Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.

Postautor: Michal S. » czw cze 21, 2007 8:53 pm

Witam
Drogi Proscanie....
Mam prosbe...Znalazłem kilka zasmieconych miejsc do poszukiwan i nie wiem za bardzo jak ustawic czułosc,dyskryminacje?Czy mógłby mi Pan pomóc?Mam tez pytanie czy podczas zmniejszania czułosci bardzo zasieg idzie w dól?

Pozdrawiam
Z powazaniem
Michał
Michal S.
 
Posty: 60
Rejestracja: czw mar 08, 2007 4:09 pm
Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.

Postautor: stanisław » pn cze 25, 2007 12:58 pm

Witam
Wtrącę się jeśli można ,a jeżeli się mylę to Proscan mnie poprawi.
Po pierwsze- proponuję ustawić max 4tony ID dźwiękowej .( nie 99)
Jeśli śmieci jest dużo zmniejszyć sensivity do 28lub 26.
Chodzić wyłącznie na dynamiku ,a prospecting używać tylko do dodatkowej lokalizacji głębiej położonych celów.
Niestety w terenie zaśmieconym nieda się biegać ,więc chodzimy stosunkowo powoli ,a cel namierzamy stosunkowo krótkimi ruchami.
Chyba tyle , jeśli o czymś nie zapomniałem .
pozdr.
stanisław
 
Posty: 48
Rejestracja: wt sty 09, 2007 9:53 pm

Re: Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.

Postautor: SiD » pn cze 25, 2007 3:53 pm

Jest pewno ale:
Kolega Michal S. pyta jak ustawić X50 a nie X70. W X50 nie ma prospectingu a czułość kończy się na 20, więc ustawienie 20 kilku jest niemożliwe.

Mim zdaniem ustawienie ilości tonów to rzecz indywidualna. Każdy szuka tak jak lubi.

Ważne jest aby nie przesadzić z czułością, żeby wykrywacz pracował stabilnie. Można pokusić się o podkręcenie dyskryminacji, żeby odrzucić trochę słabego koloru z początku skali (pierwsze 2 do 3 segmentów liczb dodatnich). Ważne jest również, żeby znaleźć kawałek pola bez śmieci i starannie dostroić się do gruntu.

Pozdrawiam
SiD
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.

Postautor: Michal S. » wt cze 26, 2007 9:58 am

Dziękuje Panowie.
Jedna mała rzecz...Strojenie do gruntu...Nie wiem czemu ale najlepiej wykrywacz pracuje na nr.6 czyli ustawionym fabrycznie.Moze ja cos żle robie z tym strojeniem. :?: Mogliby mi Panstwo napisac pełną procedure tego strojenia?

Pozdrawiam
Michał S.
Michal S.
 
Posty: 60
Rejestracja: czw mar 08, 2007 4:09 pm
Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.

Postautor: SiD » wt cze 26, 2007 7:32 pm

Wszystko opisane jest w instrukcji szczegółowo i nie obejdzie się bez 3-krotnego przeczytania instrukcji. Trudno będzie dodać coś ponadto. Jedno jest pewne, jeśli wykrywacz pracuje lepiej na ustawieniach fabrycznych, to znaczy, że musisz coś robić źle. Dla maksymalnego zasięgu i stabilnej pracy właściwe strojenie jest konieczne.
- po pierwsze znajdź miejsce gdzie nie ma żadnych sygnałów od metalu, musisz w tym celu użyć all-metalu czyli zupełnego braku dyskryminacji albo pin-pointu
- dostrajając wykrywacz ręcznie naciskasz + i - tak aby sygnał podczas podnoszenia i opuszczania cewki zmieniał się jak najmniej.

Resztę wyczytasz w instrukcji. Procedura wymaga ćwiczeń ale wysiłek się zdecydowanie opłaci.
Pozdrawiam
SiD
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.

Postautor: bogdans » czw cze 28, 2007 1:13 pm

witam!

W youtube znajdziesz dwa filmiki dotyczące xterry70. Pomimo braku znajomości języka angielskiego samo oglądanie filmików wyjaśnia sporo kwestii (w moim przypadku zorientowałem się jak prawidłowo stroić xterke do gruntu).

pozdrawiam
bogdans
bogdans
 
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 10, 2006 2:43 am

Re: Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.

Postautor: wniebowziety » śr lip 04, 2007 1:01 pm

W bardzo zaśmieconym terenie należy znacznie zmniejszyć czułość, sonda będzie wtedy "widziała" mniej celów naraz i zmniejszy się problem maskowania. Dotyczy to wszystkich wykrywaczy.
wniebowziety
 
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 06, 2007 1:23 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości