ACE 250 czy DeLeon

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

ACE 250 czy DeLeon

Postautor: Zapytanie_email » ndz sty 22, 2006 11:21 am

Witam.

Mam poważny dylemat i zwracam się do Pana z prośbą. Już kiedyś pytałem czy warto zamieniać ACE150 na Ultre2. Napisał Pan że nie warto zmieniać wykrywacza po kilku miesiącach chodzenia. Oczywiście nie posłuchałem i kupiłem w/w wykrywacz. Miał Pan racje,nie było warto.

Dlatego jeszcze raz prosze o pomoc w wyborze. Mam do kupienia wykrywacz Tesoro de leon (używany za 1200) i nowego Ace 250, co by Pan kupił na moim miejscu.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: ACE 250 czy DeLeon

Postautor: ProScan » ndz sty 22, 2006 11:35 am

Witam,

Odpowiadam, zdając sobie sprawę, że moje rady i tak nie muszą być brane pod uwagę (jak pokazuje praktyka 8) )

Oto zestawienie kilka cech porównujących właściwości obu wykrywaczy:

Na minus obu wykrywaczom:

- brak dostrajania do gruntu;
- sondy wymagające stosowania osłonek (ci którzy tego nie robią, są krótkowzroczni).

Deloeon +

- precyzyjniejsza identyfikacja (więcej poziomów identyfikacji);
- tryb statyczny all metal (nie wymagający ciągłego trzymania przycisku);
- większa sonda w standardzie;

DeLeon -

- więcej baterii zasilających;
- podobno (?) wypadający zasobnik;
- brak pomiaru głębokości monety;
- brak dyskryminacji wybiórczej (bardzo rzadko jednak stosowany);

ACE 250 +

- chyba jednak lżejszy niż DeLeon;
- tylko cztery paluszki zasilające;
- mocniejsza sonda;
- tryb namierzania i pomiar głębokości;
- niższa cena (biorąc pod uwagę możliwość dokupienie dużej sondy za 400zł i 2 letniej gwarancji, to wychodzi lepiej niż używany* DeLeon);

ACE 250 -

- nieciekawy kolorek;
- brak zalet wymienionych wyżej przy plusach deleona.


proscan

* Przy sprzęcie Tesoro (zwłaszcza używanym) warto zorientować się kto robi naprawy. Patrz - tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=89
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości