White's XL pro

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

White's XL pro

Postautor: pablo11 » śr kwie 25, 2007 5:41 pm

witam wszystkich
własnie kupiłem w usa nowiuteńkiego white'sa XL pro(6000),wczesniej pracowałem na starszym rutusie firscie i smetku,interesuje mnie tylko i wyłącznie militarka,jak przy okazji znajde monete na okopie to sie nie obraze ale generalnie militarka.moje pytanie jest kierowane do wszystkich uzytkownikow tego modelu whitesa,aby udzielili mi praktycznych wskazowek co do ustawien tego wykrywacza pod wzgledem militarki?jaki tryb wybrac?na jakim ma najwieksze zasiegi?czy dyskryminacja dziala we wszystkich trybach pracy?czy to automatyczne strojenie do gruntu jest nadazne we wszystkich trybach pracy czy nie?jak precyzyjnie go dostroic do gruntu?jak traktowac wskazania na mierniku,bo sa wyskalowane w calach i do monet,a na militarke trzeba przyjac inne kryterium? #-o
cos na temat zasilania?jakie akumulatorki polecacie itp.?
jak ktos cos wie nich pisze,z góry dzieki




witam ponownie,ponizej zamieszczam cytat z innego forum....
w instrukcji jest inaczej tu zaś wyczytałem co innego....prosze znających temat o wypowiedznie sie i ustosunkowanie do tego ...


"Trzeba pamiętać, że w W6000 GroundTracking (automatyczne śledzenie zmian gruntu i dostrajanie na bieżąco) działa TYLKO na zakresie GEB DISC, czyli w trybie ruchowym. Na zakresie statycznym GEB NORMAL GTracking przyjmuje pozycję "Lock" czyli jest zestrojony na stałe i nie śledzi gruntu. System GTracking nie jest doskonały i w zaśmieconym żelastwem terenie, czasem sprowadza detektor na manowce. Dlatego osobiście używam Whitesa 5900, który takich niespodzianek nie robi. Za GTracking muszę robić sam, ale nie jest to w żadnym stopniu kłopotliwe. Dla jasności W5900 to taki niedomontowany do końca W6000. Kiedyś miałem nawet zapędy, aby zrobić ugrade mojego 5900 do 6000, ale zarzuciłem ten pomysł. Pozdrawiam
Mrand"
:-k :-k sam nie wiem co o tym myslec???
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Postautor: Arek » śr kwie 25, 2007 6:30 pm

Witam

Sporo tych pytan. Na wiekszosc z nich znajdziesz odpowiedz w instrukcji obslugi, tak wiec bez jej dokladnego przeczytania raczej sie nie obejdzie. Skrocona wersja instrukcji jest na spodzie obudowy.
Na tzw. "artefakty rude" najlepsze sa tryby statyczne. W 6000 to GEB NORM (all metal ze strojeniem do gruntu - najbardziej polecany i chyba najglebszy), GEB SAT (to samo co GEB NORM ale z altomatycznie przywracanym sygnalem wiodacym), TR DISC (statyczny z dyskryminacja ale bez strojenia do gruntu. Pewnie wiesz ze smetka z jakimi niegodnosciami sie to wiaze). I w koncu GEB DISC (ruchowy z dyskryminacja, strojeniem do gruntu i automatycznym sledzeniem zmian w gruncie - polecany raczej na kolorowa drobnice).
Co do zasilania to kazde firmowe akumulatorki o pojemnosci ok. 2500 mAh powinny sie sprawdzic. Z tych tanszych Camelion i Forever ciesza sie w miare dobra opinia. Roznica w napieciu pomiedzy bateriami 1.5V i akumulatorkami 1.2V specjalnie sie nie przejmuj.

pozdrawiam
Arek
 
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:37 am
Lokalizacja: Gliwice, Londek

Re: White's XL pro

Postautor: pablo11 » śr kwie 25, 2007 6:39 pm

witam
czyli mam rozumiec ze najlepszy na militarke i najblebsze zasiegi ma geb norm i geb sat.. a jak jest z tym strojeniem do gruntu??? to automatyczne dziala caly czas??? jest nadazne ??? dostraja sie automatycznie w miare zmian w gruncie??? mam polska instrukcje,ale chcialem jakich praktycznych porad od uzytkownikow tego modelu....
ale i tak dzieki.
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Postautor: Arek » śr kwie 25, 2007 6:52 pm

Automatyczne strojenie do gruntu jest w trybach: GEB NORM, GEB SAT i GEB DISC (zaleca sie stroic w GEB NORM bo mozna uslyszec czy wykrywacz jest dobrze dostrojony). Opcja samoczynnego dostrajania sie do zmian w gruncie dziala tylko i wylacznie w GEB DISC.

PS. Mrand jest jednym z wiekszych ekspertow od Whites'a 5900/6000 i spokojnie mozesz przyjmowac za prawde to co napisal o tych modelach.
Arek
 
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:37 am
Lokalizacja: Gliwice, Londek

Re: White's XL pro

Postautor: pablo11 » śr kwie 25, 2007 7:07 pm

a jak rozumiec ta opcje Lock przy automatyczntm strojeniu???? skoro automatyczne strojenie dziala tylko w trybie Geb Disc to by wynikało,ze w pozostałych trybach wrecz nie jest potrzebne strojenie poniewaz jest ono sztywnie ustawione tak jakby w pozycji Lock???
czy tryb Geb sat bylby dobry do poszukiwan na militarke??? wtedy próg czulosci dostraja sie sam czyli Tuner... czy jest to dobre rozwiazanie do takich poszukiwan???
w statyku jest wymagane rownomierne prowadzenie sady nad ziemia....ale w trudnym górzystym terenie(leje)po pociskach to troche trudne???ciekawy jestem jak w praktyce bedzie sie sprawowal ten statyk na militarce??
dzieki
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Postautor: Arek » śr kwie 25, 2007 7:37 pm

](*,) :roll: ](*,)
Postaram sie wytlumaczyc najprosciej jak potrafie. Automatyczne strojenie do gruntu znaczy tyle, ze nie trzeba krecic recznie pokretlem GND Balance, jak w 5900. W momencie przelaczenia z pozycji AIR na LOCK lub GND AUTO TRAC elektronika wykrywacza dostraja sie sama do gruntu. W trybie GEB DISC mozna wybrac pozycje LOCK (ustawienie bilansu gruntu jest na stale i po przejsciu na teren o innej mineralizacji trzeba ponownie dostroic wykrywacz) lub GND AUTO TRAC (elektronika sama sie dostraja do zmian w gruncie ze wszystkimi tego konsekwencjami, o czym wspominal Mrand). W pozostalych trybach- GEB NORM i GEB SAT nie ma znaczenia w jakiej pozycji jest przelacznik AUTO GEB bo po dostrojeniu do gruntu ustawienie nie zmienia sie (opcja GND AUTO TRAC jest nieaktywna), co nie znaczy, ze nie trzeba stroic. #-o
Arek
 
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:37 am
Lokalizacja: Gliwice, Londek

Re: White's XL pro

Postautor: pablo11 » śr kwie 25, 2007 7:51 pm

wiec juz chyba rozumiem,ale dreczy mnie mianowiecie to,ze chodzac w trybie Geb Sat lub Geb Norm.....bedac na miejscu dostroje go do gruntu,wszystko ok,ale po chodzeniu pol dnia i przejsciu kawalu terenu,zmieni sie grunt ... a tu funkcja Gnd Auto Trac jest nie aktywna....wiec moglem pominac jakies fanty??? czyli znowu by pasowalo go dostroic do gruntu??? to troche taka funkcja dla glupich co sami nie umieja krecic potencjometrem??? wydawalo mi sie ze ta funkcja ma za zadanie caly czas sledzic zmiany gruntu i podciagac zasiegi i osiagi wykrywacza,a tu okazuje sie ze dziala ona tylko w jednym trybie!!!! ktory na dodatek notabene nie jest wskazany na militarke??
troche mi sie to nie podoba,,,,,,,,,, :(
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Postautor: pablo11 » śr kwie 25, 2007 8:07 pm

kolejna sprawa
czyli ustalone,jak militarka to Geb Sat lub Geb Norm,teraz kolejne pytanie.....
w Geb Sat jest samoczyna korekcja progu czułosci czyli Tuner sam sie podciaga???sledzi zmiany czy nie??? czy jest to korzystniejsze czy tez nie??? a w Geb Norm nie ma tej korekcji....i w zwiazku z tym ktory tryb byscie polecali do militariow?? zarowno zelazo,stalowe bagnety i kolorowe klamerki..... a moze inna kombinacja trybow?? jak ktos ma ten wykrywacz i z nim chodzi to niech sie wypowie....co o tym sadzi???moze cos doradzi...i oczywiscie musza byc dobre zasiegi...... :lol:
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Postautor: Arek » śr kwie 25, 2007 8:30 pm

Geb Sat jest niby wygodniejszy. Nie trzeba recznie, spustem resetowac wykrywacza przywracajac prog. Robi to elektronika. Wiaze sie jednak z tym pewne niebezpieczenstwo. Po zatrzymaniu cewki nad celem wykrywacz dostroi sie do metalu i przestanie go sygnalizowac. Konieczny jest w zwiazku z tym minimalny ruch sondy. GEB NORM bedzie przez caly czas sygnalizowac metal dopoki bedzie on w zasiegu wykrywacza. Jest to szczegolnie polecane przy szukaniu w trudnym terenie jak krzaki, itp. Latwiej jest tez namierzyc cel.
Na kolorowa militarke w zasmieconym odlamkami terenie warto wybrac tryb GEB DISC lub TR DISC.
Arek
 
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:37 am
Lokalizacja: Gliwice, Londek

Re: White's XL pro

Postautor: pablo11 » śr kwie 25, 2007 9:02 pm

czekam na dalsze informacje...bo nie wyczerpuje to mojej nie zaspokojonej ciekawosci....jak ktos chodzi na tym sprzecie i go uzytkuje..to nich sie wypowie...co i jak??jak ogolnie sie sparwuje???czy gleboko znajduje nim fanty???itp. wszelkie mozliwe info beda mile widziane... :D
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Postautor: pablo11 » śr kwie 25, 2007 9:49 pm

kolejny watek XL pro
na stronie Darka...sa podane zasiegi dla trybów Geb Norm,Geb Disc,Tr Disc i Geb Max....analogicznie biorac pod rozwage w moim zamiast Geb Max jest w tym miejscu Geb Sat. Ze strony darka wynika ,ze wykrywacze seri 6000 maja najwieksze zasiegi w trybie Geb Max,czy jest to ten sam tryb co w moim Geb Sat???? jest przciez róznica(i to duza) pomiedzy starszymi 6000d,6000 di pro sl i moim XL pro...ale czy ten tryb jest taki sam a tylko nazwa sie zmienila czy jest to zupelnie nowy tryb o innych zastosaniach???
Czy XL pro bedzie mial najwieksze zasiegi w Geb Norm czy Geb sat ???? #-o :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Postautor: wicja1 » czw kwie 26, 2007 5:47 am

Geb Norm. to tryb statyczny.To on ma największy zasięg.Geb Disc. to tryb ruchowy przeznaczony głównie na drobny kolorek.Pozostałe dwa radzę sobie darować na początek.Proponuję opanować te które wymieniłem.To podstawa pracy z tymi wykrywaczami.
XL PRO i 6000 XL to te same wykrywacze.DI PRO SL jest zasilany z baterii r14 i posiada potencjometr "volume".Co do Geb Max. to może wypowie się Proscan.To chyba jeszcze trybik z "niebieskiej serii".
Swoją drodą d/Darek mógłby zaktualizować swoją stronkę.Niektóre modele na jego stronie zalatują myszami :D
Pozdrawiam,
wicja1.
P.S:
Czy mogę podesłać W'6000 do generalki drogi Proscanie ?? Oddał ducha.....
wicja1
 
Posty: 55
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:34 am

Re: White's XL pro

Postautor: ProScan » czw kwie 26, 2007 10:12 am

Witam,

GEB MAX to niemal to samo, co GEB NORM z tą różnicą, że czułość jest większa. W nowszych 6000 tego nie ma, bo dodano pokrętło Signal Balance, którym można ręcznie zwiększyć czułość. W starszych 6000 czułość zmieniało się pokrętłem SENSITIVITY, które było aktywne tylko w trybie GEB DISC.

:pa

proscan

PS
Wszelkie naprawy, przeglądy jak najbardziej - po długim weekendzie.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's XL pro

Postautor: emka » czw kwie 26, 2007 8:13 pm

Witam.
Jak na militarkę to tylko tr disc ,cyt z instr.w trybie TR DISC cewka nie musi być w ruchu by detektor mógł wykryć metal.Ten tryb nadaje sie do poszukiwań GŁĘBOKO zalegających przedmiotów.Tryb z dyskryminacją sprawdzony prez wielu poszukiwaczy tego typu przedmiotów.Wież mi szukam tym sprzętem od 10 lat głownie militarki.Zamów u proscana instrukcję i przestudjuj ją bedziesz wiedział co jest co i do czego bez tego nie ruszysz.Ten tryb potrzebuje pewnych procedur przygotowawczych,a za dużo tego bu przepisywać instrukcję.POZDRAWIAM EMKA
emka
 
Posty: 43
Rejestracja: pn paź 16, 2006 4:27 pm
Lokalizacja: STEGNA

Re: White's XL pro

Postautor: ProScan » czw kwie 26, 2007 8:38 pm

Pablo już dawno kupił instrukcję u mnie. Teraz trzeba mu praktyki. Większośc pytań jest przedwczesna.

Ale z tym trackingiem to faktycznie jest coś na rzeczy, o czym faktycznie w instrukcji nie ma (tzn można wnioskować coś innego).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości