Prizm z cewką DETECH

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Prizm z cewką DETECH

Postautor: Gopherus » ndz sie 11, 2013 2:24 pm

Witam,

szukałem w istniejących wątkach , ale nie znalazłem .

Prizm 6 T , ze standardową , koncentryczną cewką , nie imponuje zasięgiem :( ,Chciałbym prosić osoby , posługujące się tym wykrywaczem z dużymi sondami DETECH , o informację w kwestii - na ile zastosowanie niestandardowych cewek DETECH typu DD o wymiarach 10 X 12 cali , lub 12 X 15 cali , zwiększa zasięg detektora ? Czy warto weń inwestować , kupując takie cewki ?

Pozdrawiam

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Prizm 6 T z cwką DETECH

Postautor: Zapytanie_email » ndz gru 29, 2013 10:53 pm

Co by Pan radził jaka cewke dokupic ktora by była lepsza od standartowej ?czy sprzedac tego Prizma i kupic jakas uzywke ale cos lepszego.Czasem zauwazylem ze zasiegi miedzy Prizmem 5G niewiele sie roznia od innych sprzetow .Zdarza sie ze moj nie widzi tego co inne wykrywacze widza i na odwrot ,moze to kwestia ustawien ?ale i tak duzo wiecej juz wiem co on do mnie mowi Zaznaczam ze chodze dla czystej przyjemnosci .Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: ProScan » ndz gru 29, 2013 11:07 pm

Na pierwsze pytanie nie odpowiadałem, bo nie ja bylem adresatem.

Na drugie też nie bardzo czuje się właściwą osobą do odpowiedzi. Doradzać powinien sprzedawca, a ja ewentualnie mogę naprowadzić na jakieś rozwiązanie, albo skomentować wybór.

Generalne uważam, ze w 70% zakup kolejnej sondy jest przedwczesny i wynika z myślenia życzeniowego (ja będę miał to i to, to będę miał lepsze efekty), podczas gdy operatorzy nawet w 10% nie poznali swoich wykrywaczy z sondą, która mają. Najczęściej zakup większej sondy kończy się rozczarowaniem (cieszy się tylko sprzedawca, że kolejny jeleń się trafił). Na pewno nie na monety.

To jest oczywiście uogólnienie - jak jest Waszym przypadku, to sami lepiej wiecie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Mcgaywer » czw sty 02, 2014 2:50 pm

Witam
Dzieki Proscan za przeniesienie watku na forum ,i w zwiazku z tym mam pytanie ,moze ktos chodzi z Prizmem 5G i chciałby sie pochwalic lub podzielic informacjami na temat ustawień ,zasiegow i innych .Czy warto kupic sonde Nela lub Detech i co to daje .A moze sprzet ten jest juz niereformowalny i nieopłacalne jest dokładanie czegos innego np sondy .Z moich doswiadczen moge powiedziec tyle ze z cewka fabryczną od poczatku były kłopoty to zn rozszczelniła sie i dzieki Proscanowi udało sie ja uratowac ,co do zasiegow nie sa powalajace ale mieszcza sie w rozsadnych granicach w porownaniu z innymi wykrywaczami z tej połki cenowej typu Garet AC 250, F2 ,itp.Na maxymalnej czułosci potrafi sie wzbudzac i popiskuje przy lekkim uderzeniu np o badyle z rzepaku.Jest dosc ciezki ale ergonomie i wywazenie według mnie ma dobre,solidny stelaz ,długo chodzi na bateriach.Czasem trzeba wykopac duzy dołek zeby trafic do celu [kiepskie namierzanie pinpointerem ,moze to ja cos zle robie,ale na VCO jest nieżle]no i moim zdaniem jest za wolny ,bo po zidentyfikowaniu np monetki sygnał pojawia sie chwilke za celem .Moze pisze cos nie tak albo niefachowo ale to sa moje spostrzezenia i uwagi jako uzytkownika Prizma 5G.Zachęcam uzytkownikow tego wykrywacza do dyskusji i wymiany doswiadczen na forum [mysle ze nie tylko ja go uzywam]
Mcgaywer
 
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 09, 2012 4:22 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: anRO » wt sty 14, 2014 5:09 pm

Nic nie piszesz o strojeniu do gruntu.Czy go stroisz. 5G ma strojenie.Mam jako zapasowy Prizm V /grunt ustawiony na stałe/i nie ma żadnych problemów z namierzaniem.Sprzęt bardzo stabilny na max czułości.Używam fabrycznej 9,5 cala krzyżak.Polecam Detecha 13 Ultimate.Jest lekka.Waży tyle co 9,5.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: anRO » wt sty 14, 2014 5:22 pm

A w końcu nie wiem czy masz 5G czy 6T. W 6T jest automatyczne strojenie do gruntu,ale tu też musisz przeprowadzić procedurę strojenia.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: ProScan » wt sty 14, 2014 5:37 pm

McGywer ma 5G, a Goherus ma (miał) 6T.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Mcgaywer » czw sty 16, 2014 7:02 pm

Witam
Przepraszam ze długo nic nie odpowiadałem ,tak jak napisał Proscan mam Prizma 5G z recznym strojeniem gruntu .Mysle ze to dobra rzecz to strojenie bo nie kazda gleba jest jednakowa i mozna zrobic korekcje recznie ,tylko trzeba uwazac zeby pod cewka nic nie było w czasie strojenia .Jezeli chodzi o namierzanie pinpointerem to fajnie sie to robi na Vco .Mam pytanie ile Wam sie poprawiły zasiegi na cewce DETECH ,ja myslałem kiedys o cewce Nel Tornado ale czy to warto inwestowac w ten sprzet?,jakie macie orientacyjne zasiegi ?U mnie na maksymalnej czułosci potrafi sie wzbudzic przy np uderzeniu w badyl lub krzak ,lubie chodzic na jednej kresce mniej niz max,a tak po zatym to mechanicznie jest zrobiony solidnie oprocz fabrycznej cewki ktora Proscan zrobił mi na samym poczatku to znaczy skleił obudowe i do dzis jest ok nawet w deszczu.
Mcgaywer
 
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 09, 2012 4:22 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: ProScan » czw sty 16, 2014 7:17 pm

To ja się wetnę.

Czy firma DETECH i NEL robią tylko jedną sondę do PRIZMa?

Jeśli nie, to proszę podać konkretny model/rozmiar sondy.

(to tak na marginesie moje wczorajszej rozmowy:" jakie sondy DETECH pasują do wykrywacza V3i" i moja jedynie słuszna odpowiedź: "te które są przeznaczone do V3i").

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: anRO » pt sty 17, 2014 10:36 am

Detech seria SEF 12x10
15x12
18x15
Ultimate 13
WSS 10x5

Nel - wszystkie jakie są dostępne do innych detektorów.

Krajowy dystrybutor ockną się po latach,i ma w tej chwili w sprzedaży snajperkę DD oryginalną Whites plus wszystkie typy osłon na cewki tej firmy których nigdy nie było.Oczywiście wszystko to do serii Prizm,Coinmaster.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: anRO » pt sty 17, 2014 10:47 am

Kolego Mcgaywer,jeśli interesują cie tylko monety to daj sobie spokój z dużymi cewkami.Chyba że plątasz się po lasach za większymi klamotami. Duże cewki + monety to tylko w testach dobrze wypadają.W realu już nie jest takie miodzio,chociaż znam takich co lubią się męczyć.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Mcgaywer » pt sty 17, 2014 4:39 pm

Dzieki za dyskusje ,co mi da w moim Prizmie 5G cewka DD ,bo nie bardzo sie w tym temacie orientuje.Jakby jakis link do takiej cewki DD.
Mcgaywer
 
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 09, 2012 4:22 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: anRO » pt sty 17, 2014 8:40 pm

Nie chciał bym być posądzony o reklamę, ale najlepiej jest to narysowane,na stronie Warszawskiego dystrybutora Garrett,Whites.
Wchodzisz na Garretty,pózniej EuroAce i tam jest rysunek cewek typu DD i Koncentryk który to tłumaczy.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Mcgaywer » pt sty 17, 2014 10:20 pm

Jak cewka działa to ja wiem ,tylko mi chodzi o to co to zmieni w moim wykrywaczu ,bedzie głebszy ,szybszy ,czy bardziej precyzyjny .Mam w starym Classiku I cewke 800 blue max tzw snajperke i ona jest super na zasmiecone pole .
Mcgaywer
 
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 09, 2012 4:22 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: ProScan » pt sty 17, 2014 10:26 pm

Proponuję ten wątek.

viewtopic.php?f=12&t=203

Główna korzyść z zakupu kolejnej sondy leży po stronie sprzedawcy, jeśli chodzi o typowe zastosowania. Czasami ten procent jest 60, a czasami 99. Reszta to korzyść i zadowolenia nabywcy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości