Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Postautor: Gopherus » sob lut 05, 2011 10:19 pm

Witam ,
zdecydowałem się na zakup wykrywacza " Beach Hunter ID " firmy White's i chciałbym zapytać , czy ktoś z Szanownych Użytkowników tego forum , ma jakieś doąwiadczenia z tym detektorem ?Znam go , jedynie wirtualnie i z instrukcji obsługi , bo fizycznie ,póki co płynie przez Atlantyk i chciałbym , również prosić o informacje o jego parametrach technicznych - waga , częstotliwość na jakiej pracuje it.p.Szukałem w Internecie , ale nie znalazłem , producent takich informacji , w instrukcji obsługi nie umieścił a White's nie odpisał jeszcze na mój list...

Pozdrawiam

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Postautor: ProScan » ndz lut 06, 2011 12:49 am

Ja tego wykrywacza nie widziałem na oczy. O ile orientuje się jest to wykrywacz wieloczęstotliwościowy (ale na jakich częstotliwościach pracuje - nie wiadomo).

Wiem że co najmniej jedna osoba w Polce ma ten wykrywacz, ale nie wiem czy czyta to forum.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Postautor: Gopherus » ndz lut 06, 2011 4:47 pm

Eureka !!!
FIND THE GOLD AND SILVER WHILE PRICES ARE HIGH!!! Up for auction is this White's Beach Hunter ID Waterproof Metal Detector. You will not find a nicer one anywhere!! It was used only once for a successful shallow water recovery and is no longer needed. It works 100% and ID's perfectly. Features include...
Dual Frequency metal detector providing optimum detection on the sand and in the water.
Operating frequency 3 + 15 (kHz)
Two Search Modes: Toggle between All-Metal and Motion Discrimination for easy pinpointing and versatility.
3 Controls - Threshold, Sensitivity, and Ground. Total metal detector versatility is all here!
Salt and Freshwater metal detector versatility for all kinds of beach hunting.
Drop-in "AA" battery system and battery test. 20 hours of hunting.
Detachable control box for hip mounting or chest mounting
Waterproof Piezo headphones
Waterproof to 25 feet.
Weight with batteries 5.7 lbs

The detector is in 9.5 of 10 condition with only a small scratch on the bottom of the coil cover and a few nicks in the foam arm cups pads, otherwise this detector is as close to new as you can get. This detector is perfect for beach and shallow water detecting in fresh or salt water and will properly ID targets located. Iron will light red, Gold and nickels will light yellow, and clad and silver will light green. In the pictures provided, the yellow light on picture is while waving a nickel in front of the coil and the green light picture is showing a quarter waved in front of the coil to demonstrate accurate ID. You will not be disappointed with this creampuff detector. Save hundreds over a new one, they retail new for $899.00, so here's your chance to own one for less!!

Potwiedziło się to, co jest napisane : " ...Szukajcie a znajdziecie ..."
5,7 lbs , nie nastraja optymistycznie , ale elektronikę można przymocować do paska a cóż jest lżejszego od cewki z wysięgnikiem?

Pozdrawiam

Gopherus :D
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Postautor: Gopherus » czw lut 10, 2011 6:05 pm

Odpowiedż z Whitesa : "Thank you for e-mailing us at Whites Electronics
The beachhunter operates at 3 and 15 khz and weighs around 4 lbs. You can see it online at www.whiteselectronics.com ".

Może nieuważnie szukałem , ale ani na angilskiej , ani na amerykańskiej stronie White'sa , oprócz informacji , że wykrywacz praguje na dwu częstotliwościach , nie są te częstotliwości określone ." Ariund 4 lbs " wyglada " lżej " , bo to około 1800 gramów , czyli mniej niż MXT , ze standardowa cewką , ale bardziej jestem skłonny uwierzyć w " 5,7 lbs " .
8) Zatanawia mnie kwestia , czy detektor pracuje na obu częstotliwościach jednocześnie , czy moze zmienia się to , podczas przełączania trybów pracy :?:

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Postautor: ProScan » czw lut 10, 2011 8:11 pm

Ten wykrywacz pojawił się przed DFX-em i wówczas też tak tajemniczo był reklamowany, ale bez fajerwerków reklamowych. Najprawdopodobniej pracuje na obu jednocześnie.

Różnice mogą wynikać z baterii i bez (?)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Postautor: Gopherus » pt lut 11, 2011 1:17 pm

Dziękuję za odpowiedż .
Może ta rozbieżność " wagowa " rzeczywiśvie wynika z określenia wagi netto ( bez baterii ) i brutto ( z ) , chociaz to prawie 80 dag . Okaze się , gdy już będę miał wykrywacz . :)

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Postautor: Gopherus » czw mar 24, 2011 4:38 pm

Witam ,

wykrywacz waży , bez słuchawek , które są na stałe z nim połączone ,
2,3 kg .Jednakże jest tak dobrze wyważony , że mam wrazenie , iż ciężar MXT , który jest o około 400 gramów lżejszy , odczuwałem bardziej . Kolega , posiadacz Fishera 1270 , który jest o pół kg lzejszy od BH , nie znając jego wagi wyrażonej liczbowo , stwierdził , że jest lekki ...
Pobieżnie sprawdziłem zasięg na monety , w powietrzu , i okazało się , ze w tym przypadku górą jest MXT .No ale , czy można zejść z MXT pod wodę ?W zasadzie można , ale tylko raz ... :) i na krótko :)
Jest prosty w obsłudze , ma jedynie 3 pokretła regulacyjne i jeden przełącznik trybów pracy . bardzo dobrą identyfikację tonalną ( 3 rodzaje dżwięku ) jak również wizualną - 3 diody LED , które świecą w nocy z intensywnością małej latarni morskiej .Tak więc , jezeli chcer sie być nie zauważonym , podczas nocnej eskapady , należy światełka " zaciemnić '.
Wykrywacz wyposażony jest , w bardzo solidne , podwodne słuchawki .Myślę jednak , że ze wzgłedu na ucisk ,wywierany na czaszkę , ich używanie , na dłuższą metę może być problematyczne :shock:

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Postautor: Gopherus » czw mar 31, 2011 3:28 pm

Mam nadzieję , ze nie nie zostanie to yznane przez Administratora za działanie marketingowe , bo nie mam w tym zadnego interesu :) .Chcę , jedynie poinformować tych-którzy tego nie widzieli , ze pojawił się na " Allegro "

- usuwam linka - bo nie wnosi niczego do dyskusji.

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Beach Hunter ID, wykrywacz pod wodę i na niepogodę ...

Postautor: Gopherus » pt kwie 01, 2011 1:20 pm

T o , raczej , monolog , niz dyskusja ... :) :) :) No , ale jest to mało popularny wykrywacz a poza tym , nie ma przymusu pisania .Wnioskuję , by usunął Pan także ostatni wpis , bo informacja ta jest , w zasadzie tak samo , mało znaczaąca , dla " dyskusji " jak usunięty link .

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości