XP Gold maxx power

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

XP Gold maxx power

Postautor: mariokunow » śr lut 08, 2012 12:47 pm

Witam,mam zamiar kupic nowa wykrywke i chcialbym poradzic sie czy warto dac 3400 zl. za ten wykrywacz z cewka 11'' ,dodam ze chodze glownie po polach ,militarka mnie nie interesuje .teraz posiadam delte 4000 z cewka 11'',generalnie jestem z niej zadowolony ale uzbieralem troche kasy i chcialem zmienic na sprzet z troche wyrzszej polki ,z gory dziekuje za wszelkie sugestie
mariokunow
 
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 09, 2010 3:14 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: ProScan » śr lut 08, 2012 6:02 pm

To są dobre wykrywacze, ale ta cena jest z kosmosu, której nie uzasadniają ani osiągi, ani jakość, ani inne parametry techniczne.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: mariokunow » śr lut 08, 2012 6:44 pm

dzieki za odp. ,moze moglbys mi podpowiedziec co w tym przedziale cenowym bys wybral,chodzi mi glownie o monetki ,generalnie chcialbym aby sprzet byl w miare prosty w obsludze i posluzyl kilka lat ,
mariokunow
 
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 09, 2010 3:14 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: fido » śr lut 08, 2012 8:23 pm

Witam,jestem szczęśliwym posiadaczem GMP,dla mnie od osiągów (chociaż i te nie są małe) ważniejsze było maskowanie żelaza,a tu to moje poprzednie- White`s MXT tracker, Matrix m6,minelab explorer se, nie poradziły sobie .Pozdrawiam
fido
 
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 28, 2010 11:34 am

Re: XP Gold maxx power

Postautor: mariokunow » czw lut 09, 2012 5:44 pm

dzieki za odp.a jak faktycznie jest z tym zasiegiem ?
mariokunow
 
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 09, 2010 3:14 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: prymek » czw lut 09, 2012 8:42 pm

ProScan pisze: której nie uzasadniają ani osiągi, ani jakość, ani inne parametry techniczne.

:pa

proscan


Jeśli możesz rozwiń tą myśl

cena 3200zł - co lepsze za tą cenę w kategorii: drobnica kolorowa-miejsca zaśmiecone drobnym żelazem-zasięg ???
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: ProScan » czw lut 09, 2012 10:58 pm

Na szczęście nie muszę marnować czasu i odpowiadać na to pytanie :-)

Napiszę tylko, że wśród ludzi panuje przekonanie, że to jakiś cudowny wykrywacz zapewnia sukces.

Zbyt wielu widziałem prawdziwych specy operujących byle jakimi wykrywaczami.

Jak kogoś stać, to niech sobie kupi wykrywacz za 3200 czy 3400. Powtarzam - to dobre wykrywacze.

Czy posłużą kilka lat - nie wiem. Sondy są wykonane bardzo badziewnie, a kabel się urywa przy wtyczce i przy sondzie. Zależy więc, jak kto dba.

:pa

proscan


PS
Test zasięgowy i na maskowanie Gold maxxa był w Odkrywcy.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: prymek » pt lut 10, 2012 5:31 am

Przeczytałem ten test w odkrywcy - w sumie jedyna krytyczna uwaga to cena.

Mam testy odkrywcy następujących wykrywaczy:
MXT, Fisher f75, f70, t2 , 1266, 1270 , CZ , Vaquero, cibola, troy x5, teknetics omega, delata , gama

jeśli chodzi o zasięg w glebie na 1grosz tylko mxt z magiczną cewką 9.5cala jest lepszy niż XP ( mxt 29cm - XP 27cm) reszta gorsza

jeśli chodzi o test separacji żelaza , cegły , solanki - Xp jest najlepszy

więc wychodzi na to że w kategorii zasięg - drobnica kolorowa - separacja XP jest najlepszy ( zgodnie z twoimi testami )

wychodzi też na to że XP jest lepszy od droższych , testowanych przez ciebie wykrywaczy

aktualna cena nowego w Polsce 3090 - 3199

nie musisz marnować czasu na odpowiedz
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: ProScan » sob lut 11, 2012 11:45 am

nie musisz marnować czasu na odpowiedz


I z tego pozwolenia zamierzam skorzystać.

Miło że uznałeś nasz testy za wiarygodne źródło informacji.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: prymek » sob lut 11, 2012 2:13 pm

jestem pewien że twoje testy są rzetelne, byłem trochę zaskoczony twoją krytyką w tym temacie bo test w odkrywcy był bardzo pozytywny.
Jestem zainteresowany zakupem GMP jednak wciąż się waham , chcę kupić wykrywacz z wyjątkową separacją żelaza, radzący sobie z trudnymi warunkami glebowymi np. z glebą wymieszaną z kawałkami cegieł i innego syfu ( taka jak na śródmiejskich wykopaliskach ) mam taką listę wykrywaczy które mnie interesują

- golden mask1+ 1445
- golden mask 4 2312
- goldmaxx 3200
- deus 5100
- cs6mxi 2380
- t2 3400
- tejon 2370

wiec może znajdziesz czas na odpowiedź i doradztwo
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: ProScan » sob lut 11, 2012 9:51 pm

Odpowiadałem na konkretne pytanie czy "warto za 3400zł" kupować Gold Maxaa.

Moim zdaniem nie warto. To są naprawdę prostacko prymitywne wykrywacze i w tej cenie oczekiwałbym czegoś więcej.

Jeśli już to używkę, ryzykując że nie będzie gdzie dostać części zamiennych.

Co do tej listy, to skomentuje krótko:

Bułgarskie Golden Maski są podobno jakimiś klonami Tesoro - nie znam tego sprzętu jednak. Odradzam ze względu na brak serwisu i cenę.

Deus - wadą nadmierna bezprzewodowość i cena. Nie znam sprzętu. Słyszę opinie pozytywne co do osiągów. Mimo wszystko stosunek możliwości do ceny lepszy niż w Gold Maxxie moim zdaniem (jeśli wierzyć, że ma takie same osiągi jak Gold Maxx i czasami lepsze).

CS 6 - nie znam (widziałem tylko na youtubie). Cena rozsądniejsza. Jakość CSCOPE wysoka.

T2 - nie wiem jak sobie poradzi. Z cegłą daje radę. A separacja bardzo zależny od dyskryminacji.

Tejon - też nie wiem jak sobie poradzi.

Przypominam, że watek jest o Gold MAxxie i sam się dziwię dlaczego piszę nie na temat.

Nawiązując do tematu, to szczegółowe porównania pomiędzy wykrywaczami należy robić w identycznych warunkach - najlepiej w tym samym czasie.

Wolałbym żeby każdy sobie samemu wyciągał wnioski na podstawie dostępnych danych, a jeśli brakuje danych to je gromadził.
Albo zapytaj Vanworedena - on zna wszystkie wykrywacze, wszystkich używał krócej lub dłużej, na temat każdego z nich ma coś do powiedzenia.

Oczywiście żartuję - ale nie brak ludzi którzy takich mitomanów-gawędziarzy traktują poważnie. Proszę zatem nie traktuj mnie podobnie. Nie jestem maszynką, która musi mieć na wszystko odpowiedź i jak wrzuci się zadanie, to ona przetwarza dane i udziela odpowiedzi.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: prymek » sob lut 11, 2012 10:21 pm

dzięki za odpowiedź, wracając do GMP
taki ciekawy link znalazłem

http://translate.google.pl/translate?hl ... %3Dimvnsfd

raczej wszyscy chwalą deusa - tu jest trochę inaczej
jeśli chodzi o Golden mask to kupię w Czechach gwarancja będzie, trochę egzotyka ale myślę że warto spróbować
prymek
 
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: pastuszek » sob mar 31, 2012 9:46 am

Jaka jest realna różnica pomiędzy goldmaxem wysokoczęstotliwościowym a nisko?
pastuszek
 
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: ProScan » sob mar 31, 2012 9:49 am

goldmaxem wysokoczęstotliwościowym a nisko


Nie ma niskoczętotliwościowego Goldmaxxa.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XP Gold maxx power

Postautor: pastuszek » sob mar 31, 2012 10:31 am

A zatem Gmaxx (4.6 khz) oraz Goldmaxx (18khz).
Teraz dobrze?
:lol:
pastuszek
 
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Następna

Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości