więc Twoje uwagi są bezcenne.

W M6 stroi się automatycznie w trybie AUTOTRAC. Nie ma czegoś takiego jak w MXT, gdzie stroi się półautomatycznie poprzez pompowanie. Po przeanalizowaniu sytuacji, jak bym nie pompował, tylko normalnie zaczął machać, bo taka jest norma dla układu AUTOTRAC.

Ważna uwaga - sondy MXT/M6 maja element termiczny i po włączeniu trzeba odczekać jakieś 10 minut, aż temperatura się ustabilizuje po włączeniu prądu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: dino73 » wt cze 30, 2015 7:23 pm

Dziękuje za odpowiedzi :) z tym elementem termicznym to nie wiedziałem :smt017 i na koniec pytanko do Proscana czy można zastosować potencjometr treshold od Mxt jako potencjometr o siły głosu w M6 ,bo poprzedni właściciel dorobił sobie potencjometr do regulowania siły głosu od chyba jakiegoś radia szpeci to strasznie,chciałbym go wymienić jak już jest na coś podobnego do oryginalnych potencjometrów.
Ostatnio zmieniony wt cze 30, 2015 7:31 pm przez dino73, łącznie zmieniany 1 raz
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Matrix M6 ,kompemsacja wpływu gruntu.

Postautor: toska » wt cze 30, 2015 7:28 pm

Panie Piotrze ja tyż nie pompuje :smt016 a to dlatego że nie zauważyłem jakieś szczególnej różnicy przy starcie z pompki i przy starcie z ręki :-k ale jak to widzą ortodoksi poprawności obsługi wykrywaczy metalu to potrafią się mnie delikatnie czepiać [-X że źle robię.
Odnośnie tych 10 min to mamy tu do czynienia ze stałą wartością czy też występuje jakaś zależność względem temp.poszukiwań :smt017
toska
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 11:32 am

Następna

Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości