ACE150 - reakcja na zelażo i biżuterię

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

ACE150 - reakcja na zelażo i biżuterię

Postautor: Kopi » wt gru 13, 2005 8:39 am

Witam wszystkich forumowiczów!
Mam pytanko do użytkowników ACE150.
W celu krótkiego wyjaśnienia: kupiłem sobie niedawno ten wykrywacz na drobnicę - do tej pory chodziłem na militarkę z typowym statykiem, lecz odkąd koledzy zaczęli mnie wyciągać na poletka postanowiłem sobie sprawiś dodatkowy wykrywacz którym wybierał bym kolorki, co w przypadku mojego statyka jest jak najbardziej wykonalne aczkolwiek niezbyt komfortowe.
Chodzi mi o to, jak ACE150 w funkcji "biżuteria" reaguje na duże stalowe przedmioty w ziemi? Tzn. czy dyskryminacja całkowicie wyeliminuje stal czy jakieś wskazania są. Nie mam tego jak sprawdzić bo aura mocno niekorzystna i nie mam jak ze sprzętem wyjść w teren a bardzo mnie to ciekawi a w domu nie będę sprawdzał ;).
Pozdrawiam
Kopi
Kopi
 
Posty: 26
Rejestracja: wt gru 13, 2005 8:21 am

Re: ACE150

Postautor: ProScan » wt gru 13, 2005 10:02 am

Witam,

Zapewne ktoś kiedyś podzieli się swoimi doświadczeniami. Natomiast ja teraz chciałbym napisac uwagę ogólną: z "dużym żelazem" mogą mieś problem (większy lub mniejszy) wszystkie wykrywacze ruchowe.

Jeśli szukasz np. hełmu, to nie zdziw się jeśli dostaniesz sygnał jak na monetę.

Ciekawa dyskusja nt ACE 150 i rozpoznawania obiektów jest tutaj:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hp?t=12441

i tutaj:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hp?t=10966

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: ACE150

Postautor: Valdzior2 » czw sty 16, 2014 9:05 pm

Miałem Tecneticsa Alpha 2000 i mimo zdyskryminowania żelaza przy większych kawałkach żelaza dawał sygnał jak na monetę,natomiast małe elementy żelazne były dyskryminowane.Z tego co wiem to wiele wykrywaczy ma ten problem.
Valdzior2
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 10:57 am


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości