ACE 250, Quick Draw II

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

ACE 250, Quick Draw II

Postautor: Zapytanie_email » pn sty 09, 2006 2:35 pm

Witam!

Piszę na priv, nie na forum, bo mam wrażenie, że tam informacje odnośnie zakupu piszczałek podlegają pewnej tendencji.

Otóż tak: zaczynam przeglądać różne opinie dotyczące zakupu detektora, który nadawałby się do poszukiwania monetek i takie miałoby być jego główne przeznaczenie.

Do tej pory biegałłem z Ultrą I, ale już ją sprzedałem. Nie dlatego żeby szwankowała, ale coś mi w niej nie leżało. - Może tak to jest kiedy stawia się pierwsze kroki Jak śniegi stopnieją pewnie nie wytrzymam i kupię jakiś wykrywacz do 1000 zeta.

Zależy mi na dobrej dyskryminacji / identyfikacji. Rozważałem ace 250 i bounty quick draw II.

Może są jeszcze jakieś godne uwagi nie wylączając ultry II?

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedź
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: ACE 250, Quick Draw II

Postautor: ProScan » pn sty 09, 2006 2:46 pm

Piszę na priv, nie na forum, bo mam wrażenie, że tam informacje odnośnie zakupu piszczałek podlegają pewnej tendencji.


Witam odpisuję publicznie, bo to chociaż to forum jest komercyjne to nie dojdzie do żadnej pyskówki. Obiecuję.

pewnie nie wytrzymam i kupię jakiś wykrywacz do 1000 zeta.


W cenie do 1000zł to nie ma dużego pola manewru.

Zależy mi na dobrej dyskryminacji / identyfikacji. Rozważałem ace 250 i bounty quick draw II.


Myślę że z tych dwóch to jednak ACE 250. Cena tego wykrywacza jest okazyjna, ze względu na wojnę cenową pomiędzy dealerami (a propos - serwisuję tylko Garretty z Vikinga).

ACE ma pinpoint i bardziej precyzyjną identyfikację. Można też swobodnie kształtować sobie dyskryminację wybiórczą.

Wadą obu wykrywaczy jest brak strojenia do gruntu, ale początkujący zwykle nie zważają na to.

Dyskryminacja nie jest także liniowa - należy liczyć się z tym, że pewnych niechcianych przedmiotów nie da się precyzyjnie oddzielić. Z resztą, jakość działania dyskryminacji nie zależy tylko od wykrywacza, ale od fizyki (pobliskie śmieci, stopień mineralizacji gruntu, odległość od sondy itd).

Nie wiem jak z zasięgami - nie wykluczone ze QDII mając większą sondę będzie brał głębiej.

Ultry II nie znam.

Kupując ACE (z resztą QDII, też) koniecznie proszę sobie dokupić osłonkę na sondę !

powodzenia,

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: ACE 250, Quick Draw II

Postautor: J23pl » pn sty 09, 2006 5:25 pm

Dzięki za odpowiedź. Tak między nami mówiąc to nie to forum miałem na myśli. Jest takie jedno, co kiedy się zapyta co kupić pada tylko jedna odpowiedź: rutus, przy czym wcale nie twierdze, że to złe wykrywki.
Powoli skłaniam się do ace 250.

----

Wojna mówisz a już gaśnie czy się nasila? Hehe -z pewnych względów to dla mnie ważne.

Pozdr.
j23
J23pl
 
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2006 5:20 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości