Quattro czy Explorer

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Quattro czy Explorer

Postautor: Zapytanie_email » czw gru 29, 2005 6:57 pm

Nastawiam sie tylko na szukanie monet (starych a nie na plazy) + inna kolorowa drobnica/bizuteria.

Mam doswiadczenie z Explorerem I. Pieknie gra, dzialalem z nim tylko na sluch (o dziwo bez sluchawek).

Mam mozliwosc kupic lekko uzywanego Quattro i mam mozliwosc zakupu lekko uzywanego Explorera II.

Co by mi Pan doradzil ? Powiedzmy, ze roznica w cenie to jakies 600-700 zł. Warto dac te pare stowek wiecej ?

Zasiegi niby te same. Pinpoint z Explorera I byl dla mnie wystarczajaco dobry. Nie potrzebuje lepszego. Ergonomia chyba taka sama.

Dyskryminacja chyba tez, tylko, ze w Explorerze II dochodzi wizualna ponoc niezla.

No juz sam nie wiem. Prosze o pomoc.

PS
Dzwieki, ktorego wykrywacza sa bardziej zblizone do Explorera I ? Quattro czy Explorera II ?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Quattro czy Explorer

Postautor: ProScan » pt gru 30, 2005 3:59 pm

Witam,

Od końca:

1. Dźwięki Explorerów XS i II są identyczne. Quattro ma podobne dźwięki, ale nie ma możliwości wpływu na nie (od trybu pracy zależy jaki jest rodzaj sygnalizacji i tyle). Pisząc "podobne" mam na myśli możliwość uzależnienia wysokości tonu od własności magnetycznych bądź elektrycznych. W Explorerach można regulować rozpiętość wysokości sygnałów oraz ewentualnie wyłączyć funkcję identyfikacji tonalnej i wówczas sygnał będzie jednakowy dla każdego rodzaju materiału.

2. Konstrukcja mechaniczna Explorera II i Quattro jest niemal identyczna (inny panel, inny kolor).

3. Różnica w cenie nie zawsze przekłada się na możliwości i skuteczność. Szerzej w odniesieniu do Explorera pisałem o tym tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=95

To co tam napisałem, też częściowo odnosi się do Quattro, który ma identyfikację numeryczną oraz dyskryminację wybiórczą, ale nie tak "elastyczną" jak Explorer.

Explorer II jest na pewno wykrywaczem "przyszłościowym", w tym sensie, że zawsze można coś tam sobie poustawiać i mieć nowe własności. Jeśli ktoś nie lubi grzebać w nastawach i eksperymentować, to Quattro mu w zupełności wystarczy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości