Xp Adventis 2,grunt

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Xp Adventis 2,grunt

Postautor: dino73 » pn lis 09, 2015 10:27 am

Witam Proscanie od kilku miesięcy posiadam ten model wykrywacza.Sugerując sie poradami na forach ustawiałem grunt na godz10-11,w tej pozycji wykrywacz wzbudza się od uderzeń cewki w przeszkody,typu gałązki,grudki ziemi a nawet lekkie uderzanie cewki palcami.Myślałem że to czułość za wysoka ale jej zmniejszanie nie rozwiązywało problemu?Ustawienie na godz 12 jak zaleca instrukcja też dawało wzbudzenia,dopiero ustawienie za radą kolegi gruntu na godz13 wyeliminowało wszelkie wzbudzenia.Moje pytanie czy wszystko z wykrywaczem jest ok,czytałem że miedzy egzemplarzami xp mogą być takie rozbieżności w ustawianiu gruntu,a może ktoś ściągał gałkę potencjometru i niedokładnie założył?
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Xp Adventis 2,grunt

Postautor: ProScan » pn lis 09, 2015 10:39 am

Pokrętło gruntu należy ustawać nie wg zaleceń z forów internetowych (do doradcze siedzą przy klawiaturze, a nie stoją z pana wykrywaczem na Pana polu), tylko w taki sposób, żeby pokrętło spełniało swoją funkcję - ma nie reagować na grunt.

Szczegółów działania czy własności tego wykrywacza nie znam. Natomiast jeśli daną regulacją udaje się doprowadzić wykrywacz do dobrego działania (zakładam ze bez straty na osiągach), to znaczy, że ta nastawa jest dobra, a wykrywacz sprawny.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości