Pilna pomoc potrzebna z Minelabem SE...

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Pilna pomoc potrzebna z Minelabem SE...

Postautor: Riker74 » czw maja 04, 2017 9:27 pm

Witam serdecznie!
Na początku się przywitam ponieważ to mój pierwszy post po rejestracji. Jeżeli coś nie tak napisałem to proszę o wyrozumiałość.
Mam poważne problemy z moim minelabem SE. Kupiony pod koniec roku i od początku jakoś mi nie leży.Wcześniej wiele lat temu zaczynałem z Fisher CZ-7a Pro, Tesoro de Leon, Minelab Quattro MP a teraz ten...Więc trochę doświadczenia mam i nie mogę sobie poradzić.
Wykrywacz w zestawie miał dużą sondę Detecha dwueliptyczną..Szukanie z nią moim zdaniem to tragedia..Wzbudza się na kamieniach, masę rożnorakich sygnałów o rożnych częstotliwościach, namierzanie to jakieś kuriozum..Wcześniej chodziłem trochę na sondzie od Quattro i było o niebo lepiej..
Czy możliwe że ta sonda jest uszkodzona? Inna kwestia to ustawienia.Eksperymentuję, próbuję i nie moge dobrać optymalnego. Czy ktoś coś podpowie ? głównie chodzi mi o ustawienia na drobnice - monety, guziki itp..wycinam żelastwo..
Obecnie pożyczyłem od kolegi inną sondę Detecha - wielkością zbliżoną do fabrycznej..Może jutro sprawdzę..ale będe wdzięczny za wszelkie wskazówki i pomoc przed wyjściem w teren.Ogolnie to chyba mam już dosyć Minelaba..

I na końcu pytanie o sondy.Chcę kupić jakąś mniejszą.Cięzko coś znależć.Może to być snajperka lub coś zbliżonego do fabrycznej sondy.
Coś takiego ? :
http://mars-md.pl/sniper-e-tracexplorer-fbs-p-42.html
lub :
http://mars-md.pl/tiger-e-trac-explorer-fbs-p-43.html

Może ktoś ma inne propozycje?
Liczę także na pomoc Proscana..Wszak ze dwie instrukcje zamówiłem przez ten czas:)

Pozdrawiam
Arek
Riker74
 
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 04, 2017 9:15 pm

Re: Pilna pomoc potrzebna z Minelabem SE...

Postautor: ProScan » czw maja 04, 2017 10:26 pm

Jeśli na standardowe sondzie było dobrze, a na "dużej" (jak dużej?) sondzie DETECH jest bardzo źle, to znaczy że to sonda jest winna. Czy jest uszkodzona? Niekoniecznie. Może jest zbyt duża i trzeba pracować na niższej czułości (o czułości ani słowa w tekście).

Bez ustalenia tego, nie ma sensu rozwodzić się o ustawieniach.

Pozostałe pytania nie pasują do tego wątku.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pilna pomoc potrzebna z Minelabem SE...

Postautor: Riker74 » pt maja 05, 2017 7:22 am

Dziękuję za odpowiedź.
Co do czułości to zmniejszałem nawet do 17-18 i problem wystepował. Przeszukałem forum i ktoś wspominał o podobnym problemie z "kamieniami" ale na "XS".
W załączniku pokazałem sondy.Ta większa to na której problem wystepuje, ta mniejsza od MP na której było stabilnie..
p.s. Jak zresetować do fabrycznych ustawień ? Przycisk "POWER" przetrzymać dłużej?
pozdr.
Załączniki
cewki.jpg
Riker74
 
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 04, 2017 9:15 pm

Re: Pilna pomoc potrzebna z Minelabem SE...

Postautor: ProScan » pt maja 05, 2017 8:38 am

No i super - wiadomo jak duża jest ta sonda. Bardzo duża. Powierzchnia dwukrotnie większa na oko. Problem może być jej wada, albo jej rozmiar.

Reset przy włączaniu potrzymać kilka sekund aż d do sygnału i napisu FACTORY PRESETS.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pilna pomoc potrzebna z Minelabem SE...

Postautor: Riker74 » pt maja 05, 2017 9:00 am

Dziękuję.
Jak pogoda pozwoli to dziś ruszę sprawdzić z sondą normalną.
Jeszcze małe pytanie: Czy np. snajperka będzie miała znacznie niższe osiągi niż standardowa cewka 11' Minelaba? Bardziej zależy mi na komforcie pracy, łatwość namierzania, dokładność itp.
Teraz już wiem że muszę zrezygnować z tej duzej cewki i zakupić inną do mojego SE i stoję przed wyborem czy mniejsza snajperka czy może Standardowa 11 '
Riker74
 
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 04, 2017 9:15 pm

Re: Pilna pomoc potrzebna z Minelabem SE...

Postautor: ProScan » pt maja 05, 2017 9:09 am

Nie ten dział - pytania o snajperki, wybór sondy itp. już były - proszę przeszukać forum.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pilna pomoc potrzebna z Minelabem SE...

Postautor: Riker74 » pn maja 08, 2017 8:27 pm

Witam ponownie..
Na innej cewce, po wgraniu programu fabrycznego wykrywacz zachowuje się stabilniej.Na pewno nie wzbudza się na kamieniach i w końcu można coś poszukać.
Wszystko wskazuje że pierwotna cewka nie nadaje się do pracy..
pozdrawiam.
Riker74
 
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 04, 2017 9:15 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości