Prizm z cewką DETECH

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: anRO » sob sty 18, 2014 7:35 pm

Kolego Mcgaywer ,800 ka to nie jest żadna snajperka.Pierwsze Classiki,Coinmastery,Prizmy,miały oryginalną cewkę 800.A na tej stronie co ci podałem są pokazane różnice między DD i koncentrykiem i co to daje.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Mcgaywer » śr lut 26, 2014 4:20 pm

Witam
Czy moze mi ktos podpowiedziec czy do Prizma 5 G pasuje sonda BM 950 ,albo jakas inna sonda zamiast standartowej .
bo wydaje mi sie ze z moja standartowa jest cos nie tak .Np przy czułosci na maxa potrafi dawac lewe sygnały np przy lekkim uderzeniu o grunt .Po zmniejszeniu czułosci o jeden punkt lub dwa te sygnały sie traca lub pojawiaja sie sporadycznie.Mysle ze to pytanie juz kiedys padło na forum ale nie moge go znalezc
Mcgaywer
 
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 09, 2012 4:22 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: ProScan » śr lut 26, 2014 4:37 pm

Do PRIZM pasują sondy do PRIZMA i serii COINSMASTER. Żadne inne.

Sondy PRIZM 9 cali niestety nie grzeszą jakością. Bałbym się tego używać. Należy co najmniej je doszczelnić = utrata gwarancji.

Najlepsze były sondy PRIZM 9,5 ale chyba nie ma już ich na rynku pierwotnym.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Gopherus » śr lut 26, 2014 5:52 pm

Używałem Prizma 6 T ze standardową 9- cio calową cewką i nic się złego nie działo .Może dlatego , że używałem go krótko ( ? )
Przy uderzeniu w grunt , czy inną " przeszkodę " inne detektory , także , popiskują , więc nie jest to zła cecha Prizma , jedynie .
" " Alternatywne " cewki produkują firmy NEL i DETECH . Nie znam ich z autopsji , ale rozmawiałem , niedawno z użytkownikiem Prizma 6 T , który stwierdził , że " Ultimate " znacząco wpłynęła na zasięg detektora . Podobną o pinię o " Ultimate " usłyszałem od innego poszukiwacza , w odniesieniu do MXT PRO .

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Mcgaywer » czw lut 27, 2014 4:35 pm

Wiec co byscie wybrali Neila czy Detecha .A moze ma ktos do sprzedania sonde 9.5 Prizm za rozsadne pieniadze
Mcgaywer
 
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 09, 2012 4:22 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Gopherus » pt lut 28, 2014 1:49 am

Trudny wybór , bo zarówno jedne i drugie są , przez użytkowników , z którymi rozmawiałem , chwalone Ja , chyba , gdybym stanął przed takim dylematem , wybrałbym DEtecha , ze względu na zadymę , która się dzieje na Ukrainie i niepewność związaną z ewentualnością potrzeby naprawy , czy wymiany cewki . A zdarza się , że i nowa cewka okazuje się niesprawna :(

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: anRO » ndz mar 02, 2014 7:00 pm

Kolega Gopherus ma całkowitą rację,w obecnej sytuacji Nel to ryzyko.Chociaż trzeba powiedzieć że seria Nell jest zdecydowanie solidniej wykonana.13 Ultimate przy Nel Tornado wygląda troche zabawkowo.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Gopherus » ndz mar 02, 2014 9:38 pm

Słyszałem dużo pozytywnych opinii o cewkach NEL . Pewien znajomy używa NEL Tornado z X-T 705 a dwie oryginalne cewki Minelaba leżą " bezrobotne " w szafie . Inny zastąpił firmowe cewki Garretta , sondami NEL Hunter i Sharpshooter w swoim AT PRO , ale gdy je kupował , jako nowe , u autoryzowanego dystrybutora , to obie były niesprawne , już na starcie .Oczywiście doszło do wymiany na sprawne , ale kosztowało go to sporo nerwów i musiał czekać :( Tak więc myślę , że ważne jest by mieć wyjście awaryjne .Nie dotyczy to , zresztą , tylko tego producenta .Kolega Krissek dostał niesprawną cewkę Garretta do AT PRO , co , paradoksalnie , wyszło mu na dobre :D

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: anRO » pn mar 03, 2014 3:38 pm

Czyli kupować tylko u sprawdzonych dystrybutorów.Detech to tylko w Pruszkowie.Ale reszte gdzie?
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Mcgaywer » sob mar 08, 2014 12:46 am

Mikołaj Nowosielski
NEL Coils
http://www.nel-coils.pl
Mcgaywer
 
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 09, 2012 4:22 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: Gopherus » sob mar 08, 2014 8:34 am

Ja , decydując się na zakup cewki , zażądałbym od takiego dystrybutora , gwarancji , że on sam sprawdził sprawność sondy .
Z pewnością jest to zadanie trudne , w przypadku , gdy prowadzi się sprzedaż akcesoriów do różnych wykrywaczy , ale jak to napisał nasz Szanowny Pan Administrator , główna korzyść z transakcji jest po stronie sprzedawcy , więc niech się trochę postara , by klient był zadowolony :D

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: sudajew » ndz lis 01, 2015 10:56 am

Witam, ktoś może mi wytłumaczyć czy cewak 950 z napisem prizm na obudowie (http://archiwumallegro.com.pl/wykrywacz ... 83704.html) a cewka 950 9.5cala z napisem eclipse dostępna w ofercie vikinga (http://sklep1479671.home.pl/pl_PL/p/pro ... m=referral) to jedno i to samo?
Chciałbym zmienić przy swoim prizmie 6t z oryginalnej 9tki na 9.5 ale nie jestem pewny czy ta od vikinga byłaby kompatybilna z 6t
Proszę o odp.
pzdr
sudajew
 
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 03, 2010 9:02 pm
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: ProScan » ndz lis 01, 2015 11:22 am

Sondy PRIZM nie są kompatybilne z DFX.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: sudajew » pn lis 02, 2015 9:16 am

Czyli ta od vikinga nie pasuje bo to sonda do dfx'a a nie do prizma, ok, dzieki za rozjaśnienie.
W takim razie gdzie mogę dostać cewkę 950 do prizma? W ogóle są jeszcze produkowane ??
Jeśli tego regulamin nie zabrania prosił bym o link do konkretenj oferty/aukcji.

Na koniec, jak by Pan Proscan mógł mi dać odpowiedź ( viewtopic.php?f=1&t=3665&start=15 )
sudajew
 
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 03, 2010 9:02 pm
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Prizm z cewką DETECH

Postautor: anRO » pn lis 02, 2015 4:52 pm

950 Prizm kupisz w UK lub w Czechach.Osłony pasują od XLT lub MXT.Ale za te pieniążki wolał bym jakąś Nel-a.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron