At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Postautor: hancza73 » wt paź 11, 2011 9:42 pm

Koledzy mam problem z wyborem nowego sprzętu od 2 lat jestem posiadaczem ace 250 i jestem z niego zadowolony ale myślę o zmianie na jeden z tych z tematu.Interesuje mnie wykrywacz na drobnice,kolorek i monetki.At pro opisywał kolega Hubal ale chciał bym wiedzieć czy odczuję różnicę po przesiadce z 250 na coś z tej wyższej półki. Interesuje mnie sprzęt nowy i ze standardową cewką.Mile widziane inne propozycje. Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość bo wiem że podobne tematy już były , ale im więcej czytam tym większy mam problem i mętlik.
hancza73
 
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:53 pm

Re: At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Postautor: ProScan » wt paź 11, 2011 9:58 pm

ale myślę o zmianie


Pytanie - po co zmiana? Brakuje zasięgu, czy czego?

AT jest nowością na rynku i na opinie większej grupy użytkowników trzeba poczekać. Xterra już okrzepła, ale w zależności od cewki to własności detekcyjne są diametralnie różne, więc trudno mówić o jednym wykrywaczu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Postautor: hancza73 » wt paź 11, 2011 11:07 pm

kolego proscan na pewno przyda się większa głębokość detekcji. Wydaje mi się że strojenie do gruntu też by się przydało bo ace 250 troszkę wariuje na np mokrym gruncie i w mokrej trawie. Pewnie dokładność rozróżniania znalezisk też jest lepsza.W lesie na ziemiankach 250 zostawia dużo fantów,takich jak odznaki,sreberka wiem bo kolega z innym wykrywaczem po mnie poprawiał. Nie narzekam na mojego kanarka ale jak napisałem czas na zmianę. :pa hancza73
hancza73
 
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:53 pm

Re: At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Postautor: ProScan » wt paź 11, 2011 11:15 pm

strojenie do gruntu też by się przydało bo ace 250 troszkę wariuje na np mokrym gruncie i w mokrej trawie


To nie ma wiele wspólnego ze strojeniem do gruntu (zwłaszcza mokra trawa).

Myślę że przesiadka na AT byłaby bardziej naturalna bo ACE, ale wole się nie wypowiadać za wiele o nowym wykrywaczu, którego nawet w rękach nie miałem.

Xterra 705 na pewno jest lepsza od ACE i w ciemno można polecić. Czy jest lepsza/gorsza od AT - nie wiem.

Zasięgowo też nie potrafię porównać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Postautor: hancza73 » śr paź 12, 2011 7:37 pm

no właśnie przydała by się opinia kogoś kto zna te wykrywacze a przynajmniej at pro jeszcze pomyślę i poczekam może znajdę jakieś wiarygodne źródło w postaci zadowolonego użytkownika.W każdym razie jeżeli to będe ja to w przyszłości opiszę .dzięki za pomoc i pozdrawiam.
hancza73
 
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:53 pm

Re: At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Postautor: hancza73 » wt sty 10, 2012 11:02 pm

no witam kolego ProScan mijają 3 miesiące od czasu jak prosiłem o opinie na w/w wykrywacze myśle że mogę wypowiedzieć się na ten temat jestem szczęśliwym posiadaczem x terra 705 który zakupiłem pod koniec pażdziernika .po przesiadce z ace 250 to inna liga głębokość nie do porównania większa, garretem przez cały czas posiadania nie wykopałem tyle małych sreberek co teraz. Co do porównania do AT PRO to spotkałem kolesia w lesie i polataliśmy koło siebie sprawdzaliśmy te same sygnały to garret wydaje mi się słabszy i myślę żę to jednak ace 250 albo350 po liftingu, to tylko moja opinia. Jak na razie sezon trwa co prawda trzy razy pakowałem sprzęt do kartonu i szafy ale w weekend? siła wyższa ciągnie do lasu i na pole. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam . hancza73 ps. tu jeden z moich fantów... http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 62&t=93252
hancza73
 
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:53 pm

Re: At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Postautor: ProScan » śr sty 11, 2012 12:27 am

Informacja że posiada się X705 i porównuje się z tym, czy tamtym jest niepełna, bo dużo zależy od typu sondy i częstotliwości.

W stosunku do ACE to trzykrotna różnica w cenie musi jakoś w końcu się przekładać na zasięg (aczkolwiek nie jest to wcale regułą).

:pa

proscan

PS

A konik ładny =D> Moim zdaniem Atylla błędne wskazuje, że to średniowiecze (to co pokazał, jest płaskie).

Raczej jednak celtycka zawieszka, albo jeszcze starsze. Po zdjęciu nie widać, czy to siodło, czy resztka kółka do mocowania rzemyka.

Jeśli kółko, to raczej ten kierunek:

Obrazek

a może nawet i ten:
Obrazek

Tak czy owak to przypadkowe znalezisko nie powinno pozostać w szufladzie, tylko trafić do muzeum.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Postautor: hancza73 » śr sty 11, 2012 12:00 pm

kolego to mnie zaciekawiłeś tym konikiem pozwolisz że skorzystam z twojego źródła i zasugeruje Atylli ten kierunek on mi najbardziej pasuje.Tak czy owak jak pisałem ten fant nie powinien leżeć u mnie w domu myslę że na żywo archeolog dokładniej wydatuje znalezisko pozdrawiam hancza73
hancza73
 
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:53 pm

Re: At pro czy X Terra705 do ok 2.5 tyś.

Postautor: ProScan » śr sty 11, 2012 2:01 pm

To są takie googlowe strzały. Atylla ma na pewno nieporównanie większą wiedzę i lepsze źródła więc pewnie coś tam bardziej trafnego znajdzie. W każdym razie identyfikacja zabytku ze zdjęcia jest zabawą - niczym innym.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron