Wykrywacz do poszukiwań na ter.fundamentów.

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Wykrywacz do poszukiwań na ter.fundamentów.

Postautor: trochillus » ndz mar 12, 2006 11:04 pm

Witam,
Jestem początkujący i w związku z tym proszę o wyrozumiałość mojej niewiedzy. Mieszkam na dolnym śląsku-okolice jeleniej góry. Często w trakcie wycieczek, głównie rowerowych przejeżdzam w okolicy starych zabudowań głównie fundamentów niemieckich gospodarstw. Któregoś dnia chodząc po zarysie fundamentu znalazłem (pod resztką podłogi) starą lampę naftową i trzy niemieckie monety. Od tamtej pory zgłębiając temat przeczytałem kilka wątków z forum i jestem zdecydowany na zakup niedrogiego wykrywacza a konkretniej Musketeer'a Advantage.

Nie jestem pewien czy mój wybór jest do końca trafny, w tym przedziale cenowym. Sprzęt chce wykorzystać do poszukiwań tak różnych przedmiotów jak np, rzeczy uz.domowego(elementów zastawy stoł., części garderoby), jak również i monet. Proszę o poradę jaki inny wykrywacz mogę nabyć w cenie do 1,5 tys.zl który odpowiadałby na takie potrzeby.
-Czy po właściwym ustawieniu dyskryminacji Musketeer'a będe mógł odróżnic srebrne sztućce od innego złomu? i czy jest wogóle taka możliwość.
-Czy w pracy statycznej "all metal" Musketeer będzie mógł namierzyć duży zardzewiały przedmiot za granitowym murem (grubości ok.0,5m).

Dodam ze wykr.chciałbym również używać (sporadycznie) do poszukiwań małych fantów w śniegu w okolicach wyciągów narciarskich.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź,
trochillus
 
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 25, 2006 10:02 pm

Re: Wykrywacz do poszukiwań na ter.fundamentów.

Postautor: ProScan » pn mar 13, 2006 12:15 am

Witam,

Czy po właściwym ustawieniu dyskryminacji Musketeer'a będe mógł odróżnic srebrne sztućce od innego złomu? i czy jest wogóle taka możliwość.


Jeśli tym złomem będzie np. obręcz metalowa, albo fajerka z pieca, to może być problem. I żaden wykrywacz nie da rady. Srebro od żelastwa można rozróżnić bez większego problemu, jeśli to żelastwo nie będzie miało dużej powierzchni.

Na pocieszenie dodam, że sztućce mogły być ukryte w stalowej puszcze, kance od mleka itp. I kopie się wszystko. A głownie to co daje słaby rozległy sygnał (czyli leży raczej głębiej, a nie tuż pod powierzchnią)

Czy w pracy statycznej "all metal" Musketeer będzie mógł namierzyć duży zardzewiały przedmiot za granitowym murem (grubości ok.0,5m).


To zależy jak duży. Ale szansa jest. Problemy są dwa:

- w muszkieterze tryb all metal jest pseudo statyczny (zestraja się po czasie do pierwotnego poziomu). Trudno ciągle machać sondą po murze

- konieczne będzie dostrajanie wykrywacza do muru, bo cegły maja własności magnetyczne (najczęściej)

Mimo wszystko Muszkieter powinien "dać radę".

Dobrym wykrywaczem mógłby być np. sprzedawany przez TRBN-a w Kramiku Garrett CX II. Coś może być statyczne. Nawet White's 3900. Albo Shrap Shooter.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz do poszukiwań na ter.fundamentów.

Postautor: trochillus » pn mar 13, 2006 11:52 am

Witam i b.dziękuję za szybką odpowiedź.
Zgodnie z Pana zaleceniami "przyglądam" się bliżej Garrett'owi CX II. Na którymś z tematów czytałem że używał Pan powyższy wykr.

Proszę o więcej informacji o tym sprzęcie odnośnie poszukiwań mniejszych przedmiotów, takich jak wspomniane przezemnie sztućce.

Jak często przy pomocy funkcji "coin allert" wykr.sygnalizował faktycznie monetę a jak często był to inny przedmiot o podobnym kształcie i właściwościach, czy funkcja ta była przydatna?

Czy opłaca się inwestować w nienajmłodszy juz technologicznie wykrywacz kiedy producenci oferują inne modele które dzięki nowym funkcją według nich mogą więcej?
trochillus
 
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 25, 2006 10:02 pm

Re: Wykrywacz do poszukiwań na ter.fundamentów.

Postautor: ProScan » pn mar 13, 2006 5:19 pm

Proponuję pomęczyć TRBN-a.

Coin alert to taki wodotrysk, ale osobiście bardzo go lubiłem, bo adrenalina skakała, gdy się go słyszało (np. chodząc po I wojnie dawał szansę na klamrę od pasa). Chodzi o sygnalizację obiektów które mają dobra przewodność - nic poza tym.

Czy się opłaca ? To pytanie nie do mnie. W niektórych starszych wykrywaczach są funkcje które są dostępne tylko w drogim współczesnym sprzęcie (albo w ogóle ich nie ma).

Napisałem o CXII bo akurat pojawił się w kramiku i posiada to co Tobie może się przydać. Tylko sonda duża, jak na szukanie w zaśmieconym terenie i w ścianach.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz do poszukiwań na ter.fundamentów.

Postautor: trochillus » pn mar 13, 2006 10:01 pm

Dziękuje za porady. Nawiązałem już kontakt z TRBN-em i bezpośrednio z nim będe omawiał szczegóły.

Proszę jeszcze podpowiedzieć mi jaka jest różnica między modelem CXII a jego młodszym bratem CX PLUS. Czy prócz wyświetlacza LCD PLUS posiada też lepsze parametry jak np, większa głębokość namierzania ? (czy zależy to tylko od wielkości cewki?)

Pozdrawiam,
trochillus
 
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 25, 2006 10:02 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości