White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobnicę

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobnicę

Postautor: lechowiec » wt mar 05, 2013 10:38 pm

Witam, jako, że brakuje mi w moim 5900 czułości na ultradrobnicę kolorową (słabo przewodzącą) jaką znam z wykrywaczy wysokoczęstotliwościowych zastanawiam się nad dokupieniem czegoś do zestawu. Podejrzewam, że xlt pracujący na tej samej częstotliwości do tematu wiele nie wniesie. Pewne nadzieje wiążę ze Spectrą v3i, gdyż dysponuje trzema częstotliwościami będącymi wielokrotnością tej najniższej t.j. 2,5 kHz. Mamy tutaj w zasadzie trzy wykrywacze w jednej obudowie, z których jeden pracuje na 22,5 kHz. Biorąc pod uwagę górną częstotliwość pracy powinna być to brzytwa na cieniutkie otwarte druciki typu zgubiony złoty kolczyk, ale to tylko teoria. Wykrywacz projektowany jako uniwersalny (a takim jest V3i) z może być efektem wielu kompromisów i te 22,5 kHz nie musi mieć spektakularnego wpływu na czułość na drobne przedmioty. Zatem brać V3i jako uniwersalny i jednocześnie bardzo dobry na ultra drobnicę, czy dać sobie spokój bo lepszy na tym polu będzie np XP goldmaxx power? Zaznaczam, że mam już dobry statyk który spełnia w 100% moje oczekiwania.
Ostatnio zmieniony śr mar 06, 2013 12:35 am przez lechowiec, łącznie zmieniany 1 raz
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i

Postautor: ProScan » śr mar 06, 2013 12:17 am

Nie bardzo rozumiem na czym polega dylemat.

Czy wbrew tytułowi wątku chodzi o porównanie z Gold Maxx?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: lechowiec » śr mar 06, 2013 12:43 am

Doprecyzowałem tytuł wątku. W związku z małą czułością White'sa 5900 Di Pro SL na ultradrobnicę (mnie nie satysfakcjonuje) chcę sobie coś dokupić w ramach uzupełnienia. Rozważam XLT, V3i i XP Goldmaxx Power. Fishery i Cscope mnie nie interesują, Tejona już miałem. Minelab E-trac raczej na ultradrobnicę też chyba nie. Zostaje to co w tutule, z tym, że xlt podejrzewam też nie wniesie wiele do tematu porównując go do 5900. Jak to jest z tą czułością V3i. Te 22,5 kHz daje dużą przewagę na XLT?
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: ProScan » śr mar 06, 2013 1:25 pm

Żeby na to pytanie odpowiedzieć, to musiałbym zrobić jakieś pomiary. Ale przykładowo XLT jest lepszy na super drobnicę niż DFX, więc patrząc na samą częstotliwość nie zaryzykowałbym a priori jakichkolwiek kategorycznych stwierdzeń.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: lechowiec » śr mar 06, 2013 2:46 pm

Otóż to. Dla mnie wpakować się w U3i ma jedynie sens jeśli będzie to detektor przynajmniej tak czuły na tym polu jak xp goldmaxx power. Inaczej nie widzę sensu.

W dfx nie do końca chyba coś poszło zgodnie z planem. Dali te 15 kHz ale czułości której można by się spodziewać nie ma.

Mając pewne doświadczenie z spectra miał Pan już jakieś trafienia które potwierdziły by dobrą czułość na malutkie przedmioty słabo przewodzące?
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: ProScan » śr mar 06, 2013 3:07 pm

Póki co ekstremalnych drobiazgów tym nie znajdowałem.

pzdr.

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: wiking10 » śr mar 06, 2013 3:42 pm

witam.
a co można nazwać "ekstremalnym drobiazgiem"?
pozdr.
wiking10
 
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:58 pm
Lokalizacja: dolnosląskie

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: ProScan » śr mar 06, 2013 3:46 pm

Coś co jest kilkukrotnie mniejsze niż 1 grosz.

Tylko drugie pytanie powinno brzmieć - czy pan szukał takich rzeczy, a jeśli tak to jak długo.

Odpowiadam: nie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: wiking10 » śr mar 06, 2013 3:51 pm

witam.
trafiały się. ale nigdy nie były szukane celowo, nie było goldu drobnego - nie był szukany celowo. wszelkiej maści kolor wychodził.
pozdr.
wiking10
 
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:58 pm
Lokalizacja: dolnosląskie

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: lechowiec » śr mar 06, 2013 4:12 pm

wiking10 pisze:witam.
a co można nazwać "ekstremalnym drobiazgiem"?
pozdr.


Dla mnie jest to np cieniutki kolczyk zagubiony czyli dodatkowo otwarty. Przykładowo w porównaniu z takim otwartym kolczykiem moneta mniejsza kilka razy od groszówki nie jest takim beznadziejnym celem. Tak samo drobniutki złoty łańcuszek mało który wykrywacz zobaczy.

Robiłem kiedyś próbę z takim kolczykiem na W5900 Di pro SL. Wstydu przed żoną sobie narobiłem, nie było sensu kolczyka zagrzebywać bo bym go nie znalazł. Tejon na takie cele był bezkonkurencyjny w porównaniu z Whitesem, dlatego zaglądam za czymś z górnej półki co będzie operowało na na wysokiej częstotliwości i para znowu nie pójdzie w gwizdek jak to ma miejsce w dfx.

Osobiście w ciekawych miejscach kopię wszystko co ma zadatki na kolor. Przedmioty w kształcie i rozmiarze przeciętnej monety to najłatwiejsze i najprzyjemniejsze cele do wydobycia. Nie trzeba super wykrywacza aby sobie z tym poradził. Generalnie od Spectry oczekiwałbym dużej rozpiętości czułości dla przedmiotów różnego kalibru, materiału i kształtu z racji posiadania kilku częstotliwości w tym wysokiej. Niestety nie ma możliwości wykonania podstawowych prób, nikt w okolicy nie ma tego wykrywacza.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: wiking10 » śr mar 06, 2013 6:57 pm

witam.
z kolczykiem spróbuję w weekend, o ile po pracy nie będę miał łba jak wiadro.
pozdr.
wiking10
 
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:58 pm
Lokalizacja: dolnosląskie

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: lechowiec » śr mar 06, 2013 7:06 pm

Dzięki viking. Przy okazji widzę, że Ty też z dolnośląskiego.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: forest » śr mar 06, 2013 8:21 pm

white's mxt jest dobry na drobny kolor ,czasem wyiska taką drobnicę ,że nie mogę jej namierzyć w garsci błota
forest
 
Posty: 25
Rejestracja: sob gru 29, 2012 4:00 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: lechowiec » śr mar 06, 2013 9:14 pm

Od MXT jednak wolałbym XLT. Jest dla mnie bardziej funkcjonalny. Za mxt przemawiają pokrętła jeśli ktoś je lubi.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: White's xlt vs Spectra v3i vs XP Goldmaxx Power na drobn

Postautor: remi79 » ndz gru 11, 2016 1:08 pm

Witam
Whites 6000 di pro sl oraz XLT pracują na tej samej częstotliwości oraz na tej samej sondzie BM950.
Więc co sprawia że XLT jest dużo bardziej czuły na drobnice niz 6000?
remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Następna

Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości