solfernus-ver-2

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

solfernus-ver-2

Postautor: radeonik24 » wt mar 12, 2013 7:53 pm

Witam wszystkich

chciałbym kupić sobie coś po kanarku 150 chodzę juz ok 2 lata , chciałbym cos uniwersalnego, lecz ze wskazaniem na kolor monetki itp. cena do ok 1400 zł

ostatnio znalazłem taki wynalazek SOLFERNUS 2 penelektronik niżej link



http://allegro.pl/wykrywacz-metali-solf ... 54264.html

czy to dobry wybór ?

na forach niestety zbyt duzo nie znalazłem na jego temat . czy waro zainwestować w polską markę ??

czy lepiej wybrać coś normalniejszego
garrett euroace350
garett 250
White's Coinmaster Pro
Armand Prospector 2 ??????

i co polecacie bo jak wiecie cena ceną a wykrywacz wykrywaczowi nie równy:)
radeonik24
 
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 11, 2013 6:26 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: ProScan » wt mar 12, 2013 9:07 pm

Pytanie po co być testerem sprzętu, który mało kto zna? Lepiej uczyć się na cudzych błędach, niż na własnych.

Producent powinien rozpromowac swój sprzęt, aby więcej ludzi go poznało i mogło służyć radą innym.

Póki co, radze trzymać się marek o ugruntowanej pozycji.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: radeonik24 » śr mar 13, 2013 3:31 pm

No to w pozostałej 4 który jest wart polecenia wg specjalistów ? oczywiście nie mam zamiaru pytanić dlaczego ten a nie inny ale wiem że na forum są profesjonaliści którzy dobrze doradzą :) zaczyna się sezon i jestem w kropce.

garrett euroace350
garett 250
White's Coinmaster Pro
Armand Prospector 2
radeonik24
 
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 11, 2013 6:26 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: ProScan » śr mar 13, 2013 3:40 pm

Na temat pozostałych wykrywaczy były już wątki na forum. Proszę przeszukać i podpinać się ze szczegółowymi pytaniami, albo tworzyć nowe - ale bysie nic nie powielało.

Mojego faworyta ACE 250 wszyscy bywalcy tego forum znają.

To jest wątek o Solfernusie. Może ktoś coś ciekawego napisze, kto już go użył.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: somok » wt lis 12, 2013 2:31 pm

Witam serdecznie, jako że jestem posiadaczem tego sprzętu kilku miesięcy (po aktualizacji do v2.5) postanowiłem nagrać kilka filmików tzw "testy powietrzne" i prawdę powiedziawszy sam jestem zdumiony jego wynikami. Proszę zwrócić uwagę, że dyskryminacja jest włączona.
Chętnie odpowiem na pytania związane z tym wykrywaczem.

http://youtu.be/W4JaNu0QZYs
http://youtu.be/7S68KAzNu2Y
http://youtu.be/ZMDvtYERsPo

Pozdrawiam
Somok
somok
 
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 12, 2013 1:07 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: ProScan » wt lis 12, 2013 3:20 pm

A skąd kolega miał te wszystkie sondy?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: somok » wt lis 12, 2013 6:36 pm

Wykrywacz kupiłem z DD25cm po paru miesiącach 35cm a całkiem niedawni BF.
Nie ukrywam, że BigFoot jest obecnie moim faworytem jeśli chodzi o omiatanie terenu i w miejscach które przechodziłem wielokrotnie z poprzednimi cewkami wykopałem jeszcze sporo niespodzianek.
somok
 
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 12, 2013 1:07 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: somok » wt lis 12, 2013 7:12 pm

a w ogóle to dziwne pytanie skąd mam sondy - od producenta. Przecież nie jest to produkt objęty embargiem :smt016
somok
 
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 12, 2013 1:07 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: ProScan » wt lis 12, 2013 9:43 pm

Dziwne to jest, że kolega ma wykrywacz kilka miesięcy i ma już 3 sondy do niego, tym bardziej, że nie widać by były jakoś szczególnie często używane.

Ja na tym forum muszę uważać, czy nie mamy do czynienia z jakąś formą kryptoreklamy.

Prosimy o powiedzenie czegoś więcej o sobie, bo nie chciałbym by się okazało, że kolega np. prowadzi jakiś portal nt. wykrywaczy PENELEKTRONIK, jak to niedawno okazało się w podobnym przypadku z testami wykrywacza Rutus.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: somok » śr lis 13, 2013 8:12 am

Wykrywacz mam dokładnie od lutego więc jest to 9 miesięcy, sondy staram się zawsze czyścić dlatego są jakie są.
Kilak słów o sobie ? Hmmmmm wątpię aby kogoś interesowała moja skroman osoba, natomiast chętnie mogę coś napisać o wykrywaczu, proszę zadać tylko jakieś konkretne pytanie.
Nie chcę być posądzony o kryptoreklamę więc do puki ktoś nie zada pytania nie będę się udzielał na forum.

Pozdrawiam
Somok Wrocław
somok
 
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 12, 2013 1:07 pm

SOLFERNUS

Postautor: asterix » pn sie 08, 2016 8:18 am

Witam.Panie i Panowie proszę o opinie na temat - http://allegro.pl/wykrywaczsolfernusv-4 ... 19232.html .Wiem ,że gospodarz tego forum nie ma zbyt dobrych opinii na temat rodzimej produkcji , lecz może zmienił zdanie ...Adminie , jeśli to czytasz , proszę wypowiedz się .A może ktoś użytkował ???Dla porównania - teraz chodzę z Armandem i Kanarkiem 250 Czy to bedzie zauważalna zmiana czy może Fisher 44 będzie lepszym wyborem ...
asterix
 
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 09, 2016 9:48 am

Re: SOLFERNUS

Postautor: ProScan » wt sie 09, 2016 3:51 am

Nie miałem z tym sprzętem styczności. Odstręcza mnie w nim wioskowy desing (choćby te nr telefonu na panelu czołowych, podłokietnik z kuli inwalidzkiej). Kiepsko wygląda także mieszanie polskiego z angielskim (tutaj DYSK/ALL - ????!!!?).

Są polskie sprzęty bezobciachowe - ale nie jest moja rolą analizować wszystko co jest na rynku. Interesują mnie ciekawe rozwiązania techniczne, których w wykrywaczach PEN nie widzę.

Może cewka w kształcie jajka? EGG COIL - czy to cały rodzimy wkład w rozwój technologii detekcyjnej? ;)

Nie przesądzając co to jest warte, odsyłam użytkowników - proszę poszukać takowych i poczytać co piszą (oddzielając rzeczową informację od naganiactwa).

A to że nie jest łatwo na takie relacje trafić, także powinno dawać do myślenia.

:pa

proscan

PS
Wątek połączyłem z istniejącym o Solfernusie. Można poczytać sobie. Ciekawe zachowanie użytkownika powyżej, który przedstawił swoje testy (zrobił kilka filmików na jutubie i zniknął). Ocenę takich praktyk i jak wpływają one na wizerunek (podmiotu i przedmiotu) zostawiam czytającym.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: solfernus-ver-2

Postautor: asterix » wt sie 09, 2016 12:47 pm

Tak ,to prawda ,dam sobie spokój .Nie stać mnie na uczenie się na własnych błędach .Dziękuję Ci Adminie za wypowiedż .Pozdrawiam Gospodarza oraz czytających .
asterix
 
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 09, 2016 9:48 am


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości