white's classic ID vs coinmastery

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

white's classic ID vs coinmastery

Postautor: wespi » śr paź 16, 2013 3:25 pm

Witam,
być może nadarzy mi się okazja na zamianę sprzętu (nie dosłowną ale o zakup nowego - co byłoby ze starym sprzętem to inna historia). W każdym razie jestem w posiadaniu White's Classic ID (z sondą bm950). Moje pytanie brzmi jak ten sprzęt wypada w porównianiu z Coinmasterami- powiedzmy z modelem PRO.
Interesują mnie przede wszystkim - jakość dyskryminacji (czy coś w tych odświeżonych PRISMach poszło do przodu) oraz od biedy zasięg (nie znam tych sond od coinmasterów a BM950 to jednak kawał dobrej roboty).
Co do bajerów typu wyświetlacz itd - to jestem sobie w stanie sam ogarnąć temat, będą jednak dla mnie miłym dodatkiem, więc nie są mi totalnie obojętne. Dla porządku - interesuje mnie wyłącznie kolor, w praktyce tylko monety. Ważna jest dla mnie dobra dyskryminacja, ergonomia, "przyjazność" sprzętu. Wszystko to mam w swoim dotychczasowym sprzęcie. Brakuje mi głównie tonowej ID (wiem, że niektórzy uznają to za bajer ale ja jestem słuchowcem i nic na to nie poradzę). Reasumując - czy gra jest warta świeczki - zastąpienie WCiD którymś z serii Coinmaster? Będę wdzięczny za odp. Pozdr, Wespi
wespi
 
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 16, 2013 10:40 am

Re: white's classic ID vs coinmastery

Postautor: ProScan » śr paź 16, 2013 4:22 pm

Moim skromnym zdaniem nie.

Być może Coinmastery mają większy zasięg, ale jakość ich niestety jest znacznie niższa. na pewno należy zabezpieczać sondę.

Identyfikacja tonalna jest może przyjemna (sam lubię używać), ale przez nią możemy tylko mniej znaleźć. Po co płacić za coś, co zmniejsza skuteczność poszukiwań?

Dyskryminacja nastawiana skokowo też jest mniej profesjonalna, niż płynna.

Tyle - na gorąco.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: white's classic ID vs coinmastery

Postautor: dino73 » śr paź 16, 2013 6:13 pm

Classic bardzo dobry i solidny sprzęt,seria prizm niestety to chyba wpadka whitesa .Classica można pod tuningować dodająć mu dodatkowy potencjometr balansu gruntu oraz regulacji sygnału wiodącego.Znam gościa co z tym sprzętem lata od nowości i nic innego nie chce :)
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości