Następca Whites 6000

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Następca Whites 6000

Postautor: dremar » sob mar 02, 2013 2:07 pm

Bardzo pochlebną opinię ma Whites 6000. Wiem że to sprzet nie nowy. Zastanawiam się czy istnieje obecnie na rynku jakiś podobny z dobrym statykiem, o którym można by powiedzieć że jest jego godnym nstępcą.
Mam tu na myśli uniwersalność , nie tylko na kolorową drobnicę . Jak sprawują się obecne wersje tego producenta, czy jest jakiś podobny osiągami do modelu 6000. Pytanie szczególnie skierowane do Proscana bo w zasadzie on wie co w danym wykrywaczu siedzi w środku i co jest warte.
Będę wdzięczny za podpowiedz.
dremar
 
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Następca Whites 6000

Postautor: ProScan » sob mar 02, 2013 2:56 pm

Centymetry proszę sobie samemu porównać (bo były testy w Odkrywcy), ale co do uniwersalności to z nowości Whitesa pozostaje tylko Spectra, to tylko ona ma razowego statyka. Pseudostatyki są w MXT i w PRIZM 6T.

Jeśli statyk ma być podstawowym trybem, to bym wykrywacza nie zmieniał.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Następca Whites 6000

Postautor: dremar » sob mar 02, 2013 3:29 pm

Owszem , podstawowym trybem ma byc "statyczny" . Obecnie nie posiadam Whitesa 6000 , przegladałem o nim opinię. Zazwyczaj co jakiś czas firmy wypuszczaja nowe modele i chciałem dowiedzieć się o nowosciach co mają tryb statyczny, nie koniecznie Whites. Oczywiście noszę się z zamiarem kupna
dremar
 
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Następca Whites 6000

Postautor: lechowiec » pn mar 04, 2013 8:11 pm

Specyfika poszukiwań zatem bardziej w kierunku depozytów i militarki niż kolorowych drobnych przedmiotów? Praca z statykiem do łatwych nie należy. Jak ma być to pierwszy statyk w celach poznawczych, ustalania swoich preferencji to można brać w ciemno starego White'sa. Nie są drogie, funkcjonalnie to porządny sprzęt.

Używam od pewnego czasu przerobionego 5900 t.j z wbudowanym tone ID Mranda i od niedawna zamontowany nadajnik wewnętrzny dla słuchawek bezprzewodowych. Jestem bardzo zadowolony chociaż zaczynam myśleć o dokupieniu V3i.

W przypadku tego starego White'sa pewnym jest, że jaki Ci nie podejdzie to sprzedasz go potem z łatwością i odzyskasz pieniądze. W przypadku Spectry strata przy odsprzedaży pewna jak w banku.

Nie sugeruj się bardzo wagą starszych modeli wykonanych metodą przewlekaną. Są bardzo dobrze wyważone. Trzeba być naprawdę zdechlakiem żeby nie poradzić sobie z masą tych wykrywaczy w typowych warunkach terenowych t.j przy w miarę równym terenie.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Następca Whites 6000

Postautor: kaytek » wt mar 05, 2013 10:00 am

Ja tylko wtrącę swoją dygresję - zastanawia mnie, czemu do tej pory, skoro Whites zaprzestał ich produkcji, nikt nie pomyślał o wykupieniu licencji (lub innej formie nabycia praw do produkcji) na modele 5900 i 6000? Przecież po małych modyfikacjach i liftingu zewnętrznym taka inwestycja byłaby przysłowiową kurą znoszącą złote jaja.
kaytek
 
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 22, 2006 9:07 am

Re: Następca Whites 6000

Postautor: pepe » wt mar 05, 2013 11:28 am

Przecież Whites chce zdobywać rynki a nie je dobrowolnie oddawać/sprzedwawać 8)
pepe
 
Posty: 133
Rejestracja: pn mar 07, 2011 10:55 pm
Lokalizacja: Mysłowice


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości