Explorer II - nastawy dyskryminacji

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: slawekdoman » pn gru 10, 2007 8:49 pm

Mam pytanie, czy takie nastawy dyskryminacji sa dobre do szukania monet(czy duzo moge pominac):
Na accept: Coins, Jewelry, Foil, Pull Tab, Screwcap.
Na reject: Fe Coins, Crowncap i Nail.

Traktuje to jako kompromis miedzy iloscia znalezisk, a mnogoscia wykopanych dolkow. Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam - Slawek
slawekdoman
 
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 25, 2005 6:06 am
Lokalizacja: Płońsk

Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: gawron » pn gru 10, 2007 9:59 pm

daruj sobie dyskryminację, przełącz wykrywacz na iron masc, na dyskryminacji za dużo pominiesz
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: SiD » pn gru 10, 2007 11:23 pm

Potwierdzam, co pisze gawron. Iron mask to zdecydowanie najlepszy wybór jeśli chodzi o rodzaj dyskryminacji. Jeśli będziesz kopał za dużo śmieci możesz zwiększyć obszar odrzucany. Do tego zawsze możesz korzystać z ekraniku i samemu dyskryminować niektóre sygnały 8)

PS.
Czyżbyś zaopatrzył się w Explorera II, wykrywacz tak krytykowany przez wszystkich miłośników XLT :lol: #-o ;)
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: slawekdoman » wt gru 11, 2007 12:11 am

Dzieki za wyjasnienia.


SiD pisze:Czyżbyś zaopatrzył się w Explorera II, wykrywacz tak krytykowany przez wszystkich miłośników XLT


Tak, od jakiegos czasu obok XLT, bawie sie Explorerem. Chociaz jestem milosnikiem XLT, czy ja gdzies krytykowalem Explorera? (dopiero stane sie krytykiem :D :lol: ;) , zartuje oczywiscie). :D
slawekdoman
 
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 25, 2005 6:06 am
Lokalizacja: Płońsk

Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: newmc » pt gru 14, 2007 9:56 pm

A ja odradzam to co koledzy proponuja.Powod jest dosc prosty,kolega zaczyna swoja przygode z Explorerem.Jesli nie zna a wlasciwie machinalnie nie bedzie umial bez patrzenia na wskaznik ,tylko po tym co w sluchawkach powiedziec co jest pod cewka to na Iron Mask zakopie sie na pierwszym sygnale,a po kilku rzuci wykrywaczem.Na roznych forach znajdziesz ustawienia dyskryminacji,oswoj sie z sygnalami dzwiekowymi,na pola ci to wystarczy.Gdy bedziesz wiedzial jaki sygnal daje cynk,zlotko po margaryni czy fajkach,gdy zaczniesz slyszec drobne sygnaly swiadczace o tym ze cos jest gleboko to znak abys przeszedl na Iron Mask.
newmc
 
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: slawekdoman » sob gru 15, 2007 10:31 am

Witam!
Dzieki newmc za dobra rade. Jednak jakos uporalem sie z dzwiekiem. Ja biegam od jakiegos czasu z XLT i sama nauka dzwiekow, nie przysporzyla mi klopotow. W porownaniu do XLT, to co slysze w Explolerze to betka. Powiem wiecej, za zadne skarby nie moglem polubic dzwiekow w innym Minelabie - X-terrce, a te w Eksie juz od pierwszego wypadu przypadly mi do gustu. Na poczatku mialem problem z identyfikacja graficzna, ale to tylko dwa, trzy wypady i.... jakos poszlo. W ogole Explorer w porownaniu do XLT jest raczej prosty w obsludze i przejscie przebieglo dosc plynnie. Chodze na Iron Mask ustawionym na -10, co dla moich potrzeb jest wystarczajace. Bardzo polubilem Explorera, ale tylko z cewka eliptyczna 4.5x7.
Pozdrawiam - Slawek
slawekdoman
 
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 25, 2005 6:06 am
Lokalizacja: Płońsk

Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: newmc » pn gru 17, 2007 6:00 pm

Z tego co ja wiem -8 jest chyba ustawione dla dyskryminacji ,czyli przy -10 masz troszke ale bardzo mala roznice.Ja osobiscie chodze przy -15 ,gaim ustawiam na 7,bywa ze chodze na 8 a w zasmieconym terenie 5-6.Minelab EX ma jeszcze jedna ukryta "bron"-Noise Cancel,jak ktos ciebie denerwuje mozna mu w odpowiedni sposob uprzykrzyc chodzenie ,bez szkody dla siebie ;)
newmc
 
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

praca w cichym tle w Minilabie EX II

Postautor: Olo6 » śr mar 05, 2008 1:18 pm

Przeglądając różne opinie na temat ustawień EX II spotkałem się z taką sugestią
IRON MASK - ON wartość (-14) oraz THRESHOLD wartość (5) :) .
Może wyjaśnię co stanowi dla mnie problem w zrozumieniu takiego nastawu. Sygnał wiodący (THRESHOLD - dalej używał będę skrótu TH) pozwala zasygnalizować przedmiot z Fe pod cewką (wyciszenie) lub jego zachwianie, niestabilność, zakłócenie może świadczyc o jakimś źródłe (czyt. metalu) pod cewką. Tu wiadomo zalecane jest ustawienie głośności TH na wygodnym dla użytkownika poziomie głośności - by "nie męczyć ucha" :) . Część kolegów rezygnuje, świadomie lub też nie - z tej możliwości identyfikacji Fe i obniża sygnał Th poniżej progu słyszalności (wartość 8 Th), by mieć "ciche tło". I teraz uwaga jeżeli załączymy IRON MASK (ON) i wybieramy wartość (-14) z 16 możliwych zakresów tj 12,5% obszaru będzie dyskryminowane widoczne czarne tło (przyp. wąska czarna kotara po lewej stronie wyświetlacza), to czy ustawienie Th na wartość (5), czyli już poniżej progu słyszalności będzie w jakiś sposób wpływać na identyfikację słabych sygnałów i istonie różnić się od innego nastawu Th, ale zgodnie z założeniem poniżej wartości 8 czyli z cichym tłem. Będe wdzięczny za wszelkie wyjaśnienia tego zagadnienia. :D
Olo6
 
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 8:03 pm

Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: ProScan » śr mar 05, 2008 2:28 pm

Myślę, że trzeba pytać tych, którzy polecają taką nastawę.

Ja nie podejmuję sie tego recenzować, zwłaszcza bez odniesienia do takich nastaw jak czułosć, czy Volume Gain oraz Limit.

Przy dużych nastawach czułości, to i tak "tło" staje się ciche z dużą ilością fałszywych sygnałów.

Najlepiej samemu sprawdzic, jak się chodzi na takich nastawach.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: Zapytanie_email » ndz kwie 15, 2012 10:13 am

Witam
pare lat temu dokonałem zakupu MINELAB EXPLORER SE lecz to chyba był chybiony zakup. Mam taki problem że jak ustawię złote monety, biżuterię a wyłączę żelazo, nakrętki itd to i tak je znajduje i robi się koszmar w postaci ciekawych melodii. Kolega majacy podstawowego GARETTA gdy ustawi go na kolor to śmieci nawet nie słyszy. Być może jest rozstrojony w VIKINGU dla nich było wszystko wpożądku ????
Czy możecie go sprawdzić, dostroić oraz ustawić że jak wybiorę biżuterie to będzie informował o biżuterii a nie o złomie . Jaki jest koszt takiego testu oraz ustawienia, oraz pożądnej instrukcji obsługi, jaki przewidujecie czas na taką " naprawę "
Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji

Postautor: ProScan » ndz kwie 15, 2012 10:16 am

Witam,

Minelabami się nie zajmuję, to po pierwsze.

Po drugie z opisu nie wynika jakie śmieci są znajdowane? Gwoździe, czy zardzewiałe puszki?

Jeśli te drugie, to nic dziwnego, że wykrywacz je sygnalizuje. Większość płaskich przedmiotów stalowych będzie sygnalizowana jako kolor. Podobnie będzie z kapslami.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości