Wtopilem !!! Quattro porazka

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Wtopilem !!! Quattro porazka

Postautor: wojtekanka » czw lip 26, 2007 8:54 pm

Kupilem 2 tygodnie temu minelaba Quattro w anglii, wykrywka fajnie wygladala pierwsze wrazenie super.Pierwsze wyjcie w plener, maszyna ciagle sie wzbudza,ciagle pokazuje monety dookola mnie itp, pomyslalem spokojnie musisz sie nauczyc,kopalem i kopalem. Zrezygnowalem z programow kopalem na all metal,bylo troszke lepiej ale ciagle wykrywacz nie sprawowal sie dobrze. Dzis postanowilem zdjac oslone cewki , moze jest zanieczyszczona lub cos takiego.Byla jakis angielski dowcipnis wlozyl do srodka aluminiowa blaszke . Pomyslalem ze moze to byla przyczyna zachowania wykrywacza ale po usunieciu blaszki i oslony cewki nic sie nie poprawilo.Nie bardzo wiem co mam robic , nie wiem czymoge zwrocic ten wykrywacz albo cos takiego.nie jestem w stanie ocenic co sie z nim dzieje.prosz o pomoc
wojtekanka
 
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

Re: Wtopilem !!! Quattro porazka

Postautor: ProScan » czw lip 26, 2007 9:43 pm

Pytania: jaka czułość ? Czy Noice Cancel nie pomaga ?

Zwrócić ? To zależy od sprzedającego.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wtopilem !!! Quattro porazka

Postautor: wojtekanka » czw lip 26, 2007 10:19 pm

kiedy dzialam na :
- coins ,daje duzo falszywych sygnalow, sprawdzam na all metal i nic.
- kiedy na all metal i daje czulosc auto albo czulosc ponad 10 to juz jest orkiestra. Na czulosci powyzej 12 jest ciezko szukac
- all metal i ide polem to co jakis czas daje jakies sygnalki to wyzszy to nizszy to (mimo zmniejszonej czulosc do np 8 ) bez powodu poprostu jak przemiatam to sobie tak pojekuje
-coins macham na moneta na przykld to w pewnym momecie jakby zasypial , albo pokazuje ten sam wynik i jak jestem nad nastepnym obiektem to juz sygnalu nie daje , albo sygnal znika
(zauwazylem ze jak zawisnie i jak pokazuje jakis nieprawdziwy wynik pokaze wlasciwy po podniesieniu cewki troche do gory)

- na all metal i coins jak lekko pukne cewka o ziemie albo cokolwiek daje syganl.
Jezeli jest to napisanie zbyt haotycznie to postaram sie to usystematyzowc. Z gory dziekuje
wojtekanka
 
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

Re: Wtopilem !!! Quattro porazka

Postautor: ProScan » pt lip 27, 2007 8:39 am

Po kolei:

coins ,daje duzo falszywych sygnalow, sprawdzam na all metal i nic.


Nie rozumiem. Jakie nic ? Nie ma różnicy, czy nie ma sygnału?

kiedy na all metal i daje czulosc auto albo czulosc ponad 10 to juz jest orkiestra. Na czulosci powyzej 12 jest ciezko szukac


Ponawiam pytanie: Noise Cancel nie pomaga ??

- all metal i ide polem to co jakis czas daje jakies sygnalki to wyzszy to nizszy to (mimo zmniejszonej czulosc do np 8 ) bez powodu poprostu jak przemiatam to sobie tak pojekuje


Jak wyżej. Czy na polu jest ściernisko ?

-coins macham na moneta na przykld to w pewnym momecie jakby zasypial , albo pokazuje ten sam wynik i jak jestem nad nastepnym obiektem to już sygnalu nie daje , albo sygnal znika


W trybie Coins wycięty jest fragment dla aluminium. Może się zdarzyć że przy ruchu w jedną stronę będzie sygnał, a przy innym kierunku nie. Po prostu raz wpada w dyskryminowany zakres, a innym razem nie wpada.

- na all metal i coins jak lekko pukne cewka o ziemie albo cokolwiek daje syganl.


Proszę jeszcze sprawdzić czy reaguje na ruszanie kablem.

Rozumiem, że instrukcji Pan nie ma (tak wynika z całokształtu - a zwłaszcza z powodu używania trybu Coins). Prawdopodobne jest także uszkodzenie sondy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wtopilem !!! Quattro porazka

Postautor: Armand » pt lip 27, 2007 9:36 am

Najprościej było by wysłać wykrywacz do Proscana celem sprawdzenia, tym bardziej, że wykrywacz był kupiony jako używany.
Dodam, że w Anglii kupiłem kiedyś używany wykrywacz, miał być dobry, ale niestety miał uszkodzony nietypowy przełącznik. Proscan poradził mi jaki kupić i gdzie go kupić.
Rada jest taka, jak się kupuje używany wykrywacz na Zachodzie, to trzeba się od razu liczyć z diagnostyką Proscana. I wtedy nie jest to porażka, tylko ryzyko handlowe :).
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Wtopilem !!! Quattro porazka

Postautor: wojtekanka » pt lip 27, 2007 10:08 pm

Witam, mam nadzieje ,ze przyczyna takiego a nie innego zachwania wykrywacz jest moja niewiedza,naprawde.Wykrywacz jest nowy byl jako displeay.Odpowiadam:
*Nie rozumiem. Jakie nic ? Nie ma różnicy, czy nie ma sygnału?
-Na przyladzie, mam na coins i mam sygnal na 37 sprawdzam na all metal i albo nie ma sygnalu wogole albo jest -1 ,7 albo cos takiego i tak prawie za kazdym razem chyba ze pod cewka naprwde jest moneta to wtedy sygnal jest taki sam.
*Ponawiam pytanie: Noise Cancel nie pomaga ??
- nie widac ruznicy po wlaczeniunoise cancel
*Jak wyżej. Czy na polu jest ściernisko ?
- szukalem na skraju pola z zbozem nie skoszonym ale mozna powiedzie , ze bylo tam takie cos jak sciernisko.
*W trybie Coins wycięty jest fragment dla aluminium. Może się zdarzyć że przy ruchu w jedną stronę będzie sygnał, a przy innym kierunku nie. Po prostu raz wpada w dyskryminowany zakres, a innym razem nie wpada.
- nie zrozumielismy sie , jak macham nad sygnalem na ekranie jest moneta 37 i w ktoryms momecie stop nie ma dzwieku jak by sie zawiesil i ciagle pokazuje ten sam wynik.Jeszcze jedno jak zlapie jakies aluminium na przyklad to jak potem macham cewka na moneta to ciagle jescze jest sygnal z alumijnum, jak juz pisalem jak podniose cewke do gory wynik na ekranie zmienia sie na prawidkowy.
*na all metal i coins jak lekko pukne cewka o ziemie albo cokolwiek daje syganl.
- mysle ,ze przyczyna tego, byl aluminowa blaszka ktora angole wlozyli pomiedzy cewke a oslone.
*Proszę jeszcze sprawdzić czy reaguje na ruszanie kablem
- ruszalem kablem raczekj sie nic nie dzieje

Jedna rzecz jeszcze, mam dobry mocny sygnal, kopie dolek az sygnalu wdolku juz nie mam , sprawdzam w wykopanej ziemi i tu tez sygnalu juz nie ma, sprawdzam dno dolka tez nic, sygnal zniknol.
Jade teraz do polski moze przywioze wykrywacz do sprawdzenia jak mowi Armand i bedziemy widzieli co i jak.
Instrukcje mam w jezyku angielski i wydawalo mi sie,e ja zrozumialem.Nie rozumiem dlaczego nie mozna chodzic na coins. Dlatego , ze jest do poszukiwania monet amerykanskich?
DZIEKUJE ZA PORADY I POZDRAWIAM
wojtekanka
 
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

sprostownie

Postautor: wojtekanka » śr wrz 26, 2007 7:54 pm

Przepraszm ,ze obrazalem moj kochany wykrywacz, po usunieciu w/w blaszki wykrywacz zaczal pracowac duzo lepiej. Wykrywcz wymaga toche treningu.Po kilku miesiacach biegania z ta wykrywka jestem zadowlony.Wykrywacz ma swoje wady ale zalet duzo wiecej.Pozdrawiam
wojtekanka
 
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości