szukam malucha do przewozu krowy ;)

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: Rumcajs » pn maja 28, 2012 7:41 am

Przewrotny tytuł, ale niestety oddaje moje rozterki.

Proszę o poradę, co wybrać.
Po wstępnym czytaniu informacji na temat - większy mętlik w głowie.

Sprecyzuję czego szukam:
1. Cena
- zakres cenowy około 1000 zł z tendencją w dół
- jeśli ma być lepszy jakościowo (wykonanie) i trwalszy to jestem gotów dołożyć (30-40%).

2. Przenaczenie
- uniwersalny, jeśli to możliwe. Chcę rozpocząć przygodę i uczyć się . Nie mam sprecyzowanych celów. Wydobycie pokrywki od pudełka po papierosach z 1920 r. ucieszy mnie tak samo jak mały worek romańskich blaszek. Przyznam, że cieszą mnie nawet gwoździe, jeśli są wbite w resztki czegoś rozpoznawalnego. O kluczach z przełomu XIX/XX nie wspominając ;). Nie jestem typem militarnym - nie szukam hełmów i gewerów, choć ładnie przeżarta pikelhauba wywołuje uśmiech na mej gębie.
TO JEST najtrudniejsza część wyboru. Nie wiem czy w tej cenie można znaleźć uniwersalne urządzenie. Jako, że zupełnie nie znam się na technice, w tym najbardziej liczę na porady.

3. Budowa
- porządnie wykonane (nie cierpię narzędzi markowych firm, które w dobie galopującej sitkaizacji wykonują je coraz bardziej badziewnie, a dalej rządają dużych pieniędzy)
- trwałe, jeśli kabel ma się rozejść po kilku użyciach, bo producent właśnie znalazł żyłę złota-kolejną "dobrą" fabrykę w ChRL, to "nie, dziękuję"
- lekki jeśli się da (możliwe, że czasem będzie korzystał z niego 10-latek)
Jestem świadom jak wygląda proces produkcji i przygotowałem się na porażkę w tym aspekcie. Jestem gotów pójść na zgniły kompromis, a nawet zrobić coś w brew ew. na rękę ;).

4. Dodatki
- wyczytałem, że np ACE 250 jest sprzedawany w różnorakich zestawach. Najbardziej intersuje mnie osłona na sondę. Warto?
- jeśli są jakieś inne wartościowe proszę o sugestie.

5. W grę wchodzą używki, ale tylko ze sprawdzonych źródeł - po rekomendacji.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość :)

Pozdrawiam
Rumcajs
Rumcajs
 
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 28, 2012 6:00 am

Re: szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: ProScan » pn maja 28, 2012 3:50 pm

Myślę że ACE 250 to trafny typ.

Spełnia wszystkie założenia (z jedynym zastrzeżeniem odnośnie spodu sondy - stosowanie osłonek konieczne).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: rigel86 » pn maja 28, 2012 4:59 pm

Rumcajs pisze:Przewrotny tytuł, ale niestety oddaje moje rozterki.

Proszę o poradę, co wybrać.
Po wstępnym czytaniu informacji na temat - większy mętlik w głowie.

Sprecyzuję czego szukam:
1. Cena
- zakres cenowy około 1000 zł z tendencją w dół
- jeśli ma być lepszy jakościowo (wykonanie) i trwalszy to jestem gotów dołożyć (30-40%).

2. Przenaczenie
- uniwersalny, jeśli to możliwe. Chcę rozpocząć przygodę i uczyć się . Nie mam sprecyzowanych celów. Wydobycie pokrywki od pudełka po papierosach z 1920 r. ucieszy mnie tak samo jak mały worek romańskich blaszek. Przyznam, że cieszą mnie nawet gwoździe, jeśli są wbite w resztki czegoś rozpoznawalnego. O kluczach z przełomu XIX/XX nie wspominając ;). Nie jestem typem militarnym - nie szukam hełmów i gewerów, choć ładnie przeżarta pikelhauba wywołuje uśmiech na mej gębie.
TO JEST najtrudniejsza część wyboru. Nie wiem czy w tej cenie można znaleźć uniwersalne urządzenie. Jako, że zupełnie nie znam się na technice, w tym najbardziej liczę na porady.

3. Budowa
- porządnie wykonane (nie cierpię narzędzi markowych firm, które w dobie galopującej sitkaizacji wykonują je coraz bardziej badziewnie, a dalej rządają dużych pieniędzy)
- trwałe, jeśli kabel ma się rozejść po kilku użyciach, bo producent właśnie znalazł żyłę złota-kolejną "dobrą" fabrykę w ChRL, to "nie, dziękuję"
- lekki jeśli się da (możliwe, że czasem będzie korzystał z niego 10-latek)
Jestem świadom jak wygląda proces produkcji i przygotowałem się na porażkę w tym aspekcie. Jestem gotów pójść na zgniły kompromis, a nawet zrobić coś w brew ew. na rękę ;).

4. Dodatki
- wyczytałem, że np ACE 250 jest sprzedawany w różnorakich zestawach. Najbardziej intersuje mnie osłona na sondę. Warto?
- jeśli są jakieś inne wartościowe proszę o sugestie.

5. W grę wchodzą używki, ale tylko ze sprawdzonych źródeł - po rekomendacji.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość :)

Pozdrawiam
Rumcajs

ACE 250 to świetny wybór i niech cię nie zwiedzie jego wygląd. Sądzę że jest wart więcej niż trzeba za niego zapłacić. Nadaje się świetnie do szybkiego, płytkiego szukania monet i drobnicy.
rigel86
 
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: GASS » pn maja 28, 2012 7:15 pm

Witam.
A może "ambitniej" i zakupisz EuroAce?
Kupiłem ten sprzęt chwilę temu, po mn. uwagach i sugestiach gospodarza tego forum i jestem bardzo zadowolony. Cena zestawu tj. detektor, słuchawki i badziewny plecak ( ja kupiłem także osłone cewki ) mieści sie w Twoich 1000 pln ( + 30 % ). Bardzo przyjazny i intuicyjny sprzęt, więc nawet moja córka, która czasem towarzyszy mi w "polach" polubiła go (na mą zgubę). Dokładny PP, monetę namierzasz w kwadracie 5x5 cm, lekki, wydaje się być solidnie wykonany. Co do osiagów nie podam spektakularnych głebokości bo to, co do tej pory wykopałem leżało na 5-10 cm. Moim zdaniem konieczne słuchawki ponieważ detektor nie posiada regulacji głośności, te z zestawu są zupełnie przyzwoite i mają regulację gł.
Pozdrawiam. M.G.
GASS
 
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 19, 2012 8:17 pm

Re: szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: rigel86 » pn maja 28, 2012 9:36 pm

GASS pisze:Witam.
A może "ambitniej" i zakupisz EuroAce?
Kupiłem ten sprzęt chwilę temu, po mn. uwagach i sugestiach gospodarza tego forum i jestem bardzo zadowolony. Cena zestawu tj. detektor, słuchawki i badziewny plecak ( ja kupiłem także osłone cewki ) mieści sie w Twoich 1000 pln ( + 30 % ). Bardzo przyjazny i intuicyjny sprzęt, więc nawet moja córka, która czasem towarzyszy mi w "polach" polubiła go (na mą zgubę). Dokładny PP, monetę namierzasz w kwadracie 5x5 cm, lekki, wydaje się być solidnie wykonany. Co do osiagów nie podam spektakularnych głebokości bo to, co do tej pory wykopałem leżało na 5-10 cm. Moim zdaniem konieczne słuchawki ponieważ detektor nie posiada regulacji głośności, te z zestawu są zupełnie przyzwoite i mają regulację gł.
Pozdrawiam. M.G.

Jak najbardziej popieram. Z ta cewką jeszcze mniej pominiesz. Euro ACE to zwieńczenie tej serii.
rigel86
 
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: Rumcajs » wt maja 29, 2012 6:12 pm

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Kuszenie z tym EuroAce :)

1. Czy możecie z doświadczenia wypunktować przewagi Euro nad Ace 250 - trudno mi sensowne informacje znaleźć.

2. Czy sprzęt Garreta jest dostepny tylko u dwóch dystybutorów: Talcomp i Viking?

3. Znalazłem takie na aledrogo - http://allegro.pl/garrett-euroace-euro- ... 05954.html ,
czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z tym sprzedawcą? Sposób opisu mi nie odpowiada - za takimi opismai czasem przekręty stoją.

Pozdrawiam serdecznie
Rumcajs
 
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 28, 2012 6:00 am

Re: szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: ProScan » wt maja 29, 2012 6:46 pm

1. Czy możecie z doświadczenia wypunktować przewagi Euro nad Ace 250 - trudno mi sensowne informacje znaleźć.


http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=2254

2. Czy sprzęt Garreta jest dostepny tylko u dwóch dystybutorów: Talcomp i Viking?


Dystrybutorów dwóch, ale sprzedawców więcej.

czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z tym sprzedawcą? Sposób opisu mi nie odpowiada - za takimi opismai czasem przekręty stoją.

To sprzedawca Talcompu
O sprzedawcach z allegro więcej tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1855

Ciekawa kontrakcja kogoś, od kogo ten sprzedawca zapożyczył zdjęcie:

http://allegro.pl/garrett-euroace-euro- ... 05951.html
http://www.allegromat.pl/aukcja107510

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: Rumcajs » czw cze 28, 2012 8:31 pm

Dziękuję wszystkim za porady.

EuroAce ćwierka od 1,5 tygodnia :).

Wykonanie bardzo dobre. Cieszy jakość plastiku i części metalowych. Na pozostałych się nie znam - ocenię po jakimś czasie używania. Jedyna wątpliwość jaka mnie nachodzi, to sposób mocowania pokrywy baterii - zobaczymy "w praniu".

Mam kilka pytań dot. obsługi, ale to w innym dziale.
Rumcajs
 
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 28, 2012 6:00 am

Re: szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: Bynak » pt cze 29, 2012 9:28 am

Rumcajs pisze:Wykonanie bardzo dobre. Cieszy jakość plastiku i części metalowych.


Witam !

A to co najmniej dziwne że zachwalasz wykonanie części metalowych... Co prawda nie miałem w łapce Euro ale kilka 250 i 150 i właśnie stelaż w tych modelach jest najgorszą rzeczą... Telepie się na boki na łączeniach jak stary alkoholik... Za prawdę powiadam Ci że jestem "miłośnikiem kanarków" ale stelaż to jest ich jedyna porażka... Jak wcześniej wspomniałem nie miałem nigdy 350 czy też EURO w łapie więc może coś poprawili... O ile jest tak samo jak w 250/150 wykonany stelaż to po kilku wyprawach jak już przytrze Ci się farba na łączeniach będziesz doskonale wiedział o czym piszę... Strasznie jest to frustrujące jak cewka nie podąża za Twoimi ruchami ramieniem... Ale gratuluję mimo wszystko zakupu i DARZ DÓŁ!

Pozdrawiam !
Bynak
 

Re: szukam malucha do przewozu krowy ;)

Postautor: Rumcajs » czw lip 05, 2012 9:51 pm

Bynak pisze:A to co najmniej dziwne że zachwalasz wykonanie części metalowych... Co prawda nie miałem w łapce Euro ale kilka 250 i 150 i właśnie stelaż w tych modelach jest najgorszą rzeczą...


Na tę chwilę jest bez zarzutu. Zachowuje sztywność i nie rozłazi się na łączeniu jak chiński badziew. Może wpływ na to mają moje krótkie nogi ;) - chodzę z dość krótką rurką.

Bynak pisze:Ale gratuluję mimo wszystko zakupu i DARZ DÓŁ!
Pozdrawiam !


Dziękuję. Również DD!
Rumcajs
 
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 28, 2012 6:00 am


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości