XLT spectrum - E-series

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

XLT spectrum - E-series

Postautor: uben » wt lis 27, 2007 6:42 pm

Witaj ProScan.
:|
Mam pewien mały problem . Znajomy ma starszy model xlt spectrum a ja mam nowszy XLT Spectrum E-series .

Po wgraniu programu MONETKA jego sprzęt się zachowuje cicho i zdecydowanie reaguje na kolor a mój sobie czasami popiarduje w czasie przemiatania sondą i wydaje czasami fałszywe dźwięki gdzie co chwila muszę
powracać cewką do miejsca gdzie trafiłem na sygnał i przemiatać kilka razy aby sprawdzić czy to jest dobry cel a w ostateczności okazuje się że to był fałszywy sygnał .

A poza tym nie da się chodzić moim xlt na częstotliwości 4 bo się wzbudza niemiłosiernie czy to las czy pole czy to droga . Przestawiam częstotliwość na 3 lub 5 i jest troszkę stabilniejszy .

Problem jak widzisz nie jest prosty ale już może miałeś podobne przypadki ? :?
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lis 27, 2007 9:43 pm przez uben, łącznie zmieniany 1 raz
uben
 
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: XLT spectrum - E-series

Postautor: ProScan » wt lis 27, 2007 7:21 pm

Witam,

Aby przekonać się gdzie leży problem należałoby wymienić się sondami (tj założyć na starym wykrywaczu nową sondę i vice versa).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT spectrum - E-series

Postautor: uben » wt lis 27, 2007 9:46 pm

ok sprawdzę
uben
 
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: XLT spectrum - E-series

Postautor: slawekdoman » pn gru 10, 2007 7:33 pm

Z ustawieniami XLT bywa roznie i przy danym programie dwa pozornie blizniacze przeciez egzemplarze XLT, reaguja nieco odmiennie. Przy identycznych ustawieniach moj wykrywacz jest stabilny, a kumpla "popierduje". Co sie okazalo! Kumpel zjechal preampem z 6-ciu, ktore u mnie jest stabilne, do 4-ech i dopiero ta nastawa doprowadzila do pelnej stabilnosci jego sprzetu. Obie wersje to E-seria. Wydaje sie, ze nie wplynelo to na pogorszenie wlasciwosci jego detektora. Takze spoko, mysle, ze nic zlego sie nie dzieje.
Chcialbym podkreslic jeszcze jedna, wazna sprawe - zasilanie. Czesto slabej jakosci baterie lub akumulatory moga powodowac podobny efekt. Szczegolnie w okresie zimowym, gdy spada na dworze temperatura. Mam dwa zestawy akumulatorkow z ktorych jeden w chlodnie dni, po wlaczeniu podswietlenia powoduje niestabilnosc wykrywacza. XLT popiskuje oraz niestabilne identyfikuje cel. Na drugim zestawie jest spoko. Oba komplety to akumulatorki dobrych firm, roznica jednak istnieje. :D

Pozdrawiam - Slawek
slawekdoman
 
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 25, 2005 6:06 am
Lokalizacja: Płońsk

Re: XLT spectrum - E-series

Postautor: ProScan » wt gru 11, 2007 12:18 am

Zgadzam się ze Sławkiem, że dobre zasilanie to podstawa.

Podobnie jak do samochodu musimy lać paliwo o dobrej jakości, tak i do tak czułych i precyzyjnych urządzeń jakimi są wykrywacze metali nie możemy stosować badziewia.

Baterie oprócz swojego napięcia nominalnego, czy pojemności mają bardzo ważny parametr jakim jest rezystancja wewnętrzna, która determinuje jej zachowanie przy skokach prądu.

Jeśli rezystancja jest duża, to możemy na przykład uzyskać zamiast jednego sygnału w głośniku całą serię "wzbudzeń", będącą konsekwencją chwilowego spadku napięcia.

Porównując jednak wykrywacze należy pamiętać, że jednym z najważniejszych podzespołów jest sonda. Nie ma dwóch identycznych sond. One są strojone i montowane ręcznie i nie ma takiej możliwości, by parametry były w 100% powtarzalne. Stąd zapewne wynika większość różnic w działaniu wykrywaczy tego samego typu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości