Starszy White's - jakie problemy mogą czyhać?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Starszy White's - jakie problemy mogą czyhać?

Postautor: dremar » ndz lut 17, 2013 9:20 pm

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Sadzę że idę dobrym tropem. Chciałbym zapytać jeszcze jak wygląda serwis modeli 5900 oraz 6000. Wiadomo że kupując używany trzeba liczyć się z zużyciem elementów i wymianą na sprawne. Cudów nie ma każdy ma jakieś problemy po latach eksploatacji bądź newralgiczne podzespoły , tak jak łamiąca się konstrukcja w F75.
dremar
 
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fisher F75 i drugi wykrywacz

Postautor: ProScan » pn lut 18, 2013 7:50 pm

Generalnie problemów nie ma. Warunek podstawowy: nie kupować wykrywacza, w którym "ktoś" grzebał.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F75 i drugi wykrywacz

Postautor: lechowiec » pn lut 18, 2013 10:03 pm

ProScan pisze:Generalnie problemów nie ma. Warunek podstawowy: nie kupować wykrywacza, w którym "ktoś" grzebał.

:pa

proscan


Ja bym radził raczej kupić egzemplarz w którym wymieniono już wszystko co jest do wymiany w sprzęcie sprzed 12 i więcej lat. W przeciwnym razie serwis pewny jak w banku. Mam White'sa 5900 z wyglądu super, w środku jednak widać oznaki nie tyle zużycia co raczej starości.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Fisher F75 i drugi wykrywacz

Postautor: dremar » wt lut 19, 2013 8:36 pm

Po 12 latach to fakt elektronika już się starzeje. Natomiast co do konkretnych elementów to tylko elektrolity. Zmiany parametrów innych elementów to w zasadzie nie powinny wpływać na pracę urządzenia. Czasem po latach eksploatacji wykrywacza nie które elementy są podatne na łamania bądź obluzowania i tego się boje.
dremar
 
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fisher F75 i drugi wykrywacz

Postautor: lechowiec » wt lut 19, 2013 9:21 pm

Elektrolity teoretycznie zachowały parametry. Ale np potencjometry to chłam. Nie kupisz już oryginalnych, ja szukam do tej pory takich z długimi nogami. Trzeba sztukować. Mało szanowany egzemplarz i dużo używany to raczej pewne problemy na początku.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Fisher F75 i drugi wykrywacz

Postautor: dremar » wt lut 19, 2013 9:49 pm

Faktycznie zapomniałem o potencjometrach. No cóż jak gdzieś się coś trafi to będę się wówczas martwił.
dremar
 
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości