Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Postautor: Zapytanie_email » pt maja 18, 2007 8:54 am

Witam!

[...]

mam też Pana przetłumaczona instrukcję.czytam lecz jest pisana fachowym językiem i nie wszystko do końca jest dla mnie zrozumiałe.

Miałem już 10 wykrywaczy przez okres 4 lat głównie polski sprzet, ostatnio Bounty Huntera Silver,Garrett-Ace-250. Niestety nie jest to ta klasa sprzętu co Whites XLT.

Jestem świadom, że czeka mnie sporo czasu i wysiłku aby poznać zakupiony sprzet. Mam nadzieje, że mi się odwdzięczy pięknymi fantami [...]

Dostałem też namiary na strone internetową,,thesaurus,, gdzie spisałem sobie 2 programy Van Wordena.

Mam pytanie korzystając z okazji: chciałbym chodzić na początek na programach fabrycznych np.Coins-MONETY oraz Relic. Czy jadąc na teren wojen ślaskich, pracować na statyku czy dynamiku pod katem tych dwóch programów?

Chodzi mi o zasiegi w gruncie. Jakie ustawiać częstotliwości na te dwa programy/optymanlne/ aby nie eksperymentowac, podobnie jak z ustawieniem dyskryminacji na w/w dwa programy.

Czy opcja Prospecting-poszukiwanie naturalnego złota jest odpowiednikiem szukania np. zlotych monet?

Czy monetę porgram bedzie identyfikował jako np. samorodek.

Na tym koncze i pozdrawiam , z poważaniem
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Postautor: ProScan » pt maja 18, 2007 9:12 am

Witam,

Dostałem też namiary na strone internetową,,thesaurus,, gdzie spisałem sobie 2 programy Van Wordena.


Nie jestem zwolennikiem przepisywania programów, bez zrozumienia do czego służą poszczególne opcje. Programy z tej strony napsuły mi sporo krwi, bo w rękach początkującego najczęściej kończy się na bardzo niestabilnej pracy i sporo ludzi zaczyna podejrzewać, ze coś nie tak z wykrywaczem.

Tak więc odradzam, przynajmniej na początek.

chciałbym chodzić na początek na programach fabrycznych np.Coins-MONETY oraz Relic. Czy jadąc na teren wojen ślaskich, pracować na statyku czy dynamiku pod katem tych dwóch programów?


Absolutnie odradzam stosowania tryby COINS. Kiedykolwiek. Na drobiazgi proponuję przyjąć jako bazę program COIN & JEWELRY.

Jeśli wyłączy się dyskryminację (AUDIO DISC "OFF" lub włączy się MIXED MODE "ON") to oczywiście można liczyć na większe zasięgi, ale dla początkującego może to być bardzo frustrująca praca. Proponuję szukać "miejscówki" w trybie dynamicznym, a dopiero gdy znajdziemy jakieś ciekawsze miejsce (np. zaczną pojawiać się guziki, albo kule z muszkietu) to po dokładnym przeczesaniu na dyskryminacji można włączyć tryb statyczny.

Jakie ustawiać częstotliwości na te dwa programy/optymanlne/ aby nie eksperymentowac, podobnie jak z ustawieniem dyskryminacji na w/w dwa programy.


Częstotliwości ? Nie zmieniać nastawy fabrycznej bez potzeby.

Dyskryminacja: -95 do - 3 oraz +95 REJECT a od -2 do +94 ACCEPT.

Czułości wg potrzeb i żeby wykrywacz był stailny (bardziej doświadczeni operatorzy wybierają nastawy gdzie wykrywacz jest lekko neistabilny).

Czy opcja Prospecting-poszukiwanie naturalnego złota jest odpowiednikiem szukania np. zlotych monet?


Nie - to służy do szukanai złota w postaci samorodków, co ma swoją odrębną specyjfikę.

Czy monetę porgram bedzie identyfikował jako np. samorodek.


Nie ma identyfikacji samorodków w XLT jest identyfikacja cyfrowa (numeryczna) i identyfikacja pomocnicza za pomocą ikon (taki gadżet).

Na tym koncze i pozdrawiam , z poważaniem


Ja także. Jedno i drugie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Postautor: pablo11 » sob maja 19, 2007 1:17 am

w xlt jest ponad 50 różnego roadzaju parametrow do ustawiania, wiec chyba troche czasu zajmie panu poznanie wszystkiego,zycze powodzenia

=D> =D> =D> =D>
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Postautor: Wickus » sob maja 19, 2007 4:38 pm

Co do zakresu dyskryminacji to ja proponował bym akceptować już od -10 a nawet od -20 ale na miusach kopać tylko stabilne wskazania z "ładnymi" słupkami - sam ostatnio się przekonałem, że monety potrafą dawać wskazania ujemne - np. boratynka postawiona na sztorc daawała piękny sygnał na -10.

Pozdrawiam. Wickus
Wickus
 
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 07, 2005 7:23 am

Re: Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Postautor: ProScan » sob maja 19, 2007 10:10 pm

W tą boratynkę to nie uwierzę, ale drobne sreberka czasami dają po minusach.

Początkującemu nie zalecam takich głebokich minusów. Natomisat radę Wickusa należy wziąść sobie bardzo głęboko do serca.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Postautor: Wickus » ndz maja 20, 2007 11:39 am

Z tą boratynką wcale nie żartuję - moje zdziwienie siegnęło zenitu kiedy okazało sie, że po wyjeciu ziemi z dołka boratynka została w środku i była postawiona na sztorc w jego ściance - oczywiscie po wyjęciu boratynki z dołka dawała już zupełnie inne wskazania. O boratynka wychodzących na minusach - już wcześniej mówli mi koledzy po szpadlu i jakoś im nie chciałem wierzyć ale sam się o tym przekonałem. Także nie ściemniam - boartynka na -10 jest możliwa.

Pozdrawiam. Wickus

PS. Moje dotychczasowe doswiadczenia mówią mi, że fanty wyciągnięte na minusowych wskazaniach jeszcze nie raz mnie zaskoczą.
Wickus
 
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 07, 2005 7:23 am

Re: Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Postautor: ProScan » ndz maja 20, 2007 1:11 pm

No cóż, ja się nie spotkałem, ale w sumie wszystko możliwe.

Osobiście wykopywałem srebrne halerze wrocławskie z XVIw. sygnalizowane w okolicach -5 -10. Zalecam jednak daleko idącą wstrzemięźliwość w schodzeniu na minusy, bo można się zniechęcić i niepotrzebnie nakopać. Przez kilka miesięcy energię proponuję skupić na opanowaniu sztuki dostrajania do gruntu - to poprawi także jakość identyfikacji.

Dla doświadczonych - MINUSY TAK !

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Postautor: Zapytanie_email » pt maja 25, 2007 8:25 pm

Witam ! Szanowny Panie Proscan!.Poraz kolejny pozwalam sobie zwrócic sie do Pana z prośbą o udzielenie kilku informacji dotyczacych mojej wykrywki XLT.

Pytanie: Kiedy wiadomo,że XLT pracuje w statyku a kiedy na dynamiku? i na jakich programch, z czego to wynika?.

Jaki jest minimalny stan naładowania baterii na których można pracować a sprzet nie wariuje?, a od jakiego parametru wskazane jest ładowanie batrii/ akumulatorów?.

Jak zanależć i obsługiwać funkcje PINPOINT-punktowe, precyzyjne naprowadzanie?.

W Garrett Ace-20 miałem ikonę na ekranie, a tu sie dopatrzyłem takiej funkcji/ a wiem ,że powinnna być/.Będę wdzieczny za udzielenie informacji.pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Pytania odnośnie trybów pracy i ustawień XLT

Postautor: ProScan » sob maja 26, 2007 12:34 pm

Witam,

Gdybym nie napisał Pan że ma instrukcję, to bym zalecił ja sobie kupić (i przeczytać). Wszystko tam jest opisane. Po kolei:

Kiedy wiadomo,że XLT pracuje w statyku a kiedy na dynamiku? i na jakich programch, z czego to wynika?.


Decyduje o tym opcja Audio DISC. Jeśli jest ustawiona na ON, wówczas wyrywacz jest dynamiczny. jeśli jest OFF, to statyczny. Wyjątkiem jest włączenie trybu MIXED MODE, kiedy oba tryby działają jednocześnie.

Zestawienie ustawionych opcji dla poszczególnych programów znajduje się na końcu instrukcji.

Jaki jest minimalny stan naładowania baterii na których można pracować a sprzet nie wariuje?, a od jakiego parametru wskazane jest ładowanie batrii/ akumulatorów?.


To jest napisane w rozdziale „Dodatkowe informacje o akumulatorach”. Napięcie przy którym zaczyna pojawiać się komunikat LOW BATTERY, to 8V.

Jak tylko mignie na ekranie, to należy zasilanie wymienić. Nie ma co czekać aż ten komunikat zaświeci się na stałe.

Jak zanależć i obsługiwać funkcje PINPOINT-punktowe, precyzyjne naprowadzanie?.


Wystarczy nacisnąć na przełącznik pod wyświetlaczem, a wszystko stanie się jasne. Pojawi się specjalny ekran ze wskaźnikiem linijkowym i odczytem głębokości (dla monety) w calach). I znów – wszystko z detalami, rysunkami podano w instrukcji. Proszę także doczytać o opcji Ratchet Pinpointing.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości