White's PI-150

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

White's PI-150

Postautor: apogeum » sob wrz 26, 2015 10:53 am

Witam serdecznie . Chciałbym prosić o pomoc w sprawie obsługi wykrywacza Whites PI-150 . Wszelkie pomocne informacje takie jak instrukcja obsługi , uruchamianie , strojenie itp. dzięki którym lepiej zrozumiałbym ten wykrywacz ;-) Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam .Dodam jeszcze tylko że cewka ma 40cm .
apogeum
 
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 26, 2015 12:08 am

Re: White's PI-150

Postautor: ProScan » sob wrz 26, 2015 7:34 pm

Chyba nic nie mam.

Proszę przesłać zdjęcia regulatorów, to coś się wymyśli. To zapewne jakie prosty detektor PI produkowany w Szkocji (?)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's PI-150

Postautor: apogeum » sob wrz 26, 2015 10:04 pm

Witam serdecznie i dziękuję za odpowiedź . Zdjęcia wysłałem na e-mail .Pozdrawiam
apogeum
 
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 26, 2015 12:08 am

Re: White's PI-150

Postautor: ProScan » wt wrz 29, 2015 11:44 pm

Mam już pewne informacje co do regulatorów:

PI150a.jpg


On/Off volume

Głośność i włacznik zasilania.

AUTO TUNE

Przełącznik trójpozycyjny:

Środek - normalna praca;
Góra niestabilna - zerowanie miernika i sygnału wiodącego (kilka klików na sekundę). Zerowanie robimy w powietrzu.
Dół Autotune - automatyczne zerowanie

F.A.D. CONTROL (Frequency and Discrimination Control)

Wygląda na to, że to regulator częstotliwości - i ta regulacja ma jakiś wpływ na dyskryminację żelaza i drobnych przedmiotów. Powątpiewam w jej skuteczność.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's PI-150

Postautor: apogeum » śr wrz 30, 2015 3:53 pm

Witam serdecznie i bardzo dziękuję za info ;-) Mam jeszcze prośbę o wytłumaczenie w jaki sposób ustawić wykrywacz krok po kroku od włączenia itd... Na jakim ustawieniu pracować i jak zerować . Przyznam szczerze że to trochę czarna magia dla mnie ;-)
apogeum
 
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 26, 2015 12:08 am

Re: White's PI-150

Postautor: ProScan » śr wrz 30, 2015 4:37 pm

Trudno mi opisywać wykrywacz którego w rękach nie miałem.

Wygląda że działanie jest takie:

1. Włączamy zasilanie i ustalamy poziom głośności sygnału.
2. Podnosimy sondę do góry i włączamy TUNE do góry, aż się wyzeruje miernik i stukania się uspokoją. Działanie TUNE opisałem.
3. FAD nie ruszać - bo nie wieżę że ten detektor ma skuteczną dyskryminację

Reszta powinna wyjść w praniu i przy testach.

Dalej mogę odpowiadać jedynie na konkretne pytania. Proszę poćwiczyć samemu przez godzinę, dwie by samemu zorientować się co się dzieje.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's PI-150

Postautor: apogeum » śr wrz 30, 2015 7:52 pm

Super ! Dziękuję bardzo za rozjaśnienie obsługi tego wykrywacza . Spróbuję uruchomić według Pana instrukcji i przetestować w ogródku ;-) Pozdrawiam serdecznie .
apogeum
 
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 26, 2015 12:08 am


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości