Wykrywacz z statycznym dźwiękowym id, co polecacie?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Wykrywacz z statycznym dźwiękowym id, co polecacie?

Postautor: lechowiec » wt mar 13, 2012 9:02 pm

Witam, znacie jakiś sprzęt, który w pełnym statyku pozwoli rozróżnić żelazo od koloru?

Myślałem o C.Scope 1220XD lub 1220R, ale to stare klamoty i trudno to u nas dostać a o podstawowym serwisie raczej nie ma mowy (prawdopodobna konieczność wymiany potencjometrów, kable sond delikatne jak w tesoro i w używce strach na to patrzeć). Ten drugi już nawet nie produkują.

W grę wchodzą raczej tylko używki. Piekielnie ważna jest możliwość zamontowania snajperki, bo ma to być sprzęt do trzepania dziur i zakamarków. Generalnie mój ulubiony teren to trudne zaśmiecone okolice domostw i preferuję wykrywacze z dobrą separacją. Teraz jest pomysł na próby z statykiem w niektórych miejscach.

Dobrze żeby wykrywka była na tyle uniwersalna aby nadawała się do typowych poszukiwań drobnicy jako drugi zapasowy wykrywacz. Mile widziana mniejsza masa ale nie ma to wielkiego znaczenia.

Zastanawiam się też nad C.Scope R1. Tam jest chyba i dynamik i statyk z tonowym id ale nie jestem pewny.

Nie znacie nic ciekawszego na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Wykrywacz z statycznym dźwiękowym id, co polecacie?

Postautor: ProScan » wt mar 13, 2012 10:31 pm

R1 niestety odradzam. Tryb z identyfikacją działa - ale jest bardzo kłopotliwy w użyciu. Generalne to wykrywacz źle zaprojektowany, o zmarnowanym potencjale

Mimo wszystko 1220XD.

W dużych sonach kabel da się wymienić. W małych tez, ale z większym trudem.

I na identyfikacje bym się nie nastawiał. Wystarczy dyskryminacja statyczna, a tutaj kłaniają się Whitesy.
:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz z statycznym dźwiękowym id, co polecacie?

Postautor: lechowiec » wt mar 13, 2012 11:01 pm

Dzięki za odpowiedź. Whitesy czyli starsze modele 5900/6000?

Szukając w zaśmieconym terenie chcę słyszeć i żelazo i kolor i dlatego pomysł z identyfikacją dźwiękową czyli niski dźwięk na żelazo i wysoki na kolor jak to jest w 1220 przykładowo.

Poczytam jeszcze instrukcje white'sów i zobaczę jakie są tam możliwości.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Wykrywacz z statycznym dźwiękowym id, co polecacie?

Postautor: ProScan » wt mar 13, 2012 11:16 pm

Nie ma - jest tylko wyciszenie na przedmioty dyskryminowane.

Przy odpowiednio ustawionym Thresholdzie można "słyszeć" żelazo.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron