Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: ProScan » ndz maja 15, 2011 10:08 pm

R1 jest pierwszy po przerwie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: newmc » pn maja 16, 2011 9:49 am

Czy wiadomo kiedy beda testowane -Minelab Explore?
Pytanie dodatkowe .Czy jest mozliwosc testowania najbardziej popularnych zamiennikow cewek do wszelkich wykrywaczy.Mnie osobiscie i chyba wielu innych interesuja cewki DeTech i porownanie ich z orginalnymi.
newmc
 
Posty: 107
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 9:41 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: ProScan » pn maja 16, 2011 10:27 am

Explorery już zaczęliśmy robić - w tym roku będą prawie na pewno.

Na pewno nie będzie przy tej okazji testu cewek Detecha (których te bułgarska firma płodzi jak króliki), bo za dużo grzybów w barszczu by było. Sprawdzenie wszystkich opcji Explorera Etrac-a daje zbyt dużą różnorodność, a gdyby do tego dorzuć Detechy - byłby problem znaczny.

Chyba żeby ograniczyć się do nastaw np. fabrycznych i spróbować wychwycić podstawowe różnice. Ale nawet wówczas będzie to trudne, gdyż nie mamy dostępu do sond Detecha (jedynie jakieś przypadkowe sondy, od czasu do czasu).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: damiano » pn maja 23, 2011 9:38 pm

A sławna "legenda" mianowicie HS-3 zwany Smętkiem pojawi się na łamach miesięcznika jeszcze w tym roku czy może dopiero po nowym roku :?:
damiano
 
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: ProScan » pn maja 23, 2011 9:55 pm

Nie wiem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: zdzichu » pn cze 06, 2011 5:29 pm

Witam czytałem Pana artykuł odkrywca 6/2011.
Napisał pan na stronie 68 że Delta ma strojenie do gruntu ." W modelu Delta proces strojenia wygląda podobnie , z tym ze najpierw trzeba wybrać stosowny tryb z Menu( co zniecheca nieco do częstego dostrajania )"

Sprostuje że delta nie ma strojenia do gruntu .

Rozumie ze omege Pan testował na czułości 70% "by nie naciągać wyników , aczkolwiek przy czułośći 80 można by było pracować ( i mieć zasieg większy ok 8% na monecie) '' Czułość powyżej 70 w omedze rośnie nieliniowo powyżej 80 wzrost zasięgów możne być jeszcze większy.
Deltę testował Pan na czułości 99
:D
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: ProScan » pn cze 06, 2011 5:49 pm

Witam

Tak, to pomyłka. Chodziło o Gammę. W tabelce jest poprawnie zaznaczone, że Delta nie ma strojenia. Wynika to także z kontekstu. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Co do testów zgadza się - testowaliśmy na czułości sensownej, na której dało się w jeszcze pracować. To niestety dużo zależy od jakości strojenia sond, która w wyrobach Fisher/Teknetics jest przypadkowa.

Możliwe że komuś trafi się lepszy egzemplarz, to wówczas może się cieszyć, że będzie miał lepsze osiągi - my testowaliśmy to, co udało wypożyczyć się od dystrybutora.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: KrisssK » wt cze 28, 2011 8:31 pm

proszę uzupełnić spis artykułów w pierwszym poście tego wątku o nr 06/2011r.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: Gopherus » sob lip 02, 2011 8:45 am

Witam ,

brak artykułu z testem , w lipcowym numerze " Odkrywcy " , ma charakter tymczasowy :) , czy " stały " ? :cry:

Pozdrawiam

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: ProScan » sob lip 02, 2011 10:33 am

Nie wiem.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: Śremiak » pn sie 29, 2011 5:47 pm

W najnowszym nr Odkrywcy nadal brak testów... :(
Śremiak
 
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:02 pm
Lokalizacja: WLKP

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: zielono_mi » czw gru 15, 2011 5:42 pm

Witam
Czy nadal testujecie?
Sprawdzałem na stronie Odkrywcy w 'aktualnym numerze' to od dłuższego czasu nie ma wzmianki nt. Waszych raportów, a szkoda bo chętnie bym takowe poczytał.
Jeśli posiada Pan jakieś niepublikowane testy na sprzedanie, to jestem chętny na ich zakup :D
Pozdrawiam
zielono_mi
 
Posty: 37
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:18 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: ProScan » czw gru 15, 2011 5:46 pm

Nie wiem jak to będzie. Ja się nie wyrywam, bo mam co robić...

Jest trochę testów zrobionych, ale nie ma nic gotowego z opisem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: lechowiec » pn lut 25, 2013 10:41 pm

Przeglądnąłem u kolegi kilka tytułów pod kątem właśnie tych testów. Szkoda, że nie ma kontynuacji. Szkoda też, że wśród przedmiotów na których testowano wykrywacze nie znalazło się jakieś malutkie złoto np cieniutki kolczyk o otwartej konstrukcji. Byłaby dodatkowa ciekawa informacja dla osób szukających sprzętu w kategorii prawdziwych drobnicowców i nie myślę tu o sprzęcie typowym do prospectingu. Nie doczekaliśmy się też explorerów.

Pozdrawiam!
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Publikacje w magazynie Odkrywca nt wykrywaczy

Postautor: ProScan » pn lut 25, 2013 10:54 pm

Przedmioty były "typowe", żeby każdy mógł sobie odtworzyć podobny test. Nie byłoby łatwo taki zunifikowany łańcuszek, czy kolczyk wymyślić.
Obawiam się tez, że wiele wykrywaczy by tego nie widziało i wygrywałyby wykrywacze na samorodki, co wypatrzyłoby ideę testów. A nauka dowodzi, że wiele osób w zasadzie nie czytało tekstu, tylko patrzyło na wykresy z osiągami (co było czystym idiotyzmem).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości