Sprzęt do lasu?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Sprzęt do lasu?

Postautor: Key » śr kwie 04, 2012 4:34 pm

Witam Kolegów,

Proszę o radę odnośnie zakupu nowej "maszynki". Moje doświadczenia na razie są dość skromne, bazują na 2 latach z "kanarkiem", który obecnie służy już komuś innemu. Bez szczególnych osiągnięć, ale dzięki niemu już wiem co mnie interesuje.

Chodzi mi o sprzęt na (chyba) głębszy kolor, mam na myśli spalonki, ruiny. Najbardziej ciekawią mnie tego typu leśne miejscówki, gdzie teoretycznie można trafić jakiś słoik, itp., ale teren często jest zaśmiecony. Nie mam określonego budżetu, chciałbym po prostu żeby sprzęt był solidny i dość przyjazny. Mnogości ustawień i nauki się nie boję, jednak przyjemnie by było skupić się na poszukiwaniach i hobby, zamiast na rozgryzaniu i ciągłych kombinacjach z ustawieniami. Ot taki przyzwoity sprzęt na "mazurskie leśne spacery" dla informatyka-audiofila :-) Do tej pory rozważałem GTI 2500, X-705.

Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Key
 
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 27, 2010 4:50 pm

Re: Sprzęt do lasu?

Postautor: ProScan » śr kwie 04, 2012 5:29 pm

Wykrywaczy spełniających kryteria są dziesiątki, Chyba że ograniczymy dyskusję do dwóch wymienionych.

Oba nadają się do tego typu celów i spełniają kryteria przyjazności.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sprzęt do lasu?

Postautor: Key » śr kwie 04, 2012 9:59 pm

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście, że nie zawężamy do tych dwóch. Może krótko opiszę czego bym oczekiwał, po trosze na podstawie doświadczeń z ACE 250 i miejsc, które odwiedziłem, a chciałbym do nich wrócić:

1. Pomijanie śmieci powierzchniowych - miejscowi często robią sobie śmietnisko na terenie ruin.
2. Zasięg - wiadomo, kanarkiem nie poszalałem, choć parę wiader czy łopat się trafiło i to dość głęboko. Jednak tu miałem największy niedosyt.
3. Przyzwoita identyfikacja i dyskryminacja - chodząc po lesie w miarę możliwości wolałbym uniknąć "rozrywki".
4. Dźwięk - w kanarku bardzo nie pasował mi jednolity gong, ale poważniejsze wykrywacze raczej tego nie mają. Mam zamiar chodzić w słuchawkach zwracając uwagę na te "delikatne" sygnały (dźwięk progowy?). Proszę wybaczyć, jeśli źle się wyraziłem, ale Koledzy na pewno rozumieją co mam na myśli :-)

Raczej nie szukam typowej kosiarki na monety, bardziej coś skierowanego na depozyt. Choć znaleziony moniak, klamerka czy guzik to też super sprawa. Myślałem nawet o TM 808, ale już mi przeszło. Wolałbym rozsądny kompromis z dobrym statykiem. Przemiatam powolutku, nie biegam. Raczej przywiązuje się do sprzętu, więc chciałbym mieć coś na długi czas. Powyższe dwa modele opisałem jedynie na podstawie informacji, które zbieram od ubiegłego sezonu. Jakiś czas temu nawet chyba pytałem o X-705 pod kątem moneciaka, ale po kilku kolejnych wypadach moje zainteresowania nieco się zmieniły. Oczywiście wezmę pod uwagę polecony sprzęt dowolnej marki.
Key
 
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 27, 2010 4:50 pm

Re: Sprzęt do lasu?

Postautor: ProScan » śr kwie 04, 2012 10:16 pm

1. To może zapewnić w zasadzie jedynie odpowiednie uniesienie sondy. Na pewno odpadają Explorery i pochodne, bo one muszą mieć kontakt z glebą.

2. Zasięg w trybie statycznym czy dynamicznym?

3. Na to raczej nie ma co liczyć. jak się wlezie w trefny teren, to nie da się tego zdyskryminować. Ewentualnie odłamki.

4. Gong ma GTI i inne Garretty. Ale jeśli chce się trybu statycznego to gongu nie będzie, chyba że coś w tym rodzaju w trybach mieszanych w Whitesach.

Może MXT? Może 5900/6000?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sprzęt do lasu?

Postautor: Key » śr kwie 04, 2012 10:35 pm

ProScan pisze:2. Zasięg w trynie statycznym czy dynamicznym?

Może MXT? Może 5900/6000?

:pa

proscan


Zasięg, skoro marzę o słoju pełnym skarbów i mam wrażliwe ucho, to chyba bardziej ukierunkowuję się na precyzję statyka. Przyznam uczciwie, że do czynienia jeszcze nie miałem.

Dziękuję, poczytam o tych White's, poczynając od wątku
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... 97b1d0902a, choć chyba nie będzie łatwo o nowe 5900. W przypadku MXT powinienem zainteresować się wersją PRO, czy PRO D2?
Key
 
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 27, 2010 4:50 pm

Re: Sprzęt do lasu?

Postautor: ProScan » śr kwie 04, 2012 11:00 pm

Bez znaczenia dla zasięgu.

Do MXT jest dużo różnych dużych sond, co jest plusem zważywszy na przeszłe zastosowanie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sprzęt do lasu?

Postautor: Key » śr kwie 04, 2012 11:03 pm

Dziękuję, czytam. Coraz bardziej podoba mi się ten wykrywacz.
Key
 
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 27, 2010 4:50 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość