Pytanie na temat Fisherków F4 F75

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Pytanie na temat Fisherków F4 F75

Postautor: stanisław » czw paź 18, 2007 10:14 am

Witam
W ofercie Vikinga dotyczącej F-4 znalazłem zdanie dotyczące trybów pracy, dynamiczny do poszukiwań monet oraz statyczny do poszukiwań głębiej położonych przedmiotów. Natomiast poniżej w zestawieniu funkcji
wymienione są tryby ,dynamiczny z id , dynamiczny all metal , statyczny do namierzania czyli pinpoint,i nie ma już mowy o typowym statyku do poszukiwań . Wzwiązku z tym pytanie , jak jest w rzeczywistości?
Drugie moje pytanie dotyczy F-4 i F -75 , jak te dwa wykrywacze wypadają względem siebie (możliwości i zasięgi).
pozdr.
stanisław
 
Posty: 48
Rejestracja: wt sty 09, 2007 9:53 pm

Re: Pytanie na temat Fisherków F4 F75

Postautor: Kopi » czw paź 18, 2007 9:29 pm

Witam.
Porównywanie F-4 i F-75 jest bez sensu. To wykrywki zupełnie innej klasy co widać chociażby po cenie. F-75 jest o wiele bardziej zaawansowany, F-4 to o wiele prostrzy model.
Co do trybu ststycznego F-4 to może być sprawa takiego typu: niektórzy dystrybutorzy piszą, że piszczałka mająca pinpoint to wykrywka posiadająca tryb statyczny all metall. Nie jest to kłamstwo a jedynie "niezbyt do końca wyjaśniona prawda" bowiem nonsensem jest szukanie z wciśniętym na stałe pinpointem ale jak ktoś lubi to można.
Pozdrawiam
Kopi
Kopi
 
Posty: 26
Rejestracja: wt gru 13, 2005 8:21 am

Re: Pytanie na temat Fisherków F4 F75

Postautor: stanisław » pt paź 19, 2007 12:09 pm

Kopi , jeśli znasz F-75 to może podzielisz się spostrzeżeniami. Widziałem go kiedyś podczas pracy i bardzo mi się spodobał . Mile zaskoczyła mnie waga cewki , a w związku z tym łatwość przemiatania. Jednak niewiele wiem na temat osiągów, i czy dostępna jest tylko ta standardowa cewka.
Narazie cena trochę odstrasza , ale i wiadomości od użytkowników jak na lekarstwo. Jednak czy w moim przypadku przeskok z x-70 na f-75 wniesie coś więcej poza trybem statycznym?
pozdr.
stanisław
 
Posty: 48
Rejestracja: wt sty 09, 2007 9:53 pm

Re: Pytanie na temat Fisherków F4 F75

Postautor: Kopi » sob paź 20, 2007 9:10 pm

Witam.
Nie znam osobiście F-75 ale coś tam się nim interesowałem - tak moja mania piszczałkowa.
Wg mnie zmiana X-70 na F-75 nie ma większego sensu, no chyba, że tak jak mówisz interesuje cię tryb statyczny (raczej militarka). Fisherek jest jakby trochę lepiej wyważony od X-70, obsługa menu prostacka, ustawiania w miarę uniwesalne.
Największy ból F-75 to jego wiek. Fakt połączenia w jeden moloch 3 firm (BH, Fisher i Tecnetiks) to też zagadka bo nie wiadomo w którym kierunku będą szły Fishery - wiadomo, że zawsze Fisher to był Fisher a teraz boję się, że by nie był to jakiś zabawkowy shit.
Ja bym się na twoim miejscu wstrzymał z przesiadką, tak jak ja wstrzymuję się na razie z kupnem Fisherka (sam zastanawiam się pomiędzy X-70 a F-75).
Pozdrawiam
Kopi
Kopi
 
Posty: 26
Rejestracja: wt gru 13, 2005 8:21 am

Re: Pytanie na temat Fisherków F4 F75

Postautor: stanisław » ndz paź 21, 2007 5:18 am

Dzięki Kopi
Pozostaje tylko ukłonić się diabelskiemu ponieważ biega już kilka miesięcy z F-75 , może wreszcie "puści pare" i coś się dowiemy.
Diabelski to rzetelny gość i z pewnością nie wciśnie kitu.
pozdr.
stanisław
 
Posty: 48
Rejestracja: wt sty 09, 2007 9:53 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości