XL PRO - prędkość przemiatania

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

XL PRO - prędkość przemiatania

Postautor: raf003 » sob kwie 07, 2007 3:29 pm

Mam pytanie związane z trybem Geb Disc . Chodzi o prędkość przemiatania w tym trybie. Z testów w powietrzu i z porównania z innym wykrywaczem (nie white's) wychodzi , że white's owszem ma duży zasięg w tym trybie , ale przy prędkości przemiatania przy której łatwiej jest już machać monetką przed cewką wykrywacza , niż tymże wykrywaczem nad celem . W drugim testowanym wykrywaczu wzrost zasięgu w zależności od prędkości od b wolnej do b. szybkiej jest rzędu dwóch- trzech centymetrów . W przypadku whites'a różnica dochodzi nieraz do ponad połowy możliwego zasięgu . Czy jest to charakterystyczne dla tego modelu , czy jest jakaś możliwość regulacji parametru szybkości zestrajania się wykrywacza?
raf003
 
Posty: 26
Rejestracja: wt cze 20, 2006 8:54 pm

Re: XL PRO - prędkość przemiatania

Postautor: ProScan » sob kwie 07, 2007 8:25 pm

Witam,

Prędkość przemiatania ma znaczenie. W wykrywaczu serii 6000 zastosowano filtry o określonej charakterystyce (odpowiadającej optymalnej szybkości zmian) nie ma możliwości ich zmienić (chyba że powymienia się elementy w trzech torach sygnałowych).

Taka możliwość istnieje np. w DFX, ale nie "rozpracowałem” jej do końca. Garrett chwali się, że w jego GTI procesor analizuje szybkość zmian i dostosowuje się do nich samoczynnie.

Co do szybkości, to nie zrozumiałem, czy chodzi o to, że machając w ręce jest szybciej czy wolniej? Zwracam uwagę, że machnięcie ręką po łuku np. 20cm przekłada się na kilkukrotnie większy łuk, jeśli ma się w ręku wysięgnik. Czyli prędkość przemiatania sondą jest zwykle większa niż przedmiotem trzymanym w ręce (w tym samym czasie pokonany dłuższy odcinek).

To jaki problem zmniejszyć szybkość przemiatania ?

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XL PRO - prędkość przemiatania

Postautor: raf003 » sob kwie 07, 2007 9:38 pm

Witam . Może żle się wyraziłem . Chodzi mi o to , że przynajmniej w wypadku akurat tej wykrywki prędkość pozwalająca na maksymalny zasięg w tym trybie jest w normalnych warunkach w moim odczuciu trudna do osiągnięcia , a jeśli już to na krótki okres czasu. Wydaje mi się , że podczas pracy w trybie Geb Disc przy prędkości przesuwania sondy koniecznej do uzyskania maksymalnego zasięgu można dosyć szybko dostać zadyszki :) . Co z końcowym etapem ruchu w skrajnych położeniach ? Wiadomo , że wtedy trzeba zwolnić ruch a co za tym idzie doprowadzić do spadku zasięgu. Ale nic to . Poza Geb Disc wykrywacz ten posiada pozostałe bardzo dobrze dopracowane tryby pracy. Co do dynamiki ,to trzeba będzie popracować nad barkiem i bicepsem :lol:. W drugim wykrywaczu z którym porównywałem White'sa prędkość zestrajania się układu w dynamice była porównywalna z prędkością w trybie Geb Sat , stąd moje wątpliwości. W każdym razie dziękuję za szybką odpowiedź , dołączając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia świąteczne. R.B.
raf003
 
Posty: 26
Rejestracja: wt cze 20, 2006 8:54 pm

Re: XL PRO - prędkość przemiatania

Postautor: ProScan » ndz kwie 08, 2007 9:37 pm

prędkość pozwalająca na maksymalny zasięg w tym trybie jest w normalnych warunkach w moim odczuciu trudna do osiągnięcia


No właśnie o to mi chodzi - skoro udaje się testem z przedmiotem w dłoni, to wielokroć łatwiej powtórzyć to z wysięgnikiem w ręku.

prędkości przesuwania sondy koniecznej do uzyskania maksymalnego zasięgu można dosyć szybko dostać zadyszki


To chyba nie prawda - wystarczy przemiatać szerokim łukiem.

Co z końcowym etapem ruchu w skrajnych położeniach ?


Ta uwaga celna i słuszna - trzeba pokrywać przejścia (to kolejny powód dla którego ludzie ciągle znajdują coś na "przeszukanych" terenach).

porównywalna z prędkością w trybie Geb Sat , stąd moje wątpliwości.


To bardzo możliwe, zwłaszcza w wykrywaczach cyfrowych. Proszę śmiało podać nazwę tego wykrywacza.

Ja również pozdrawiam serdecznie i świątecznie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XL PRO - prędkość przemiatania

Postautor: raf003 » ndz kwie 08, 2007 11:03 pm

Dziękuję za informacje. No właśnie . W moim wypadku chodzi o Solarisa i właśnie w nim zauważyłem odmienne zachowanie.Prawdopodobnie duża prędkość przemiatania po pewnym czasie okaże się zaletą . Na razie muszę się przyzwyczajać .Poza tym wykrywacz rewelacyjny Prosiłbym jeszcze o info na maila w sprawie ewentualnego kosztu wymiany kabelka w sondzie .Pozdr.
raf003
 
Posty: 26
Rejestracja: wt cze 20, 2006 8:54 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron