jak dostroic GTI poprawnie

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

jak dostroic GTI poprawnie

Postautor: historyk75 » śr gru 07, 2005 9:27 am

witam, chcialbym to uczynic tak jak powinienem, a nie wiem czy robie to poprawnie.
ja zawsze wlaczam all met. i przytrzymuje, pompujac cewka.
jak poznac ze sie dobrze dostroilem? czy lepiej robic to calkowicie recznie i wylaczyc auto? a jesli tak to jakich zakresow uzywac?
pozdro tom
historyk75
 
Posty: 53
Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 am

Re: jak dostroic GTI poprawnie

Postautor: ProScan » śr gru 07, 2005 11:17 am

Witam,

Oj, bardzo dawno nie bawiłem się GTI w terenie. O ile pamiętam, to nie ma tam żadnej sygnalizacji zakończenia strojenia. Po prostu należy przerwać "pompowanie" i puścić klawisz w momencie, gdy sygnał przestanie się zmieniać.

Pompować należy nie przesądzając zbytnio ze zbliżaniem do ziemi (wystarczy jakieś 2-5cm nad ziemią przy ruchu "w dół").

Należy tez pamiętać że jest jeszcze funkcja AUTO TRACK, która sama dostraja wykrywacz do gleby w trakcie szukania.

Ostrożnie z nią jednak, bo może dostrajać także do drobnego żelastwa w ziemi. Zaawansowanym użytkownikom zalecałbym wyłączenie AUTOTRACK-a i samodzielne sprawdzanie co jakiś czas czy wykrywacz jest dobrze dostrojony.

Także zaawansowanym można zaproponować "zgrubne" dostrojenie metodą na "pompowanie" a dokładne wykonać ręcznie (oczywiście z wyłączonym autotrackiem).

Nie mam pojęcia jaki jest typowy zakres strojenia do gruntu - tego nie sposób chyba określić. To zależy od gruntu jak i zapewne od samego wykrywacza (a zwłaszcza od sondy).

Powodzenia,

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: jak dostroic GTI poprawnie

Postautor: historyk75 » czw gru 08, 2005 10:19 am

i to wlasnie dla mnie stanowi zagadke co jesli w miejscu gdzie stroisz jest drobnica...
jak pompuje to sygnal sie zmienia non stop i nie wiem kiedy przestac :P
to tak jak podczas seksu :)
ale dzieki za pomocna dlon, bo wiekszosc uzywajacych gti to chyba sie boi mowic jak to robia, bo moze nie znaja sprzetu...
historyk75
 
Posty: 53
Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 am

Re: jak dostroic GTI poprawnie

Postautor: ProScan » czw gru 08, 2005 11:30 am

Skończyć kiedyś trzeba :)

Jeśli się "nie da", należy sprawdzić czy aby pod sondą nie ma metalu i w razie czego odsunąć się kawałek. Być może trzeba zmniejszyć czułość.

Nie jest wykluczone, że sonda jest wadliwa i nie pozwala na dobre dostrojenie, ale to wariant najbardziej pesymistyczny.

Lepiej przećwiczyć wszystkie inne opcje.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: jak dostroic GTI poprawnie

Postautor: historyk75 » pt gru 09, 2005 8:51 pm

a czy jestes w stanie powiedziec , czy sensowny jest zakup ramki do mopdelu 2500, tzn czy sie sprawdza w terenie?
historyk75
 
Posty: 53
Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 am

Re: jak dostroic GTI poprawnie

Postautor: ProScan » pt gru 09, 2005 9:27 pm

Nie chodzilem z tym w terenie. Poza tym, nie lubię odpowiadać na pytania czy "warto". W jakim sensie? Czy się zwróci ? A licho wie !

Warto pogadać z ludzmi, którzy używali. Np. tutaj:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hlight=gti

albo tutaj:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hlight=gti

Na forum Odkrywcy też coś było.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości