Przejście z Lone Star na Compass X-70

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Przejście z Lone Star na Compass X-70

Postautor: Zapytanie_email » śr paź 19, 2005 9:52 am

Mam okazje kupic Compass X-70 za [...]. Czy jest sens ??

Szukam monet bh lone starem. Nie trafie z deszczu pod rynne??

dziekuje.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Przejście z Lone Star na Compass X-70

Postautor: hans24 » śr paź 19, 2005 11:36 am

witam wszytskich jestem tu poraz pierwszy:)
no i mam pytanko czy ten wykrywacz z cewka 8" znajdzie mi np boratynke?? i jak jest z serwisem wrazie czego??i ile kosztuja ewentulane sondy i czy sie jakies podpasuje??
pzdr.
hans24
 
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 19, 2005 11:31 am

Re: Przejście z Lone Star na Compass X-70

Postautor: hans24 » śr paź 19, 2005 5:31 pm

a i bardzo ważna rzecz,czy ma jakies ustawienie ,co odrzuca calkowicie zelazo,a nie wplywa na czulosc na metale kolorowe??,w bh lonym,jest przycisk dyskrym i eliminuje on calkowicie zelazo,chyba ze jest skorodowane maxa to pokazuje czasem srebro.
hans24
 
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 19, 2005 11:31 am

Re: Przejście z Lone Star na Compass X-70

Postautor: ProScan » śr paź 19, 2005 7:10 pm

Witam,

To jest już wiekowy sprzęt, ale ma swoją reputację. Znam dwie osoby, które od co najmniej kilkunastu lat używają Compassa X-200 (bardziej rozbudowany model w stosunku do X-70) i nie chcą go zamieniać na inny.

Osobiście uważam, że jest to dobry wykrywacz. Klasowo odpowiada modelowi White's 5900. Niestety ma małą sondę (20cm), przez co zasięgowo mu nie dorównuje (5900 ma sondę 24cm). Również konstrukcja mechaniczna i wyważenie są gorsze niż we w/w wykrywaczu.

Przy przejściu z Lone Stara da się odczuć:

- duży dyskomfort pracy związany z dużym ciężarem;
- problemy przy obsłudze stosunkowo złożonego wykrywacza;
- długie przyzwyczajanie się do nowych sygnałów jakie wydaje wykrywacz;
- trudności (ale i czasami ogromne zalety) związane z pojawieniem się trybu statycznego i ręczną kompensacją wpływu gruntu.
- polepszenie namierzania.

Jeśli chodzi o cewkę 8 cali to na boratynkę jest nawet czasami lepsza niż większe sondy.

W załączeniu kilka testów. Boratynkę można przyrównać (pi razy drzwi) do monety 1 lub 10 centów.

Obrazek

Jak widać w trybie statycznym bez dyskryminacji zasięgi są naprawdę bardzo dobre. Poszukiwacze militariów mogli by być bardzo zadowoleni*).

Żelaztwo można oczywiście dyskryminować. Skuteczniejsze to bedzie w trybie statycznej dyskryminacji (im większa dyskryminacja jednak, tym słabszy zasięg). W trybie dyskryminacji ruchowej, może zachowywać się podobnie jak Lone Stasr (o ile dobrze pamiętam trzeba szybciej nim machać).

Nie jestem przekonany, mimo atrakcyjnej ceny, czy do szukania monetek ten model jest najwłaściwszy (zwłaszcza po przesiadce z prościutkiego Lone Stara).

Odradzam zakup bez uprzedniego wzięcia tego wykrywacza do ręki i sprawdzenia jak leży. Sprzedający powinien pokazać także, jak się go obsługuje, bo nie jest to wykrywacz typu "włącz i szukaj". Jest to sprzęt profesjonalny (na końcówkę lat 80-tych).

Z serwisem u mnie nie powinno być problemu. Większość podzespołów jest typowych lub da się znaleźć odpowiedniki. Sondy nowe*) nie wiem ile kosztują - proszę pytać w sklepie V2 we Wrocławiu, o ile zajmują się jeszcze sprzedażą Compassa. Koszt co najmniej kilakaset zł.

Sondy z innych wykrywaczy nie pasują.

:pa

proscan

*) posiadam sondę 15 cali do tego modelu - do szukania dużych i głębokich obiektów idealna (o ile ktoś ma siłę unieść takiego potwora). 350zł.

Obrazek
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejście z Lone Star na Compass X-70

Postautor: hans24 » czw paź 20, 2005 7:31 am

a ta mniejsza cewka to 8?? sprawna??,jak by co ,to do sprzedania?
hans24
 
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 19, 2005 11:31 am

Re: Przejście z Lone Star na Compass X-70

Postautor: ProScan » czw paź 20, 2005 8:11 am

Ta mała sonda nie jest na sprzedaż, bo nie jest moja.

Umieściłem ją na zdjęciu tylko w celu zobrazowaniu różnicy w wymiarze w stosunku do sondy 15 cali.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości