Minelab x-terra 305 Balans gruntu

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Minelab x-terra 305 Balans gruntu

Postautor: hunter » ndz cze 18, 2017 8:29 pm

Witam.Odkupiłem wykrywacz jakieś dwa miesiące temu.Nie rozumiem jak mam prawidłowo wykonać strojenie do gruntu.Mam polską instrukcję,kilka dodatkowych materiałów,oglądałem filmik w internecie.Niby wszystko dobrze zaczynam.Najpierw All metal,cewka 10cm nad ziemią i pompuje.I tu jest problem.Jak zwiększam wartość poprostu słychać sygnał głośniej a jak zmniejszam jest ciszej.Nie wiem,albo czegoś nie słyszę,albo coś robię źle.W instrukcji jest napisane że mam nasłuchiwać minimum sygnału,które będzie się pojawiać w chwili przejścia sygnału niskiego do wysokiego.Tylko jakoś niezbyt to rozumiem.Proszę jeśli to możliwe o wytłumaczenie procedury w jakiś prostszy sposób.
Pozdrawiam.
hunter
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 18, 2017 6:36 pm

Re: Minelab x-terra 305 Balans gruntu

Postautor: ProScan » ndz cze 18, 2017 8:43 pm

Myślę że w instrukcji kluczowe jest to zdanie:

Jeśli sygnał opada, zwiększaj nastawę kompensacji klawiszem +, a jeśli narasta zmniejsz ją klawiszem -.


Pytanie zatem, czy słyszy Pan zmianę tonu przy zniżaniu sondy do ziemi?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab x-terra 305 Balans gruntu

Postautor: hunter » ndz cze 18, 2017 8:54 pm

Słyszę oczywiście.Tylko że to jest praktycznie taki sam ton jak wtedy gdy cewka wraca do góry na wysokość 10 cm.I tak macham i odnoszę wrażenie że zmieniając wartości tylko ściszam i pogłaśniam te same sygnały.Będzie ciężko heh.
Może jeszcze zapytam,intetesuje mnie sygnał gdy cewka wraca do góry czy mam się skupić tylko na tonie gdy obnižam cewkę do ziemii?
Dziękuję za szybką odpowiedź .
hunter
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 18, 2017 6:36 pm

Re: Minelab x-terra 305 Balans gruntu

Postautor: ProScan » ndz cze 18, 2017 9:18 pm

To proszę zrobić tak - ustawić ręcznie wartość kompensacji na minimum i pompując sprawdzić po kolei dostępne nastawy (nie ma ich zbyt wiele bo 21) i wyczuć co się dzieje.

Tylko upewnić się, że teren jest czysty (i nie zniżać do samej ziemi).

To nie jest wyższa matematyka.

Moim zdaniem najważniejsze jest to co słyszymy przy zniżaniu do ziemi.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron