dziwna rzecz - czy to sie zdarza?

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

dziwna rzecz - czy to sie zdarza?

Postautor: IdeL » czw lip 12, 2007 10:57 am

Zdarzył mi sie wczoraj przedziwny przypadek. Łaziłem sobie z moim upgrade'niętnym do spectruma "silvereaglem" i wskutek sygnalizowania niskiego poziomu baterii podjąłem decyzję o ich wymianie. Wyjąłem bateryjki i włożyłem akumulatorki :arrow: włączam, cisnę na spust :arrow: a tutaj cisza w słuchawkach :shock: Niemniej stwierdziłem, ze detektor działa. Sprawdziłem wszystko i doszedłem do wniosku, że wtrybie MIxedMode "przesunął się" zakres "threshold" - poprzednio sygnał wiodacy miałem ustawiony gdzieś na 7, po wymianie baterii zaczynałem go słyszeć powyżej 30-tki. Czego to ja nie robiłem #-o Wszystko na nic. Ciekawe było również to, że w trybie AudioMode wszystko było OK. Ponadto zauważyłem, że przy namierzaniu pokazywał głębokość inaczej niz przedtem - to co było na 7" po wymianie wskazywało na ok. 12".
Bez paniki wyłączyłem maszynę i wyjąłem akumulatorki. Pojechałem na inną miejscówkę. Po ok. 20 minutach włożyłem akumulatorki :arrow: włączyłem :arrow: załadowałem program i jest wszystko OK.
Szczerze powiedziawszy byłem mocno zaskoczony....
Jeszcze dodam, że w przypadku tego dziwnego działania czułość nie spadła (jesli nawet to zupełnie niazauważalnie) - raczej przy namierzaniu zrównały sie odczyty drobnicy głębiej położonej.
Co to mogło być :?: Czy to się zdarza (komuś innemu niż ja oczywiście) :?:

Pozdroofki

IdeL
IdeL
 
Posty: 42
Rejestracja: wt sie 01, 2006 9:52 am

Re: dziwna rzecz - czy to sie zdarza?

Postautor: ProScan » czw lip 12, 2007 1:55 pm

A czy na płycie głownej jest EEPROM ?

Tutaj moze być problem - upgeadowany software a nieadekwatny hardware.

:-k

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: dziwna rzecz - czy to sie zdarza?

Postautor: IdeL » czw lip 12, 2007 3:05 pm

ProScan pisze:A czy na płycie głownej jest EEPROM ?

Tutaj moze być problem - upgeadowany software a nieadekwatny hardware.

:-k

proscan

Jest - sam go wstawiałem. Skoro zapisuje "programy autorskie" to raczej działa. Zresztą pierwszy raz to się zdarzyło a już się z nim trochę nałaziłem.
Choć muszę przyznać, że zamiast 93C48N wstawiłem 93C48V - taki mi sprzedali- czym się różnią nie sprawdziłem - miałem to zrobić ale zapomniałem. A jak ruszył to już dałem sobie spokój...
Do końca też nie miałem pewnosci czy czasem nie ma w nim fabrycznie jakiegoś kawałka kodu - odpisali mi, że nie - zresztą pokrywa się to w funkcjonalnosci urządzenia - porównywałem z fabrycznym spectrumem kolegi (no poza podświetlaniem LCD - ale to akurat mi wisi).

Pozdroofki

IdeL
IdeL
 
Posty: 42
Rejestracja: wt sie 01, 2006 9:52 am


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron