Co po ARGO ver. 3.0

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Co po ARGO ver. 3.0

Postautor: maciek2201 » wt lis 12, 2013 11:34 am

Witam
Co wybrać po Rutusie Argo?
Interesuje mnie głównie kolorowa drobnica.
Mam do wyboru z używanych sprzętów : Minelab Explorer xs, Tesoro Tejon, Omega 8000 lub Fisher F70 a może Garret AT PRO.
Chciałbym, żeby miał jak najmniejsze maskowanie od żelaza.
Na początku chciałem Tesoro a może jednak F70 za podobną cenę?
Pozdrawiam
maciek2201
 
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:58 am

Re: Co po ARGO ver. 3.0

Postautor: ProScan » wt lis 12, 2013 11:54 am

Nie jestem w stanie doradzić, bo nie znam Argo. Rozumiem, że Argo ma kiepską separację żelaza, ale to znaczy jaką? Z jakiej odległości gwóźdź "blokuje" wykrywanie monety?

Zwykle "dobą separację" maja te wykrywacze, które kiepsko dyskryminują żelazo i mylą je z kolorem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co po ARGO ver. 3.0

Postautor: maciek2201 » wt lis 12, 2013 11:59 am

Żebym tylko nie zamienił siekierki na kijek... :)

To może, co wybrać? patrząc ogólnie na te sprzęty.
Pozdrawiam
maciek2201
 
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:58 am

Re: Co po ARGO ver. 3.0

Postautor: ProScan » wt lis 12, 2013 12:04 pm

Patrząc, to można ocenić po urodzie.

Proszę ocenić po własnościach i cechach, które są oczekiwane.

Pomóc może ten wątek:

viewtopic.php?f=3&t=1142

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co po ARGO ver. 3.0

Postautor: lechowiec » wt lis 12, 2013 10:28 pm

ProScan pisze:Nie jestem w stanie doradzić, bo nie znam Argo. Rozumiem, że Argo ma kiepską separację żelaza, ale to znaczy jaką? Z jakiej odległości gwóźdź "blokuje" wykrywanie monety?

Zwykle "dobą separację" maja te wykrywacze, które kiepsko dyskryminują żelazo i mylą je z kolorem.

:pa

proscan


Przeważnie pracują na wyższej częstotliwości (około kilkanaście kHz). Wykrywają dobrze niewielkie słabo przewodzące przedmioty kolorowe i mizernie dyskryminują większą stal. Coś za coś. Prawdopodobnie gorzej będzie z wykrywalnością dobrze przewodzących przedmiotów jak np grube srebrne monety (na razie hipoteza wysnuta na bazie właściwości Spectry V3i nie potwierdzona w gruncie na innym sprzęcie wysokoczęstotliwościowym niż Spectra V3i).
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm


Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości

cron