pytanie w sprawie Explorer a II

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

pytanie w sprawie Explorer a II

Postautor: Zapytanie_email » wt sty 10, 2006 9:06 pm

Witam panie Piotrze.

Zauwazylem ze jestes uzytkownikiem Explorera II no i fachowcem w sprawach wykrywek,ja wlasnie mam zamiar zakupic,ale nie jestem do konca przekonany czy to wlasciwy wybor,moglbys mi odpowiedziec na kilka pytan?

1.Jak to jest z tym rozlatywaniem sie konstrukcji,czy rzeczywiscie jest po pewnym czasie wszystko rozklekotane no i jak z tym ciezarem i niewywazeniem,czy trudno z nim chodzic czy mozna sie przyzwyczaic?

2.To co dla mnie najwazniejsze,jak jest z rozpoznawaniem metali,czy zakladajac ze kapsel nie jest mocno zardzewialy,jestem w stanie odroznic go od np. monety 1 zloty,jesli tak to jak bardzo rozni sie
dzwiek,minimalnie czy jest to duza roznica w trybie all metal?

3.Jak z dyskryminacja,ja chcialbym szukac monet,bizuteri,czesto na plazy bo mam niedaleko,tam jest duzo smieci,folie alu,kapsle,drut z siatki ogrodzeniowej i oczywiscie zawleczki od puszek alu,czy bedzie odroznial monety od tych smieci?

4.Czy jest taka mozliwosc aby przykladowo wybierajac sie na plaze do niemiec,wprowadzic mu do pamieci ze ma szukac tylko monet 1 euro,2 euro i 50 centow,20 centow i 10 centow?A po prostu innych rzeczy zeby mi nie pokazywal?dodam ze ulatwieniem byc moze bedzie ze monety 1 cent,2 centy i 5 centow sa zelazne,tylko pokryte cienka folia miedziana..

4.Czy e2 wykrywa przedmiot (najlepszy sygnal ) gdy przedmiot jest w centrum cewki czy wykrywa tylko "obwodem"?No i jak to jest z pin pointem do malych przedmiotow typu monety,czy mozna okreslic dosc dokladnie w ktorym miejscu grzebac w ziemi,jak to wlasciwie jest?
Bardzo bylbym Ci wdzieczny gdybys zechcial mi odpowiedziec na te pytania,moze sa smieszne lub mam za duze wymagania,ale przesiadam sie z "armanda" i nie wiem za duzo o tych lepszych wykrywkach,nie znam tez nikogo z okolicy bym mogl zapytac.

Alternatywa dla E2 mialby byc XLT..

Czy moze moglbys mi doradzic cos innego, nie zal mi pieniedzy na wykrywacz gdy bede z niego zadowolony, potrzebuje wykrywke glownie na plaze,bizuteria i monetki,rowniez pola uprawne(monetki),militarka mnie nie interesuje w ogole..
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: pytanie w sprawie Explorer a II

Postautor: ProScan » śr sty 11, 2006 11:49 pm

Zauwazylem ze jestes uzytkownikiem Explorera II


Nie. Mam Explorera XS.

Jak to jest z tym rozlatywaniem sie konstrukcji,czy rzeczywiscie jest po pewnym czasie wszystko rozklekotane


Pierwsze modele Explorerów miały sporo wad konstrukcyjnych - często pękało gniazdo mocujące klamrę zaciskową pod wyświetlaczem. Wiem, że wymieniono skład chemiczny tworzywa i takiej wady nie widziałem już od lat. W ogóle to co do mnie przychodzi z jakimiś problemami mechanicznymi, to najczęściej jakieś wykrywacze z zachodu kupowane z drugiej ręki.

Z Explorerem dwójką nie miałem żadnej tego typu naprawy (kłopotów z mechaniką).

Konstrukcja mechaniczna i waga mogły by być lepsze. Nie są to jednak na tyle uciążliwe niedociągnięcia, by dyskwalifikowały sprzęt. Explorery II bardzo rzadko pojawiają się u mnie.


To co dla mnie najwazniejsze,jak jest z rozpoznawaniem metali,czy zakladajac ze kapsel nie jest mocno zardzewialy,jestem w stanie odroznic go od np. monety 1 zloty,jesli tak to jak bardzo rozni sie
dzwiek,minimalnie czy jest to duza roznica w trybie all metal?


Z kapslami to jest tak, że łatwiej go odróżnić mając Explorera niż inny wykrywacz. Na 1 złotówce nie robiłem prób. Na kapslu w sumie też nie robiłem jakiś badań. Nie maiły by zresztą większego sensu, bo zbyt wiele jest rodzajów kapsli, różny stopień korozji, różne gleby, różne głębokości zalegania. To wszystko ma wpływ.

Trybu All metal rozumianego tak jak w innych wykrywaczach (statyczny, bez dyskryminacji) nie ma.

3.Jak z dyskryminacja,ja chcialbym szukac monet,bizuteri,czesto na plazy bo mam niedaleko,tam jest duzo smieci,folie alu,kapsle,drut z siatki ogrodzeniowej i oczywiscie zawleczki od puszek alu,czy bedzie odroznial monety od tych smieci?


Tam gdzie są śmieci musi być mniejsza sonda - to rada ogólna. Możliwości identyfikacyjne tego wykrywacza są większe niż innych, więc tutaj nic lepszego się nie znajdzie. Może jedynie XLT/DFX. Zawsze jednak będzie tak, ze niektóre śmieci mają identyczne własności jak jakieś ciekawy przedmioty- np. biżuteria.

4.Czy jest taka mozliwosc aby przykladowo wybierajac sie na plaze do niemiec,wprowadzic mu do pamieci ze ma szukac tylko monet 1 euro,2 euro i 50 centow,20 centow i 10 centow?A po prostu innych rzeczy zeby mi nie pokazywal?dodam ze ulatwieniem byc moze bedzie ze monety 1 cent,2 centy i 5 centow sa zelazne,tylko pokryte cienka folia miedziana..


To jest możliwe. Można zapamiętywać własne wzorce dyskryminacji. Nie wolno jednak zapomnieć, że żadna dyskryminacja w żadnym wykrywaczu nie jest doskonała.

.Czy e2 wykrywa przedmiot (najlepszy sygnal ) gdy przedmiot jest w centrum cewki czy wykrywa tylko "obwodem"?No i jak to jest z pin pointem do malych przedmiotow typu monety,czy mozna okreslic dosc dokladnie w ktorym miejscu grzebac w ziemi,jak to wlasciwie jest?


Największa czułość jest niewątpliwie w centrum, ale rozkład zasięgu jest bardziej płaski niż w sondach koncentrycznych, tak więc strata na zasięgu jeśli coś leży nie dokładnie w centrum (byle wzdłuż środkowej poprzeczki) jest mniejsza.

Bardzo bylbym Ci wdzieczny gdybys zechcial mi odpowiedziec na te pytania,moze sa smieszne lub mam za duze wymagania


Pytania były trudne i nie na wszystkie znam precyzyjne odpowiedzi. Ja najczęściej nie korzystam z dyskryminacji, spoglądam tylko co pokazuje mi kursor, analizuje sygnał dźwiękowy i sam podejmuje decyzję czy kopać czy nie. Dużo zależy od wyczucia, rodzaju terenu. Na plaży nie szukam. Być może tam będzie potrzeba ograniczenia ilości sygnałów, ale będzie to kosztem być może jakichś ciekawych fantów które zostaną zdyskrminowane lub zamaskowane przez towarzyszącego mu śmiecia.

ale przesiadam sie z "armanda" i nie wiem za duzo o tych lepszych wykrywkach


Należy liczyć się z dużym szokiem technologicznym. Może coś prostszego ? Np. Quattro MP?

nie znam tez nikogo z okolicy bym mogl zapytac.


Można pytać - proszę bardzo. Ja jestem jednak bardziej technikiem niż poszukiwaczem. Owszem szukam, ale nie tak często jak inni, którzy spędzają ze sprzętem każdą wolną chwilę.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości