GTP 1350, Prizm IV czy X-Terra 50?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

GTP 1350, Prizm IV czy X-Terra 50?

Postautor: Przełaj » ndz lut 12, 2006 8:06 pm

Witam.
Obecnie mam Bounty Hunter Tracker IV i postanowiłem zmienić sprzęt na lepszy. Biorąc pod uwagę moje ograniczenia finansowe zastanawiam się nad wykrywką spośród trzech: Garrett GTP 1350, Prizm IV i Minelab X-Terra 50. Który z tych wykrywaczy by mi pan polecił. Szukam przeważnie monet i całej drobnicy. Ale zmieniając sprzęt chcę mieć też możliwość przeszukiwania pól bitewnych pod kątem militari.
Który według pana z tych wykrywaczy ma najlepszy zasięg? Czy w GTP 1350 można zastosować Akumulatorki i ładowarkę Ni-Mh zamiast Ni-Cd -czy jest to bez różnicy? Czy w X-Terra 50 trzeba wyłączać telefon komórkowy podczas pracy? Czy do 2,5 tyś. jest coś według pana lepszego? Pozdrawiam!
Przełaj
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 6:45 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: GTP 1350, Prizm IV czy X-Terra 50?

Postautor: ProScan » pn lut 13, 2006 11:29 am

Witam,

Z tych 3 wymienionych to najlepiej znam X Terrę 50 (zapraszam zresztą do lektury moich uwag nt tego wykrywacza) i mogę go polecić.

Góruje nad pozostałymi dwoma min tym, że ma kompensację wpływu gruntu.

Nie wiem czy trzeba wyłączać komórkę. Ja chodziłem cały dzień z komórką i nic mu się działo - żadnych zakłóceń. W razie czego jest nastawa eliminująca wpływ zewnętrznych zakłóceń (Noise Cancel).

Wszyscy producenci w zasadzie tak projektują, że można stosować zamiennie baterie/akumulatorki. W niektórych Garretach jest opcja umożliwiająca rozróżnienie jakie jest zasilanie (w GTP i GTI jest ta opcja). Rzecz polega jednak tylko na tym, że zmienia się wskaźnik sygnalizujący stopień zużycia (bo akumulatorki, mają niższe napięcie, wiec wskaźnik jak dla zwykłych baterii byłby bez sensu).

Myślę że poważnie należy wziąć pod uwagę jeszcze Sovereigna GT.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTP 1350, Prizm IV czy X-Terra 50?

Postautor: Przełaj » pn lut 13, 2006 2:25 pm

Witam ponownie. Dziękuję za szybką odpowiedz.
Mam jeszcze parę pytań dotyczących Sovereigna GT. W tym modelu inaczej niż w X-Terra 50 czy w GTP 1350 nie mam możliwości "wycinać" wybranych przeze mnie przedmiotów?
Ile wytrzymują akumulatorki na tym sprzęcie i czy firma Viking dodaje 8 akumulatorków i ładowarkę? Nie powinienem pytać pana o to, ale może pan wie? Na swojej stronie internetowej nie precyzują tej kwestii, - pisze tylko „akumulator i ładowarkę”? Czy Sovereign GT jest dobry przy poszukiwaniu militarii? I do czego służy wskaźnik do Sovereigna GT, który kosztuje 849 zł. Pozdrawiam!
Przełaj
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 6:45 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: GTP 1350, Prizm IV czy X-Terra 50?

Postautor: ProScan » pn lut 13, 2006 4:06 pm

Witam,

W Sovereignie jest coś takiego jak NOTCH, który służy właśnie do tego. Tyle że można wycinać tylko określony fragment ze skali dyskryminacji, a na tych drugich swoboda jest większa.

Osobiście ODRADZAM stosowanie NOTCH-a, w jakiejkolwiek formie.

Co do oferty Vikinga się nie wypowiadam - niech zrobią to sami.

Sovereign, jak sama nazwa wskazuje służy do szukania monet. Do dużego żelastwa nie był projektowany, ale na upartego też można !

Wskaźnik służy od cyfrowego określania własności przewodzących wykrytego obiektu. Ot, taki pomocnik w identyfikowaniu znaleziska przed wykopaniem. X-Terra ma to "w standardzie"

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTP 1350, Prizm IV czy X-Terra 50?

Postautor: Przełaj » pn lut 13, 2006 4:46 pm

Dziękuję za pomoc! Na pewno pana rady uwzględnię kupując wykrywacz. Jedyny teraz problem z uzbieraniem kasy. Chyba będę musiał rzucić palenie. ](*,) Pozdrawiam!
Przełaj
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 6:45 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: GTP 1350, Prizm IV czy X-Terra 50?

Postautor: Bohusz » wt lut 14, 2006 8:33 am

Od wczoraj jestem posiadaczem Sovereign GT, także mogę powiedzieć, iż Viking dodaje do zestawu gratis akumulatoy i ładowarkę fabryczne Minelab'a.
Jeżeli chodzi o czas pracy, Viking podaje od 15 do 20 godzin, na inny forum czytałem, że poprzez odpowiednie sformatowanie akumulatorów mozna uzyskać nawet do 30

Pozdrawiam
Bohusz
Bohusz
 
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:43 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: GTP 1350, Prizm IV czy X-Terra 50?

Postautor: Grzechutor » wt lut 14, 2006 8:56 am

Witam,

Minelab SOVEREIGN GT jest sprzedawany w zestawie z akumulatorem NiMH. Akumulator jest zainstalowany na stałe w pakiecie, wyglądającym niemal identycznie jak zasobnik na baterie. Akumulator jest ładowany przez ładowarkę Minelaba. Dodatkowo w zestawie znajduje się również zasobnik na baterie - 8 "paluszków".

Pozdrawiam :D

Grzechutor
Grzechutor
Sprzedawca
 
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 17, 2005 3:14 pm
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron