Wykrywacz do 1200 zł

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Wykrywacz do 1200 zł

Postautor: Zapytanie_email » pn paź 25, 2010 11:53 pm

Witam!
Chciałbym aby mógł Pan mi pomóc w wyborze odpowiedniego wykrywacza. Do tej pory chodziłem z Jablem i Ace 150, więc nie będzie to moja pierwszy detektor. Kopałem militarkę oraz drobnicę, lecz nowy wykrywacz chciałby typowo na pola. Myśle, że moge przeznaczyć 1200 zł (max. 1500 ale o tym później). Od wykrywacza wymagam łatwości w obsłudze oraz skuteczności. Przeglądając fora i czytając opinie użytkowników wytypowałem pare wykrywaczy, które myśle mogą mi odpowiadać. Są to: Fisher F4 lub F5 (bardziej skłaniam się ku F5), Prizm 5G lub Delta 4000 z dwoma cewkami.

Który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem?

Być może będzie możliwość, że na wykrywkę będe mógł przeznaczyć troszkę więcej tj. ok. 1500 zł. Czy w tej cenie moge kupić lepszy wykrywacz od tych w/w? Nie chce płacić 300 zł więcej za detektor, który dysponuje tymi samymi parametrami co inne i tańsze.

Pozdrawiam i licze na odpowiedź.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Wykrywacz do 1200 zł

Postautor: ProScan » wt paź 26, 2010 12:16 am

Nie podam zasięgów (o F4 było w Odkrywcy), więc mogę tylko bardzo ogólnie i wymijająco odpowiedzieć, bo nie znam sprzętów.

Wymienione wykrywacze (poza Prizmem) to produkty First Texas, więc nie spodziewałbym się specjalnych różnic.

Poza tym coś nie tak z cenami (F5?)

Przewagę nad wymienionymi ma F4 ze strojeniem do gruntu. Prostota raczej po stronie Delty, a jakość wykonania - Whitesa.

No i skuteczność leży po stronie operatora, a nie wykrywacza.

:pa

proscan

PS
Ooops. Prizm 5G także ma strojenie do gruntu.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron