Gamma 6000 po Ciboli ?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Gamma 6000 po Ciboli ?

Postautor: beaviso » wt wrz 20, 2011 10:57 am

Stosunkowo mało jest opinii o Gammie 6000. Ciekaw jestem czy ktoś pracował na tym wykrywaczu oraz na Ciboli i może pokusić się o rzetelne porównanie?

Poszukuję nowego sprzętu dla mojej dziewczyny. Chude toto i drobne, zapał 100%, power 0%, więc sprzęt musi być:
- z grupy najlżejszych na rynku
- skuteczny (tzn. możliwie jednoznaczny i dokładny we wskazywaniu celów, stabilny)
- umożliwiać eliminację niepożądanych kolorków (zmniejszenie ilości wykopywanych łusek i kulek - na zasadzie możliwości eliminacji identycznych sygnałów w sąsiedztwie już wykopanego)

Sprzęt nie zastąpi w 100% Ciboli, która sprawdza się na miejscówkach mocno zaśmieconych, gdzie kopie się każdy kolor. Cibola pozostaje, choć wymaga małego remontu (chyba kabel, bo strasznie nerwowa się zrobiła). Gamma 6000 - lub inna propozycja - ma być przeznaczona głównie na I- i II-wojenne pobojowiska w proporcjach 2/3 las, 1/3 pole, na tzw. kolorową militarkę (guziki, klamry). Użytkowanie raczej mało intensywne, nie musi być to zatem sprzęt pancerny. Wskazana również możliwość skutecznego rozpoznania terenu (obchód w krótkim czasie) - obawiam się, że sonda 8" w Gammie niezbyt się do tego nadaje i lepiej byłoby od razu zastosować 11" (ale jak w niej z namierzaniem?). Cibola z wysoko podkręconym Thresholdem akurat nieźle się w "biegu przez miejscówkę" sprawdzała, a trudno będzie wozić zawsze 2 wykrywacze w każde nowe miejsce.

Za wszelkie rady z góry dziękuję.

M.
beaviso
 
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Gamma 6000 po Ciboli ?

Postautor: ProScan » wt wrz 20, 2011 11:28 am

Gamma była przedmiotem ostatnich naszych testów w Odkrywcy. Zawsze coś można wyczytać.

Do w/w zastosowań i do użytkownika o w/w charakterystyce myślę że się nada.

Większe zaufanie mam jednak do wyrobów Garretta niż First Texas, więc może Euro ACE?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości